Skocz do zawartości
KeyMon

Od czego zależy ping ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam często zadaję sobie pytanie od czego zależy ping ? :D

 

zwykle myślałem że chodzi o upload lub download , ale spotkałem się z sytuacją gdzie moich 2 kolegów miało internet :)

pierwszy miał zwykły internet radiowy , a drugi 2x szybszy download i upload (też internet radiowy)

 

I zdarzyła się dla mnie śmieszna sytuacja bo ten 2 ( z lepszym download/upload ) miał większe pingi od tego 1 ;DD

 

Może to chodzi o odległość odbiornika od anteny Sam już nie wiem xDD ( mówimy o internecie radiowym :) )  

 

Może mi to ktoś sensownie wytłumaczyć ? :DD

 

Oczywiście za odpowiedzi daje + ;)

 

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie :P

 

Za wszelką pomoc Dzięki ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, ping jest nie tylko zależny od siły sygnału (down/up). jest też zależny od jego jakości i stabilności. Możesz mieć nawet najmocniejszy net świata, ale jak Ci router pada lub sprzęt, to ping i tak będzie wysoki. Chcesz mieć niski ping? Dbaj o swój sprzęt (komp i router).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od gubienia pakietów. Jest to czas w jakim Twój pakiet - przesył dociera do serwera. Jest on w milisekundach. Im mniejszy, tym szybciej dociera - tym płynniejsze połączenie z serwerem.

Np wyobraź sobie że serwer jest umiejscowiony w Europie w Poznaniu - np Pukawka - tak naprawde jest to centrum Polski i wszyscy w Polsce powinni mieć dość niski ping - czyli szybki przesył pakietu bo serwer położony jest niedaleko - kilkaset km maksymalnie. Albo np serwer ONETu - portalu, położony w Warszawie - tak, przy uruchamianiu każdej witryny można sprawdzić jaki jest ping.

Dajmy na to serwer położony jest w USA. Twój pakiet musi przebiec większą drogę żeby dotrzeć do serwera później żeby został odbity i wrócił do Ciebie. Czas się wydłuża, a płynność łącza spada.

To co nazywasz szybkością łącza - czyli Download/Upload to jest przepustowość łącza - czyli maksymalna ilość danych jaka może wypłynąć lub wpłynąć w danej jednostce czasu.

Na ping wpływa właśnie też jakość i stabilność łącza. Gorszą stabilność ma internet radiowy bo gubi pakiety po drodze. Większą stabilność ma internet kablowy bo idzie po kablu na chłopski rozum. Gorszą stabilność ma internet ADSL, bo przesył pakietów jest wolniejszy niż np. przez nowoczesne światłowody.

Tutaj masz wytłumaczenie mniej więcej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ping

Możesz sobie zrobić taki test np.:
- wciśnij winkey + R na klawiaturze - wywołasz 'uruchom'
- wpisz:

ping home-edition.eu -t
i wciśnij uruchom.

Wywoła Ci test sprawdzania przesyłu pakietu Twojego internetu do serwera witryny sieci serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...