Skocz do zawartości
Pełnoprawny Obywatel

Koniec z obstawianiem spotkań na CSGOLounge

Rekomendowane odpowiedzi

11074316_862179627151561_490240132847552

 

Popularny serwis do obstawiania spotkań za pomocą skinów, CSGOLounge, opublikował oświadczenie, w którym informuje o zmianie formy swojej działalności. Koniec z betowaniem – od tej pory strona ma pełnić funkcję głównie informacyjną. Jest to pokłosie niedawnej akcji Valve, które postanowiło uderzyć w zebrany wokół CS:GO hazardowy półświatek.

Przez kilka lat CSGOLounge był najpopularniejszą witryną do obstawiania spotkań w Counter-Strike’u. Serwis był na tyle popularny, że w pewnym momencie posiadał nawet własny team w CS:GO (notabene, polski). Niemniej, z czasem pojawił się wysyp kolejnych stron, chcących podpiąć się pod sukces CSGOLounge. Na dodatek, ich struktury własnościowe były często niejasne, co dla społeczności było tylko zachętą, by na własną rękę dociekać prawdy. Wtedy też na światło dzienne zaczęły wychodzić powiązania tychże serwisów z różnego rodzaju organizacjami, zawodnikami czy streamerami.

W końcu dość powiedziało Valve, które chciało ukrócić nielegalny proceder. CSGOLounge próbowało się jeszcze ratować, wprowadzając regionalne blokady. Jednakże, nie zmniejszyło to wcale niesmaku, który wzrósł jeszcze, gdy okazało się, że swoje udziały w serwisie mają osoby mocno związane z Virtus.pro.

Z tego też powodu, spółka odpowiedzialna za CSGOLounge ogłosiła w oficjalnym oświadczeniu, że w trybie natychmiastowym wyłącza możliwość obstawiania spotkań. Taki sam los spotkał także siostrzany serwis, Dota2Lounge. W najbliższym czasie, wirtualne przedmioty, które służyły użytkownikom wyżej wymienionych stron do betowania, powinny powrócić do swoich właścicieli, nie wiadomo jednak jeszcze kiedy i w jaki sposób zostanie to zorganizowane.

 

źródło cybersport.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo kurde , i dobrze jestem za tym aby bety ruletki i tego typu strony wyłączyli niech gaben zarabia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kompletna głupota ze strony tego Developera, już widać spadki oglądalności meczów, a to wszystko przez to, że dzieciaczki które postawiły skiny już nie będą oglądać, aby patrzeć czy wygrali, bo po co skoro nie będzie gdzie obstawiać.... A co za tym idzie spadną wyświetlenia, spadną przychody za turniej.. Są też plusy, parę turniejów zostanie rozwiązanych, dzięki temu nie będzie nasrane tych turniejów, że co 2 weekend turniej z topowymi teamami na świecie, przez to spadł poziom rozgrywek bo gracze, nie mieli czasu na przygotowanie się do turnieju, jednym słowem poświęcali coś na rzecz drugiego czegoś. Byłem za tym, aby zacząć walczyć z tym hazardem, ale nie do skrajnej głupoty, można byłoby wprowadzić ograniczenia wiekowe dla serwisów, zakazać ruletek, bo to hazard w czystej postaci, ale czy zamykać takie coś jak CSGOLOUNGE gdzie był sponsorem wielu turniejów, mięli nawet swoją organizacje, co wszystko przyczyniało się do rozwoju e-sportu... Kompletna głupota ze strony Valve, tak jak te updaty głównych broni, gra po prostu schodzi na pieski, jak grałem w 2k14, to była najlepsza wersja CS:GO, z chęcią bym do niej wrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się pytanie, grasz lub oglądasz mecze dla przyjemności czy dla zysku. Dzieciak kiedy obstawia skiny na daną drużynę to modli się do monitora by weszło. Niestety taka prawda jest... Powinien być KATEGORYCZNY ZAKAZ i tyle - to jest choroba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wprowadzić ograniczenia wiekowe, a nie usuwać wszystko jak leci, ja osobiście postawił skiny 2 razy w życiu i to za 2 euro (xD), i uważam, że csgolounge akurat był fajnym rozwiązaniem i powiązaniem do zwykłego sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekowe? Proszę Cię... Bądźmy poważni trochę do tego tematu.... To tak jakbyś wprowadził ograniczenia wiekowe dotyczących kobiet które zachodzą w ciąży w wieku 16-18 lat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wątpię, aby dziecko które miało 13-17 lat miało dostęp do karty, chyba że ukradnie rodzicom, mi chodzi o ograniczenia, takie że musisz podać numer karty... Inne nie mają sensu, bo "tak" to kliknąć każdy umie, takie ograniczenia jak są na stronach bukmacherskich od sportu..

 

Dlatego napisałem coś wspólnego ze sportem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...