Skocz do zawartości
JaNcZo_wiN

pomocy ziomki

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila miałem dziwną akcje z miejscowa drogówka, mam prawo jazdy wydane 2009 roku bezterminowo policjant zatrzymał mi prawo jazdy bo uznał ze mam nie ważny blankiet bo nie wymieniłem na terminowe i chciał ukarać mnie mandatem oczywiście mandatu nie przyjąłem, teraz mam pytanie miał ktoś podobny problem bo w necie pisze raz ze powinnam wymienić raz pisze ze mam 15 lat od wydania prawa jazdy i się pogubiłem. A zostałem bez prawka i nie wiem co robić, dajcie jakoms rade jakie mam wyście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w morde :d a ja tez mam bezterminowo... :(  dziwne... w sumie jak bezterminowe to co  ma nas jakas wymiana interesowac? .... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o jaką kategorie chodziło? kat. B jest bezterminowe lub 15 lat od wydania, zawodowe C, D jest na 5 lat

 

Tu masz ustawę:

https://www.arslege.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy/k168/a23574/

 

A z tyłu prawka masz ważność danej kategorii i nawet jeśli C lub D będzie przeterminowane to ty jadąc osobówką NIE MAJĄ prawa Ci zabrać dokumentu gdyż kat.B jest bezterminowa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam b bezterminowe i mi zatrzymał prawo jazdy i chciał ukarać mandatem mandatu nie przyjełem i to mówił ze sprawę w sądzie będę miał za wykroczenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko B? kiedy wydane? I czy miałeś wbitą ważność dokumentu z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wydane w 2009 termin ważności bezterminowo tak tylko b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na pokwitowaniu jaki wpisał powód zatrzymania dokumentu?

 

czyli masz ważne do 2024r bo dziś każde prawko na B lub T ma ważność maks 15 lat - już nie ma bezterminowych.  Ja mam często styczność z drogówką i debili wśród policjantów jest peeełno...  Udaj się na posterunek i zapytaj go co wie o ustawie o ruchu drogowym... Jeśli odzyskasz już to prawko to koniecznie pisz skargę na owego funkcjonariiusza tylko ma Ci podać swój nr. służbowy oraz imię i nazwisko. Jeśli rzeczywiście bezpodstawnie zabrał prawko, a napiszesz skargę to koleś duuuużo na tym straci...

- brak premii do końca roku

- zero awansów

- straci trzynastkę

 

Zabrał Ci prawko bezprawnie więc powołując się na tą ustawę możesz(POWINIENES) wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zapoznałem się z tematem i co wyczytałem. Od 2013 roku prawko (dokument, nie uprawnienia) jest wydawane na 15 lat. Wszystkie wcześniejsze dokumenty, czyli m.in. Twój, mają być obowiązkowo wymienione między 2028 a 2033 rokiem, czyli jeszcze trochę. Ponadto, gdyby trzeba było wymieniać teraz dokumenty, to gadaliby o tym wszędzie w mediach i na pewno byś tego nie przeoczył. Albo policjant zrobił Ciebie w wała albo zabrał Ci prawko z innego powodu (może nie jesteś podobny na zdjęciu i uznał dokument za nieważny?). Powiem tak. To na pewno nie jest forum gdzie uzyskasz odpowiedź. Poszukaj porady na specjalistycznych forach prawnych, albo może ktoś ma znajomego papugę, który coś Tobie podpowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wymieniać aktualnie. "Osoby posiadające prawo jazdy wydane przed 19 stycznia 2013r będą musiały wymienić dokument od 2018 do 2033r." 

Przepis uchwalony w styczniu 2013r. Czyli formalnie od tego roku powinieneś wymienić, lecz mieścisz się w przedziale lat, nie wiem dla czego tak się doczepili zamias upomnieć. Skontaktuj się z innym policjantem lub prawnikiem lepiej.

 

Edit - Wybacz źle sprawdziłem - Adam ma racje pomiędzy 2028 a 2033.. wiec śpij spokojnie a jutro lepiej się skontaktuj. Policja powinna wydać ci kwitek o zatrzymaniu dokumentów. Możesz na nim jeździć jak na razie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JaNcZo_wiN sprawdź co masz wpisane jako powód zatrzymania i najlepiej udaj się do adwokata, on za pare groszy napisze stosowne pismo które wyślesz do komendy. Pamiętaj, że za bezprawne zatrzymanie prawka ty masz prawo ubiegać się od tego policjanta o zwrot kosztów np. dojazdu do pracy bo przecież nie mogłeś sam prowadzić tylko musiałeś korzystać ze środków alternatywnych.

Ja bym tego nie odpuścił temu policjantowi.... I całe szczęście, że nie przyjąłeś mandatu. Przyjęcie mandatu = zgoda z orzeczeniem policjanta i przyznanie się do winy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również prawo jazdy kat. B miałem wydane w 2009 roku i było bezterminowe, w tamtym roku zrobiłem prawko na motocykl, otrzymując nowy blankiet kategoria A jak i B mam juz terminowe na 15 lat - od taka ciekawostka. A jeśli chodzi o Twój problem to możliwe że źle go zrozumiałe, może masz zdjęcie nie podobne lub blankiet uszkodzony lub nieczytelny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janczo uważaj w tym sądzie bo Te OSOBY będą chciały Ci dowalić , przygotuj się Dobrze do rozprawy.

A złamałeś przepisy?

Edytowane przez CZK
Ostrzegam przed tymi przekleństwami. Czytamy regulamin i nie grzeszymy bo będę rozliczać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, prawo jazdy odzyskałem rano po wizycie u komendanta, nie będę też musiał się po sądach łazić, za to ze odmówiłen przyjęcia mandatu, co do policjanta który zatrzymał mi prawo jazdy będzie miesiąc bez premii ( tak Powiedział komendant) jeszcze raz dzięki. mozna zamknąć,  albo temat do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janczo ale swoją drogą napisz koniecznie skargę... nikt do sądu za to Cię nie poda, a komendant mówiąc tobie, że policjant w tym miesiącu straci premię po prostu uratował mu dupę..... przecież jak ty napiszesz tą skargę to on będzie miał do końca roku problem bo nie dostanie żadnej premii i awansu i wszelkich dodatków.... - METODA SPRAWDZONA przeze mnie którą zresztą polecił mi emerytowany policjant który u mnie pracuje więc pewniak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat B jest na 15 lat, ale masz czas na wymianę do 2030r więc muszą ci oddać. Możesz załatwić to po dobroci idąc na komisariat albo zgłaszając do prokuratury.  Ewidentnie widać że kolejny raz psy próbują pokazać swoją władzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...