Skocz do zawartości
Zoom

TOP 5 FILMÓW KTÓRE WAS WZRUSZYŁY

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem przedstawić wam MOJE TOP 5 filmów które mnie wzruszyły.Nieważne czy to w trakcie oglądania czy po obejrzeniu ich.Mają one w sobie coś magicznego, chwytają za serce wciskając łzy.Ktoś może powiedzieć:Przecież te filmy wcale nie są wzruszające...Dla mnie są...i dlatego je tutaj umieściłem.Żeby dłużej nie przedłużać zaczynam od TOP1:

TOP 1:Zielona Mila 
(Emerytowany strażnik więzienny opowiada przyjaciółce o niezwykłym mężczyźnie, którego skazano na śmierć za zabójstwo dwóch 9-letnich dziewczynek.)

Krótki opis filmu:Film nakręcono jesienią roku 1999. To właśnie o tej porze roku mają miejsce niecodzienne wydarzenia w Cold Mountain, które zmienią życie Paula Edgecombe'a na zawsze. Wspomniany bohater to kierownik więziennego bloku E. Ma dobrą pracę, wiedzie spokojne, ustabilizowane życie u boku żony. Życie Paula ulega zmianie, kiedy John Coffey wkracza na Zieloną Milę, bo tak właśnie nazywany jest szeroki korytarz bloku E.

W filmie wystąpiły m.in. takie gwiazdy jak:Tom Hanks (Paul Edgecombe) , David Morse (Brutus "Brutal" Howell)  czy  Michael Clarke Duncan grający role John Coffey...

Film oglądałem wiele razy i pomimo tego za każdym razem bez wyjątku wzbudzał u mnie ogromne emocje.

TOP 2:Mój przyjaciel hachiko
(Profesor Parker Wilson poszukuje domu dla bezdomnego psa. Wkrótce między nim a zwierzęciem rodzi się niezwykła więź.)

Krótki opis filmu:Profesor Parker Wilson prowadzi spokojne życie. Mieszka z dala od zgiełku wielkiego miasta, a rytm jego życia określają proste rytuały budujące codzienną rutynę. Pewnego wieczoru jego życie zmieni się jednak w sposób diametralny i zaskakujący. Wracając z pracy podmiejskim pociągiem, Parker znajduje bowiem psa, uroczego pulchnego szczeniaka o rozbrajająco niewinnym spojrzeniu. Kiedy przygarnie małego przybłędę, rozpocznie się jeden z najpiękniejszych romansów jego życia. Z dnia na dzień między psem i jego właścicielem umacniać się będzie miłość, która rozmiękczy nawet serce sceptycznej profesorowej  nieskorej do tego, by dzielić dom z sierścionośnym czworonogiem. Wkrótce uroczy Hachiko każdego dnia będzie towarzyszył profesorowi w drodze na okoliczną stację kolejową. Przyjaciele i znajomi profesora przekonają się, że psia wierność nie jest wcale czczą legendą.

W filmie wystąpiły m.in. takie gwiazdy jak:Richard Gere (Parker Wilson),  Joan Allen (Cate Wilson) czy Sarah Roemer (Andy).

Pies najlepszym przyjacielem człowieka...Szkoda że tak mało osób o tym wie.

TOP 3:Ostatni smok
(Ocalony przez smoka książę staje się złym i bezwzględnym królem, którego dotychczasowy przyjaciel, rycerz Bowen, próbuje obalić.)

Krótki opis filmu: Bezwzględny król walczy ze zbuntowanymi poddanymi. Podczas kolejnej bitwy ginie, zaś jego syn  zostaje ciężko ranny. Zrozpaczona królowa prosi o pomoc sędziwego smoka, który odstępuje królewiczowi połowę swego serca i tym samym ratuje jego życie. W zamian za ten dar smok oczekuje od przyszłego króla przestrzegania zasad honorowego kodeksu rycerskiego. Nad wypełnieniem tej obietnicy ma czuwać nauczyciel chłopca, rycerz imieniem Bowen.

W filmie wystapiły m.in. takie gwiazdy jak:Dennis Quaid (Bowen) czy David Thewlis (Król Einon).

TOP 4:Pearl Harbor
(Danny i Rafe są pilotami w czasie II wojny światowej. Gorące uczucie połączy obu z pielęgniarką Evelyn.)

Krótki opis filmu: Stany Zjednoczone, rok 1941. Dwaj przyjaciele i zapaleni piloci - Rafe i Danny służą w lotnictwie. Rafe zakochuje się z wzajemnością w pięknej pielęgniarce Evelyn. Sielanka kończy się, gdy młody lotnik opuszcza Amerykę, by wziąć udział w bitwie o Anglię. Wkrótce przychodzi wiadomość o jego śmierci. Kilka miesięcy później Evelyn i Danny, którzy w międzyczasie zostali przeniesieni do Pearl Harbor na Hawajach, nawiązują romans. Tymczasem z wojny wraca cały i zdrowy Rafe. Od tego momentu w splątane losy bohaterów ingeruje historia - japońskie bomby spadają na Pearl Harbor...

W filmie wystapily m.in. takie gwiazdy jak:Ben Affleck (Kapitan Rafe McCawley), Josh Hartnett (Kapitan Danny Walker), Kate Beckinsale (Pielęgniarka porucznik Evelyn Johnson) czy Cuba Gooding Jr. (Podoficer Doris 'Dorie' Miller).

TOP 5:Armageddon
(Po odkryciu asteroidy wielkości Teksasu, która zmierza w kierunku Ziemi, NASA rekrutuje grupę wiertniczych i wysyła na misję ratowania planety.)

Krótki opis filmu:Według obliczeń NASA za 18 dni ma dojść do zderzenia ogromnego asteroidy z Ziemią. Szansą na ocalenie planety może być dotarcie do obiektu promem kosmicznym, przewiercenie go i umieszczenie w otworach ładunków, których wybuch spowoduje zmianę trasy lotu planetoidy. Szef NASA wzywa, więc z Teksasu na pomoc Harrego , specjalistę w dziedzinie wiertnictwa. On oraz jego ludzie przechodzą w centrum lotów kosmicznych przyspieszone szkolenie. Następnie wyruszają z ryzykowną misją w kosmos. Muszą zniszczyć asteroidę, zanim dojdzie do tragedii.

W filmie wystapily m.in. takie gwiazdy jak:Bruce Willis (Harry Stamper), Liv Tyler (Grace Stamper), Ben Aflleck (A.J. Frost), Will Patton (Charles Chick Chapple), Steve Buscemi (Rockhound) czy Owen Wilson (Oscar Choi).

Nawet my panowie potrafimy wzruszyć się podczas oglądania jakiegoś filmu, choć nie zawsze to pokazujemy.Chciałbym abyście i wy napisali swoje TOP 5 filmów.Oczywiście nie musi to być tak rozpisane jak u mnie, po prostu chciałem aby ładnie wszystko wyglądało.Wystarczy napisać sam tytuł, można również dodać co was wzruszyło w tych filmach.

To było moje TOP 5 filmów które mnie wzruszyły... a jakie jest Twoje? ;)


Źródło:http://www.filmweb.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Zielona mila 

2.Dragon Ball Z (poświęcenie Piccolo, Goku i Vegeta) 

3. Logan 

4. Skazani na Shawshank 

5. Grobowiec świetlikow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden taki film Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą z 2001 roku.

Kiedy tylko jest w telewizji zawsze go oglądam. Chwyta za serce,osobiście motywuje mnie postawa głównego bohatera, który pomimo przeciwności losu wrócił do rodziny. Każda nawet beznadziejna sytuacja może zakończyć się szczęśliwie. Nie można tracić nadziei :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pokój 

2. Niemożliwe 

3. Chłopiec w pasiastej piżamie

4. Zielona Mila

5. Titanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie będę orginalna;

1. Zielona mila

2. Bez mojej zgody

3. Hobbit Bitwa Pięciu Armii, bo to zjednoczenie tych ras...Ehhh ?

4. Jestem Legendą, bo piesek ?

5. Uprowadzona, takiego ojca mieć to skarb...

Dodam jeszcze Escape z Owenem Wilsonem. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno  "Gwiazd Nazych Wina'" - co go widze to łzy lecą.

Kolejny to " Nostalgia anioła"

"Zielona mila"

"Upadek" z 2004 roku.  Może to dziwne ale pare łez poszło mi na nim :P

No i nawet "Marley i Ja" mnie wzruszył

 

Hmm na pewno jeszcze kilka było kaj mi łezki poleciały ino jakoś trudno mi sobie tyroz to przypomnieć ... ooo "Gladiator", Król lew" tyż :P

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opisze seriale które mnie wzruszyły........ :(

1.M jak Miłość - jak Hanka wjechała w kartony to mój świat sie załamał nie wiedziałem kilka dni co ze sobą mam zrobić...............

2.Klan- Śmierć Ryśka z klanu poprostu mnie zniszczyła psychicznie, patrzac na jego żone która po 10 odcinkach bzdzi sie z jego najlepszym kolegą a Maciek to widzi.......masakra

3.Pierwsza Miłość- Kiedy widze Marysie jestem wzruszony...........jak można mieć pecha takiego jak ona (pół Wrocławia z nią chodziło) i tak bidulka nie może zaznać szcześcia......

4.Plebania- byłem wiekim fanem tego serialu, wzruszyła mnie jedna sytułacja kiedy Janusz Tracz jeden z najgrozniejszych gangsterów który terroryzował nawet pruszków a chłopaki z wołomina gdy słyszeli "Tracz" sami zgłaszali sie do krymnalu.....ale wracając do sytułacji wzruszyła mnie scena kiedy Janusz dawał na tace księdzu cały plik pieniędzy a biedny jak mysz kościelna probosz odmówił bo te pieniądze są z krzywdy ludzkiej.........nie znam drugiego takiego księdza.............

Naprawdę się wzruszyłem................................. :( wybaczcie mi ale będe konczył bo nie mam już łez ................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Pasja (scena z biczowaniem)
2.Ojciec chrzestny III (kiedy Michael Corleone siedział sam na krześle i umarł,muzyka na początku w pierwszej części kiedy po raz pierwszy oglądałem)
3. Siedem dusz (kiedy oddał całego siebie dla innych...)
4. Zielona Mila ( kiedy Paul, czyli Tom Hanks wziął po raz ostatni uścisnął dłoń Johnowi oraz kiedy mysz ożyła przez Johna oraz w ostatniej scenie jak tyle lat przeżyła wraz z Paulem)
5. 300 ( kiedy Królowa Sparty powiedziała "wracaj z tarczą lub na niej" do Leonidasa i ta muzyka... oraz słowa podnoszące morele Spartan)
6.Gladiator ( kiedy Maximus wyjawił kim jest przed "cesarzem" oraz "Maximus, Maximus, Maximus" oraz kiedy poległ od rany...)
7. Harry Potter  (kiedy zginął Syriusz, Snape oraz Dumbledore )
8. Król Lew (kiedy Mufasa zginął)
9. Interstellar ( kiedy Cooper ujrzał swoją córkę w podeszłym wieku )
10.Koneser ( kiedy został zdradzony przez swoich najbliższych w tym przyjaciela i ukochaną kobietę)
11. Ostatni samuraj ( kiedy zginął syn Katsumoty oraz on też na polu bitwy)
12. Skazani na Shawsank (kiedy Brooks powiesił się w swoim pokoju bo nie mógł przyzwyczaić się do nowego świata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba będę już naprawdę oryginalny :P Otóż mnie nie wzruszają typowe filmy, jak "Zielona mila", czy "Skazani na Shawshank", owszem, odczuwam smutek, ale na dłuższą metę mnie to nie rusza :P Po prostu nie mogę ich obejrzeć drugi raz, bo są mega smutne. Naprawdę mnie wzruszają (czy też, jak mówił Mariush z Limo - natchniewają :D) filmy, do których chce mi się wracać. I tak (kolejność bez znaczenia, każdy uwielbiam)

1. The Last Samurai (Ostatni Samuraj) - epicki, mam dosłownie ciary przy paru scenach. Np. wjazd samurajów do miasta, Katsumoto oprowadzający Algrena po sadzie z wiśniami (ten ociekający japońską sielanką klimat.......) i naturalnie ostatnia konna szarża samurajów... ach, kto nie oglądał, ten niech to natychmiast nadrobi!

2. Pirates of the Caribbean (Piraci z Karaibów) (tak, ten film pojawi się w każdej mojej top 5 :D ) - konkretnie z I części scena, gdy Elizabeth z Williamem tam robią małe makafaka przy zachodzie słońca i zaraz potem, gdy Jack Sparrow przy genialnej muzyce dostaje się na pokład Perły i z egzaltacją dotyka jej sterów :)) Z III części scena, gdy Elizabeth i William się pobierają w środku wiru wodnego (gej, nie gej, ale przyznacie, że to było cudne ;))

3. Stardust (Gwiezdny Pył) - mniej znany film, lekkie fantasy, Robert De Niro grający krwiożerczego kapitana podniebnych piratów (tańczący w rytm can cana) i naturalnie wątek Yvaine i Tristana... To jest dokładnie mój ulubiony typ filmów :P Dlatego też następna pozycja jest taka, a nie inna: 

4. Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (Osobliwy Dom Pani Peregrine) - z powodów, o których pisałem wyżej :) Lekkie fantasy, jako taki wątek miłosny (chociaż to dzieciarnia, ale wymóg spełnia), EVA GREEN (obok Emily Blunt i Marion Cotillard - moja ulubiona aktorka), reż. Tim Burton (uwielbiam gościa za połączenie bajkowego klimatu z horrorem, takie bajki, ale nie dla dzieci). Generalnie wzruszyła mnie ostatnia scena, gdy ten matoł opowiada Emmie o swoich perypetiach, by do niej wrócić, a ona go w końcu całuje, żeby zamknął paszczę i się skupił na tym, co ważne :D heh, cytując pewnego elektryka z youtube'a, ja się łatwo wzruszam :D

5. Kingdom of Heaven (Królestwo Niebieskie) - wprawdzie pisałem, że kolejność nie ma znaczenia, ale teraz myślę, że ten film byłby przed wszystkimi. Z wielu względów, zdrowe podejście do Boga i wiary, krytyka faryzejskich zachowań rycerzy w Jerozolimie, GENIALNE cytaty o poprzednim, szczególnie te wypowiadane przez Rycerza Szpitalnika (nie ma imienia w filmie) i dla samych tych cytatów TRZEBA obejrzeć ;) a sceny batalistyczne... o mamuniu :D ale co mnie wzruszyło: Scena, gdy Balian razem ze swoimi rycerzami atakuje miażdżąco przeważające siły Saracenów, a z murów patrzy na niego Sybilla. "- My lady. What do you look at? - A knight. His men." (Eva Green!) 
I w tym samym filmie scena, gdy Godfrey umiera i pasuje Baliana na rycerza:

Balian of Ibelin: What could a king ask of a man like me?
Godfrey of Ibelin: A new world. A better world than has ever been seen. There, you are not what you are born but what you have it in yourself to be. A kingdom of conscience, of peace instead of war, love instead of hate. That is what lies in the end of a crusade. A kingdom of heaven.

I ostatnia już edycja, kolejna scena mi się przypomniała, która mnie poruszyła: 

Hospitaller: [while watching the public execution of some Templars in Jerusalem] The king has made a peace with Saladin these past six years. He holds Jerusalem as a place of prayer for all faiths, as the Muslims did before we came. These men are Templars. They killed Arabs.
Balian of Ibelin: So they are dying for what the Pope would command them to do.
Hospitaller: Yes... but not Christ, I think. Nor this king.

6. Gladiator - cały film jest naturalnie wzruszający, ale najbardziej mi się podobała scena, gdy Maximus odwraca się do Commodusa i wygłasza formułkę, kim to on nie jest :D Genialne. Bardzo emocjonalna jest również scena, gdy Commodus się drze na Lucillę (Am I not merciful!?). 

7. Peaky Blinders - taki bonus, serial :P Jak zwykle nie przepadam za serialami, to ten jest wybitny, polecam każdemu. Konkretnie dwie sceny (MAJOR SPOILER) Jak oglądajcie, to nie czytajcie :P I scena: gdy Thomas po ciężkim dniu, tym, gdy dowiedział się, że Grace jest zdrajcą i musiał zmierzyć się z Dannym Whizz-Bangiem i jego gangiem, przychodzi do niej. I decyduje się odejść. II scena, gdy Grace ginie na balu. 

Podsumowując, z tych filmów najbardziej mnie wzruszył i dalej wzrusza (oglądałem już chyba 5 razy) Kingdom of Heaven. Polecam każdemu, w internecie można łatwo znaleźć do obejrzenia, jeśli ktoś zna dobrze angielski, to ja z łatwością znalazłem wersję w oryginale z napisami dla ułatwienia. BARDZO ważne jest również, by to była wersja Director's Cut, gdyż dużo scen jest w niej, których nie było w kinie, przez co film zbierał niezasłużenie za słabe oceny. A wycięte sceny są najważniejsze i to one nadają filmowi klimat. Tutaj zwiastun na zachętę ;) 

Nawet przy zwiastunie mam ciary, ach.. <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...