Skocz do zawartości
Gość

Serial,, Wiedźmin "

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Siemka. Jak wiecie (bądź nie) niedawno zostało ogłoszone że Netflix wraz z Platige Image oraz Sean Daniel Company rozpoczęli pracę nad serialem o Geralcie z Rivii. Ma to być adaptacja książek o Wiedźminie. 

Bagiński ma być reżyserem ale potem uzupełniono tę informację że co najmniej 1 odc będzie on reżyserowal czyli będzie to mały wkład w reżyserke. 

Andrzej Sapkowski jest  konsultantem z producentami i o dziwo jest zadowolony ze współpracy z Netflixem. 

Ja obstawialem że skoro Gra o Tron zbliża się do końca (HBO ma robić spin offy) to HBO wyjdzie z propozycją robienia serialu o wiedźminie gdyż podobnie jak w przypadku gry o tron też jest to dark fantasy. 

I powiem że jaram się cholernie, czekam na wiedźmina bo wiem że Netflix tego nie spieprzy więc czekam i mam mega zajawke i oczekiwania co do serialowego wiedźmina bo jestem fanem książek jak i gier. Chociaż boję się o słowiański klimat czy zostanie zachowany no i fakt że anglojęzyczny też dużo zabierze klimatu bo jednak polska, , ku**a" brzmi bardziej swojsko niż angielskie,, f**k "w ilus tam odsłonach :). 

A Wy jakie macie zdanie na ten temat piszcie, dzwońcie co Wy o tym sądzicie ;). 

P. S nie zapomnijcie zasubskrybowac i dać lajka nieistniejacemu kanalowi na HE pt.,, Te-Trisowe przemyślenia " :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, nie mogę się doczekać pierwszych odcinków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na pewno nie przebije M jak miłość xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się doczekać, pięcioksiąg Wiedźmina pochłonąłem już jakiś czas temu jednym tchem i do dzisiaj uważam, że jest to jeden z najlepszych utworów literackich. W końcu! W końcu będzie ekranizacja i (chyba) naprawdę porządna, godna tej sagi :)

Ciekawi mnie, kto zagra główną rolę Geralta, są już oczywiście w internecie liczne propozycje. To chyba najczęstsza ;D

2d128059aa5266169e8aee66717c5c2c,640,0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem wielkim fanem Wieska. Ostatnio też zacząlem ogladac niektore seriale Netflixa i jestem pelen nadzieji, że ten serial to będzie coś :D Jednak jak narazie wolę nie zapeszać i cichutko czekac na pierwsze odcinki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kapibarprzecież Karolak już potwierdzony nawet plakat jest już w sieci jak Ty info zbierasz xD? Dla opowiadania są lepsze (nie licząc Sezonu burz)  od Sagi ale i tak saga jest genialna :) 

original_151271_d5773f6ff682d964e99f0ead

 

@d!videja też wolę nie zapeszac ale kurde oglądałem Daredevila i był mega więc jaram się bo Netflix może duży budżet przeznaczyć oraz fakt że Netflix to telewizja internetowa więc muszą zrobić to dobrze bo inaczej ludzie nie kupią subskrypcji :D

Albo będziemy płakać ze szczęścia albo że złości (chociaż i tak wszystko będzie lepsze od polskiego serialu wiedźmin) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Te-Tris napisał:

 

Albo będziemy płakać ze szczęścia albo że złości (chociaż i tak wszystko będzie lepsze od polskiego serialu wiedźmin) :D

Tego arcydzieła to żadne amerykańskie produkcje nie przebiją. Do dziś mam koszmary z  Zamachowskim mówiącym - ,,Smoku jesteś piękny" xD

Czas pokaże, ale mam dobre przeczucia co do tego co powstanie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tylko jeden przeogromny mankament tego serialu. Język. Po angielsku cytaty nie będą miały niczego ze swojego klimatu. 

Przykład: Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy ma w tarczy, dwa srają trzeci warczy! 

Przetłumaczcie to. Nijak :F 

Inny cytat: – Jakże to? – rozdziawił gębę Kraska. – Jakże to: nie grabić? A czymże konie karmić będziem, panie dziesiętnik?
– Paszę dla koni grabić, więcej nic. Ale ludzi nie siec, chałup nie palić, upraw nie niszczyć… Zawrzyj gębę, Kraska! To nie wiec gromadzki, to wojsko, taka wasza mać! Rozkazu słuchać, bo inaczej na stryk! Rzekłem, nie mordować, nie palić, bab…

Zyvik przerwał, zamyślił się.
– Baby – dokończył po chwili – gwałcić po cichu i tak, coby nikt nie widział.

Cytaty, to magia i jeden z większych atutów sagi. Przetłumaczenie ich na angielski, to tak, jakby małże podać z sokiem pomarańczowym caprio dla gości. :5870c5c693717_((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@d!videcoś Ty powiedział? :D szanuj polski serial bo on Cię znajdzie wywiadjb_07.jpg

@Kapibartak mam takie samo zdanie że jednak język angielski strasznie klimat obniży ten swojski klimat który się czuję czytając wiedźmina. No i boję się że w serialu te,, filozoficzne " dialogi(które de facto są mądre i z dużym przesłaniem i uniwersalne do otaczającego świata)  będą przedstawione w wyniosły sposób gdzie w książce one padały po prostu w jakiejś knajpie, na wozie  gdzie rozmawiają prości ludzie a w serialu zrobią to w wyniosły sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski vs Angielski 

Oczywiste chyba, który język lepszy :F

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze się boję się że Geralt będzie podobny do @CZKw sensie ze taki przypakowany bo w książce Geralt był szczuplejszy niż w grze. Tak jak w polskim serialu,, Wiedźmin " powinien być bo co by nie mówić ale Żebrowski budowa ciała pasował do Geralta tak samo w pierwszej części gry Geralt był książkowy. A potem moim zdaniem był zbyt przypakowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...