Skocz do zawartości
Marcin :)

Motoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. Chciałbym rozwinąć ten temat. A mianowicie, kto czym jeździ, czym chciałby jeździć, lub czy uprawia jakieś sporty związane z motoryzacją. Myślę, że uda się coś z was "wyciągnąć" bo na 90% forach ten dział jest ;D Np. jakie marki lubicie, jakich nienawidzicie i dlaczego ? Więc może zacznę ja....

Otóż dla mnie wszystko co piękne obraca się wokół japońskiej technologii, czyt Mitsu, Honda, Nissan. W szczególności Honda, dlatego też planuje zbudować sobie, bądź kupić potworka w postaci civica z sercem b16a2 lub b18c4. Kto wie ten wie, kto nie, niech sprawdzi ;D Jedynym problemem jest brak garażu i czasu...

Czekam na wypowiedzi innych, wtedy jeśli temat ruszy to i ja się rozwinę...

I tu pytanie do kazanka o ten magiczny znaczek w avatarze, bo myślę, że nie trafił tam przypadkowo ;]

// Jeśli nie ten dział, to przepraszam i proszę zielonych o przeniesienie do odpowiedniego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pietrekgDSC00234.JPG

Ja posiadam dokładnie takie cacko, kupiłem go za wypociny zarobione za granicą. Auto kupione w pośpiechu i zostały przeoczone duże mankamenty. Ale pomimo wszystko moja "cytrynka" jest warta tego, aby o nią dbać. Auto ze zdjęcia nie jest oczywiście moje, ale kolor i marka się zgadza.

Dodatkowe informacje:

silnik z zapłonem samoczynnym

pojemność silnika 1.9 bez turbosprężarki

5 dzwiuf

kolor żółty

na bokach srebrne naklejki "sporting" xD

z tego co widze to na zdjeciu są jakieś denne kołpaki, ja posiadam oryginalne stalowe felgi Skody :)

przebieg 144 tys. km, od kupna przejechałem 38 tys w przeciągu niecałych trzech lat.

Bez zarzutu spisuje się przy przewozie złomu i materiałów budowlanych.

Z górki bujnie się do 170 km/h. :D

Chciałbym w przyszłości jeździć Hondą Accord, na początek może być starszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak na razie wożę się zwykłym rowerem(dużo zdrowiej niż samochody, motory) :D, ale w Maju-Czerwcu mam w planach kupić jakiś skuter, ale co bardziej prawdopodobne ... (nie śmiać mi się!!!) Starego Dobrego Simsona S50/S51 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kugell to twa słynna Honda?:D

:)

Raz po mnie przyjedziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ze w końcu taki temat powstal. Na samochód jestem jeszcze chyba za młody ale z motocyklami już powoli zaczynam.Obecnie jeżdżę skuterem Peugeotem Ludixem spisuje się świetnie lecz chciałbym się przenieść na coś większego. W styczniu planuje kupić Aprilię Rs narazie 50cc. Potem już większe pojemności. Motocykle to moja pasja styl życia i kocham to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Honda Accord VI 1.8 VTEC 1998 r.

Gazu nie mam zamiaru montować, bo wychodzę z założenia, że jeżeli stać cie na samochodu to także na paliwo ;),

.

Dokladnie kazanek :P gaz to do kuchenek a nie samochodow.

ja jezdze peugotem 307, 1.6benzyna, daje rade, przy eko drajwingu spali moze z 8l/100km :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to moja Mazdzinka. Służy mi już około 5 lat :] Ogólnie nie widzę lepszego samochodu dla siebie o podobnej wartości. Zdjęcia słabe bo tylko takie znalazłem, robione komórką

[hsimg]http://img43.imageshack.us/img43/8724/mazdacp.jpg[/hsimg]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japońska marka, dobra marka :D Miałem ja coś napisać, lecz nie miałem zbytnio czasu a i zdjęcia żadnego nie znalazłem ;< Do końca tygodnia powinno się coś pojawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mi służą jak na razie moje dwie nogi :D ponieważ na razie nie posiadam funduszu na kupno auto :D a po drugie opłaty by mnie zjadły :D a w przyszłości jak będę kupował auto to jedynie niemieckie :D uważam że mają bardzo wygodne, dobre i fajne samochody:D np. passaty bądź audi a3 itp :d bardzo mi się podobają :D a póki co to jeżdżę autobusem do sql :D hehe ale u nas są same nówki więc wygodne i ciepło w zimę, a latem chłodno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zmienicie zdanie "gaz to do kuchenek, a nie do aut" Było już wiele takich pewniaków i w końcu założyli.

Aktualnie poszukuje auta będzie to raczej jakiś seat Toledo lub Cordoba w pierwszych wydaniach.

Silnik 1.6 lub 1.8 benz+gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś uważałem, że założenie gazu do samochodu to zbrodnia za którą się powinno wieszać, ale... Było to w czasach kiedy technologia pozwalała instalować lpg typu mikser, który się charakteryzował spadkiem mocy nawet do 25% i znacznie większym spalaniem... Jednak żyjemy w pięknych czasach gdzie cena paliwa dochodzi nawet do 5zł i pokonanie 100km samochodem o pojemności 1.8 kosztuje ooło 50zł przy mieszanym cyklu jazdy. Daje nam to rachunek ~5000zł na samo paliwo w ciągu roku dla przejechania 10k km. Teraz przeliczmy jaki to procent zarobków. Czasy się zmieniły. Dziś instalacja sekwencyjna pozwala w pełni wykorzystać moc silnika, a nawet spisywać się lepiej niż na benzynie ( nie to nie bajka, mam znajomego który ma TURBO w GAZIE i hamownia wypluwała około 4-6km, prz tej samej temperaturze "wiatraka"). Brat ma Kie Rio 1.3 z instalacją brc, która mimo ceny 3000zł zwróciła mu się po pół roku... Reasumując, kupując samochód będę szukał z sekwencją lub sam ją założę... Najprawdopodobniej będę pokonywał duże dystanse więc zwróci mi się to najpóźniej za rok. Koszty otworzyły mi oczy...

Celowałem w Civica aerodeck vti, a spalanie 9-15 pb nie bardzo mi pasowało, więc pomyślałem o sekwencji gdyż sporo osób właśnie z zagazowaną b-serią nie miała żadnych zastrzeżeń co do pracy na lgp, nawet w 7-9tys obr ;]

Teraz jednak wydaję mi się realnym Szukanie jakiegoś civica 1.5 też aerodeck, bo przyda się spalanie na poziomie 5 poza miastem i 7 miasto i 12 przy konkretnej "piź..." :D Hybryda skrzyni z gorszego modelu i mamy fajne kombi z przyspieszeniem około 9s do setki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maluch mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie gazu to jest zbrodnia. To co pisał kolega wyżej, że założenie gazu zabiera 25 % mocy silnika to jest prawda i żadna aktualna instalacja, która się zakłada w samochodach nie zwiększa mocy silnika tylko ją zaniża nawet do 25 - 30 %.

Po za tym wiesz jak działa sekwencja ?

Z samochodów to tylko VW Golf MK3 po tuningu German Styl. German styl - jak sama nazwa mówi niemiecki styl tuningowania samochodu. Ma być czysto, nisko, szeroko i twardo to są główne cechy tego tuningu.

Co do samochodu to Golf MK3 poj. 1.4 benzyna, hatchback na gwintach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest dobrze zalozona instalacja gazowa to nie czuc znacznego spadku mocy silnika, jednak to prawda ze w wiekszosci niestety zeby cos wyprzedzic trzeba przelaczac na benzyne;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdą również jest, że nagłe przyśpieszenie na gazie jest opóźnione. Silniki spalinowe z instalacją LPG z mieszaczem (starsza wersja instalacji gazowej) miały właśnie opóźnioną reakcję na przyśpieszenie, a było to spowodowane oczekiwaniem na dostarczenie mieszanki.

Wprawdzie ta wada została już wyeliminowana w nowszej wersji instalacji gazowej wielopunktowej sekwencyjnej. Jak ktoś chce coś jeszcze na temat instalacji gazowych zapraszam na PW.

Taka mała ciekawostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem, instalacja gazowe w dzisiejszych czasach nie pogarszają osiągów silnika o tak dużą wartość. Owszem, jeżeli ktoś nie ma IV generacji to ma zwężkę w dolocie co rzeczywiście ogranicza osiągi. Instalacje V generacji są tak zaawansowane, że mogą momentem bić benzyniaki, dlaczego ? Bo zawsze dążono do tego, żeby benzyna była spalana w postaci podobnej do gazu i między innymi dlatego dzisiejsze samochody są wyposażone w bezpośrednie wtryski paliwa :) Co do spalania to liczy się 10-15 % więcej. Ale jeżeli cena gazu już w tej w chwili wynosi 2.60 i nie spadnie to ja dziękuję. Jak te cepy będą odpadki sprzedawać po połowie wartości paliwa, rok, dwa to będziemy mieli różnicę między paliwem a gazem jakieś 50gr ;] Mendy wszędzie wlezą. Ale wszystko jest dla ludzi i kaszty patrzy na koszty ze swojej strony i nie mi to oceniać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Renault Clio i jest dobry.Po tuningu :)

Zdjecia potem wrzuce jak bd mial czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uu bity z tyłu, diesel i z hakiem. Ale grunt że honda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazanek nie wierz miernikom :wacky: Wiesz że robię w branży i wiem co pisze :D Oczywiście nie twierdzę że kupiłeś lewy samochód ale sprawy techniczne najlepiej niech szacują fachowcy nie elektronika :] A żeby nie było tak smutno to i ja się podzielę zdjęciem swojego wozu. W maju moją 323-Fke zmieniłem na Ibize. Prawda że ładna? :bogaty:

04870112914205846631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może odnowimy temacik motoryzacji o to co posiadam :D

BMW E46 320d 1999r

silnik 2.0 136km 

są też alumy takie śliczne ale na zimę szkoda ich bo od soli się niszczą :D

[hsimg]http://imageshack.com/a/img28/333/iihd.jpg[/hsimg] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...