Skocz do zawartości
Złoty

Kombajn dla mojej siostry :D Jasne :D :D :D

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, przedstawiam wam specyfikację nowego komputera, który zagości w moim domu. Proszę o wasze, raczej osób ogarniętych w temacie, wypowiedzi na ten temat.

Płyta główna: Asus P5QL-E

Procesor: Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX

HDD: Seagate Barracuda ST3500320AS, 500GB, 32 MB, SATA/300, NCQ

Zasilacz: PENTAGEAM Silent Force PSF 460-P12S 460W

Monitor: LG 22" LCD W2252TE-PF

Pamięć: A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition Vitesta 800+MHz CL4 BOX

Grafika: Sapphire Radeon HD 4830 Dual Slot Fansink 512MB DDR3 PCI-E OEM

Nie mam jeszcze sprecyzowanej karty dźwiękowej i głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim ukladzie moze ja umieszcze tu jako pierwszy swoja opinie:

1 i 2 punkt czyli motherboard i processor - tego komentowac nie musze, dobrze znane elementy. Aczkolwiek procka osobiscie wybralbym szybszego.

3. HDD - No i zaczynaja sie schodki: Dysk ten zopiniowany zostal jako najbardziej awaryjny na rynku aczkolwiek zostal "Zwycięzca testu dysków twardych przeprowadzonego przez magazyn Komputer Świat w numerze 1/2008". Heh kiedy to bylo... dotej pory opinia sie zmienila i jest jednym z gorszych o pojemnosci 500GB.

4. Zasilacz - Jesli juz wrzucasz mu taka grafike (opinia na koncu) to zasilacz powinien byc duzo mocniejszy. Ten ktory wybrales jest dobry dla komputerkow klasy sredniej. Polecam Zasilacz NOX - PS Ten zasilacz nazywa sie PENTAGRAM a nie PENTAGEAM :P

5. i 6. Monitor + Pamiec RAM - bez oceny

7. Grafika - Bardzo dobry wybor aczkolwiek tak jak wspomnialem karty graficzne z serii 3 tys i 4 tys Radeon`ki maja spore wymagania co do zasilania, karta przy za slabym zasilaczu moze sie wogole nie uruchomic lub nie miec 100% wydajnosci (patrz punkt 4.) Zdecydowanie Radeon HD 4830 – pozamiatal karte Nvidii 9800 GT ... Lepsza jest juz tylko HD4850 - Tak jak w wersji HD3xxx najlepsza jest HD3850...

To byloby na tyle

PS. Komputerek dla siostry?? Daj jej pegazusa i niech sie cieszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz na mocniejszy jak na mnie, Radeon spoko, do procesora nic nie mam, natomiast RAMy wybrałbym firmy GEIL..

MatriX: a czy ten Barracuda to nie jest z serii, której należy wgrać nowy fw, bo się sypie?

I fajnei widzieć jeszcze kogoś, kto PallMallki pali xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego umieściłem tutaj tą specyfikację, aby ludzie siedzący w temacie się wypowiedzieli. Wiem że Pentagram się pisze tak jak napisałeś :D Wcisnęło mi się E zamiast R, są obok :D Co do zasilacza to też wydaje mi się, że powinien być mocniejszy. Co do RAM'u to podobno Gejki są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, to GEIL to bardzo dobra firma i wszyscy, których znam, to z reguly mi polecają GEIL. Mam 2 PC; w drugim, lepszym, z którego korzysta rodzeństwo i rodzice, były chyba GoodRamy, albo jakieś inne. Po wymianie na GEIL, zauważyłem dużą różnicę w wydajności..przynajmniej taka moja opinia..

No ale tak to zawsze jest..raz Ci polecą jedną markę, a po pewnym czasie już inną i tak w kółko..kiedyś polecano Kingstony..teraz słysze tylko, że Kingstony są dupne..albo karty microSD - kiedyś odradzano mi SanDiska, ale i tak kupiłem - teraz natomiast wszyscy SanDiska polecają oO'

MatriX i tak pewnie lepiej Ci doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci operacyjnej to niezastapione sa Kingston`y to jest rzecz oczywista... Oczywiscie tak jak sa dobre i tak jak firma je produkujaca jest dobra tak tez jest z cena - rownie dobra aczkolwiek niszczy nasze portfele... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GEILe są droższe od innych RAMów i poważnie, widze spory przysrost wydajności..a co do Kingstonów, to widzisz..teraz Ty z kolei mówisz, że są dobre..ale żeby drogie? W mojej mieścinie to zawsze były jedne z najtańszych pamięci RAM.. I ja jakoś tej firmie nie ufam, odkąd zjarały mi się 2 moduły Kingstona i też dlatego, że ich pamięci flash, są jednymi z najwolniejszych..hm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będzie coś takiego :)

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX

Płyta główna: Gigabyte GA-EP45-DS3L

Karta graficzna: Palit XpertVision GeForce 9800 GT Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

HDD: Samsung SpinPoint F1R HE502IJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Pamięć RAM: Kingston DDR2 2048MB 800MHz CL6 BOX

Monitor: LG 22" LCD W2252TE-PF

Mysz: Logitech Pilot Optical Mouse Czarna

Głośniki: Creative 5.1 Inspire T6100

Nagrywarka DVD: LG GH22NS40RBB czarny OEM

Obudowa: Logic N7 czarno-srebrna

Klawiatura: Logitech Deluxe 250 czarna OEM

Zasilacz: Modecom FEEL III 500W OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zasilacz: Modecom FEEL III 500W OEM"

Ujmę to tak NIEEEEEEEEEEEEE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik napisał nie bierz zasilacza firmy MODECOM, gdzy jest to "gówno". Sam posiadam zasilacz MODECOM, ale z nimi jest tak ze jeden działa dobrze przez kilka lat, a drugi potrafi wybuchnąć po roku pracy :) Więc nie polecam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom to właśnie taka ruletka..raz trafisz dobrze, raz nie..mam ten sam model, tylko 400W i działał pół roku, dopóki nie odłączyłem go któryś raz z kolei, by wyczyścic kompa itd..po ponownym podłączeniu już nie działał i oddałem go na gwarancji..teraz działa..ale jak długo, to już nie wiadomo.. ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...