Skocz do zawartości
DeKarD

Problem z laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Czesto kiedy gram w cs wyrzuca mnie bezpowodu,podejrzewam ze to winna mojego laptopa,przegladarka internetowa i inne programy tez wolno dzialaja.Prosze o pomoc co zrobic aby moj laptop mial lepsza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyłączaj niepotrzebne programy, które " zżerają " ram..

Przeskanuj anty-virusem kompa, może jakiegoś robaczka masz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy też co masz tam zainstalowane (antywirusy przeglądarki jaka wersja windowsa.. jaki net itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dimension tutaj masz link do loga

http://rapidshare.com/files/226435719/h ... s.log.html

lacze nie wiem o co dokladnie ci chodzi ale mam neostrade ale z laptopa tylko sie podlaczam do neta

moze to tez wina tego ze mam windows vista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden format.. -.-'

Jak ja nie nawidzę tego głupiego mitu i lenistwa użytkowników, którzy od razu chcą sformatować dysk.. -.-"

Ja bym wywalił to:

[O23 - Service: ASKService - Unknown owner - C:\Program Files\AskBarDis\bar\bin\AskService.exe

O23 - Service: ASKUpgrade - Unknown owner - C:\Program Files\AskBarDis\bar\bin\ASKUpgrade.exe

O2 - BHO: AskBar BHO - {201f27d4-3704-41d6-89c1-aa35e39143ed} - C:\Program Files\AskBarDis\bar\bin\askBar.dll

O16 - DPF: {BFA1F11D-3121-AFE1-4112-983219421AEF} (GameDesire 1Player Word Games) - http://cached.gamedesire.com/g_bin/pl/w ... 0_0_48.cab

To wygląda podejrzanie wg mnie, jak jakiś malware:

O4 - HKLM\..\Run: [PLFSetI] C:\Windows\PLFSetI.exe

O4 - HKLM\..\Run: [PLFSetL] C:\Windows\PLFSetL.exe

Wyłączyłbym też wszystkie toolbary np.:

C:\Program Files\Google\Google Toolbar\GoogleToolbarUser.exe

R3 - URLSearchHook: DigitalPowered Toolbar - {b317125e-2f10-4388-bf1f-2c31c6cd89ed} - C:\Program Files\DigitalPowered\tbDigi.dll

To nie jest potrzebne do autostartu:

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe

Wywaliłbym aplikację dostępową TP..

To tak na początek..

Z moim zdaniem zgadza się system sprawdzania logów HiJackThis!, a także mój znajomy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze przelecieć ComboFixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do natywira to AVG sobie wstaw....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

eh tez mam laptopa tez mam śViste tez mam te same problemy.... nie polecam instalowania XP bo skoro masz viste to pewnie gwarancja na lapka i mozesz ja stracic to raz dwa bardzo ciezko znalezc sterowniki pod takiego laptopa. Jedyne co pozostaje to reinstalacja systemu....

sVista ma to do siebie ze dziala swietnie zapiernicza jak maly samochodzik, dziala prawie na samo pomyslenie a nie na klikanie ale ma minus dziala tak tylko przez pierwsze 2-3 miesiace gdzie zwolnienia sprzetu sie nie dostrzega.... potem juz licznik procesora prawie non stop na maksa, reinstal i znowu ze 3 miesiace zabawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob formata zainstaluj firewalla i Cs'a i wiecej ci nie potrzeba no moze poza Firefoxem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką Wy macie upośledzoną mentalność...tylko format, format i jeszcze raz format.. ;s

Aż nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.. ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotfl. Przeskanował HiJackThis komputer, do tego przeskanować antywirusem i spy-botem, powywalać z autostartu programy i usługi, przeskanować ewentualnie rejestr i tyle oO'

Format dla mądrych ludzi, jak to nazwałeś, jest czymś śmiesznym i głupim, a ludzie wychowani na tego typu działaniach są dla mnie niezrozumiali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

Dimek mam 2 kompy jeden stacjonarmny ktoremu wlasnie mija 2 lata od instalowania XP oraz laptopa ktoremu jeszcze troche do roczku brakuje z Vista, na obu kompach urzywam tego samego zestawu programow, roznia sie tylko systemem zawartoscia filmow i gier oraz wydajnoscia... stacjonarny smiga jak nalezy laptop ciagnie tak jakby mial zaraz zdechac (laptop o niebo lepszy od stacjonarki) wiec jak sie mam odniesc do CIebie co? gdzie format i instalacja tej Yea bunny "ej" sVisty zajmuje okolo 30 minut a tylko moge sobie wyobrazic ile czasu zajmuja te skany i inne pierdoly ktorych chcesz nas nauczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas: eeee...trochę nie trafiłeś...poruszasz inny problem..a mianowicie, że Viśta vio posysa sama w sobie i zamula po krótkim czasie, w przeciwieństwie do XP..Vista jest tak dupnym systemem przejściowym między XP a 7, jak Millenium miedzy 98 a XP.

kazanek: no tak, oczywiste jest, że szybciej wyjedziesz z salonu nowym wozem, niż poczekasz, aż lakier wyschnie na Twoim starym samochodzie, który został porysowany..

Tu chodzi o lenistwo, niewiedzę i niepotrzebne dobijanie dysku formatowaniem. No ale tak, jak mówisz - każdy będzie robił, jak uważa.

^^,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

no to Dimekco do mnie to troche nietrafiles bo wlasnie w temacie jestem laptopa z wista ktory ma takie symptomy jak moj wiec to jest problem ktorego rozwiazanie jest w tym temacie poszukiwane

co do kazanka to nie wyrzucam laptopa i kupuje nowego tylko zmieniam w nim tapicerke bo od uzywania sie poplamila i zamulila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee...ale co za problem zrobić coś innego, niż śmieszne i niepotrzebne formatowanie dysku, żeby zaczęło działać jak należy? I to Ty nie trafiłeś, bo Vista samą w sobie mozna o kant dupy sobie obić, bo już taka jest i tego nie zmienisz, więc raczej należy zmienić system, a nie formatować bez celu.

Inna sprawa, że teraz kupujac notebooka najczęściej masz wgraną Vistę, a sformatowanie dysku, czyli usunięcie systemu wiąże się z utratą gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z dimensionem ... jeśli system sie psuje to trzeba go zanieść do serwisu aby naprawili

a więc wybór:

samemu pousuwać niepotrzebne pliki i programy

albo

czekać ok 5 dni aż ci naprawią.. i do tego jeszcze "lache" na to kładą jak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

oj dimek beliwe me nie tak latwo usunac ta viste i nie tak latwo zainstalowac na niej nowy system bo sterownikow pod inne systemy brakuje to raz. Sam format oczyszcza Ci dysk ale visty jako instalki nierusza. wiec format gwarancji nienarusza ale zmiana systemu juz tak, oczywiscie mozna wgrac 2 system ale wcale to lapkowi niepomaga...

a koles (wlasciciel tego tematu) ma lapka z vista na gwarancji.

system sam w sobie sie niepsuje on poprostu taki jest moj laptop jest 5 z ktorym mam do czynienia z wgrana vista i wszedzie wyglada tak jakby komputer byl slabizna, poza 3 pierwszymi miesiacami uzytkowania

/EDIT Temat ma na celu znalezienie rozwiazania dla problemow Laptopow z Vistami, sadze ze nic a nic nie odbiegamy od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne posty nie związane z tematem będą kasowane, a autorzy karani warnem. Jeśli chcecie się kłócić o formatowanie dysków, załóżcie osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...