Skocz do zawartości
DooM

Wędkarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Widze dużo was tu co bardzo cieszy :D Ja wiedziełam ze tylko KSF wędkuje.

Powiedzcie mi teraz tak na co łapiecie leszcze bo ostatnio chciałem połapać je i tak cos nie cos wiedziałem cos doczytałem i porzucałem na pinke biało czerwona i na odwrót, na pęczak, na kukurydze, rzucilem zanęte na leszcza ( z dodatkiem czosku) no i powiem słabo bardzo słabo. Dodam ze łowiłem z gruntu [ wędka feeder]

Pobrało troche złapaliśmy z kumplem dwa i potem dobrały sie mi w to płotki i sie zaczeły gówniane brania ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feeder + kukurydza lub 4-5 białych robaczkow :)

zwykły spławik z gruntu tez daje rade : ] z ta samą przynętą

dodam jeszcze ze największe leszcze zaczynają brac pod koniec wrzesnia do połowy pazdziernika

na moim jeziorku najlepiej tak od godziny 19-23 lub rano od 4-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zbiornik jest inny , inna woda , czystość , flora , głębokość . Proponuję pinke , zanęta czosnkowa może być z pęczkiem ( ale bez konopi , ) . Po za ty musisz znaleźć piaszczyste dno i w miarę płytkie . Ale proponuję i zaleca . Łapanie na żywca szczupak sandacz ( najlepiej na ukleje , czy też okleje jak tak nazywają ( japoniec , karaś itp jest za gruby , złapie i bedziesz sandacz trzymał ale gdy zobaczy holującego puści i ucieka .A co do moich szczupaczków jak by brały mi większe brały to bym takie łapał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie lowic rybki. Wyjezdzam na amatorskie i charytatywne konkursy w wedkarstwie. Ostatnio zorganizowalismy ze slaska taka akcje i wyjechalismy na lowienie charytatywne a organizowane bylo dla 2 chorych blizniaczek dokladnie noworodkow dlatego iz urodzily sie z wrodzona wada serca i konieczna jest jakas skomplikowana operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę przetestować nowy spining, wstawię foty jak złapie coś ciekawego. A tak od siebie to uwielbiam spiningować i łapać sandacze:D:D. Pochwalę się sprzętem jaki posiadam (niby troche tego jest ale zawsze jest za mało :P).

Spining Mistrall Aqua 270m/30 g wyrzutu+kołowrotek shimano catana 3000 (zestaw na jeziorka)

Spining Konger Champion IMI 270m/30g wyrzutu+kołowrotek shimano exage 3000 (zestaw na rzeki, kij bardziej sandaczowy)

Spining Mikado Black Draft 280m/17 g wyrzutu+kołowrotek shimano catana 2500 (lekki zestaw na okonie, jazie, klenie)

Feeder York Atacker 380m/120g wyrzutu+kołowrotek shimano alivio 3000 (zestaw na ciężki połów gruntowy)

Mach Bayron 400/20g+kołowrotek robinson mach 3000 (zestaw odległościowy spławikowy)

Jeśli macie jakieś pytania związane z wędkarstwem lub nie, to proszę pytać z chęciom pomogę, doradzę, podpowiem.

Połamania Kija ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na rybach.

1 Dzień spiningowania 4 szczupłe. Dwa wróciły do wody "ołówki"

2 Dzień zasiadka na gruncie efekt, troszkę pięknych płoci.

zdjcie0107d.jpg

zdjcie0051zi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dre jak spininguje kilka lat , tak jeszcze nigdy nie złapałem sandacza.. może nie ma go zaduzo u mnie w jeziorze , ale teraz jestem w hollandi i ponoć jest ich tu sporo : ) może doradzisz jaką przynete ? tylko nie żywiec bo kary tu kosztuja :> na zwykłe kopyta łapią się szczupaki i spore okonie , czasami na wygibasne woblerki, ale sandacz nie chce sie zachaczyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sandacze są na akwenie na którym łowisz, to mógł byś spróbować kogutami (tylko musi być do tego twarde dno), albo wieczorem spróbować woblerami. Mi najbardziej się sprawdzają koguty. Napisz mi jaka jest specyfikacja łowiska (głębokość, podłoże dna, uciąg wody). Postaramy wziąć się za tego mętnego :). Może to też być kwestia kija, na sandacze najlepsze są sztywne wklejanki o szybkiej akcji szczytowej. Niestety na miękkich kijach te ryby lubią często spadać z haka, gdzie wtedy literki zlewają się w wielki napis KU**A MAC :P.

Śmigam za chwile na mescherin do szkopów xD na szczupłe :P i podenerwować ich, że bayern w dupę dostał xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja łowiska ? kanał (jak to w hollandi) głebokośc do 2m maxymalnie , woda raz płynie raz stoi :) zależy czy śluiza otwarta :) jest tez rozlewisko obok kanału do 1.5 m woda stoi(jak to na rozlewiskach :)) dno twarde ale sporo kępek moczarki i innych gloniastych. a co do wędek zwykła spinningówka :) aż tak zaawansowany nie jestem :D

juz wiem co to kogut. nie umiem na to łapac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety kogutami tam za bardzo nie pomachasz (zbyt płytko). Ale jeśli to kanał+rozlewiska to szczupaka tam musi być masa tym bardziej, że jest podwodna flora :D. Wróćmy do sandaczy. W odróżnieniu od szczupaków jest to ryba wędrowna, która zmienia swoje miejsca żerowania. Najlepiej szukać go gdzieś gdzie jest dużo "żywca" ale i to nie gwarantuje efektów, bo jeśli ma "żywca" to po co mu guma :P czy tam wobler xD. Widzisz tutaj jest ten problem, że sandacz nie jest taką głupią rybą jak szczupak, nawet złe prowadzenie woblera czy gumy może skutecznie niwelować brania. Jeśli jesteś pewny, że na tym kanale są sandacze to spróbuj z gruntu na filet z: płotki, uklei, mniejszego leszcza (chyba na filety czy martwe ryby można tam łowić :D). Dużo też zależy od pory roku nie wiem jak w holandii ale np w moim regionie (Szczecin i okolice) sandacz w ciepłe miesiące siedzi w odrze, a w zimne miesiące przenosi się do kanałów za drobnicą. Mam nadzieję, że coś pomogłem :D

Wczoraj 2 sczupłe mniej więcej 57 cm takie pistoleciki :P Akwen Mescherin Niemcy :P. Jeden 3kg mi poszedł ale już fajnie odjeżdżał :(

zdjcie0117gw.jpg

zdjcie0112iz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczupaczki takie biorą :) 4a347b7ae6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że metrówka KLASA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak 2 grube ryby :D:D :ganja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z buzi to do tej rybki podobny Mania;p Też taki karpik:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aparat huiowy xD pogrubia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś coś ostatnio połapał? :P Bo ja nie miałem czasu, byłem na okoniach to największy 33cm a reszta różnie. Generalnie szału nie było ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brachol teraz cały czas łapie , ale tylko feeder , nie spinninguje bo małe okonie mu sie tylko czepiają :]. A na feederka ładne leszczyny pazdziernikowe sie łapią : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią już bym gdzieś wyskoczył ale niestety u nas wiosenna zima jeszcze ;;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajde kabela od fona, to wrzuce zdjęcie lina xD duża strasznie nie byuł ale 34 cm miał alleluja !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nawet duza rybka hehee :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow niezły kolos z tej ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebista ta rybcia (szcuzpak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...