Jump to content
 • 0
Sign in to follow this  
batonik

Rangi CS:GO / Ranks CS:GO

Question

Odkąd wprowadziliśmy grupy umiejętności do trybu Turniejowego w CS:GO, widzieliśmy wiele pytań typu „jak one działają?” lub „co oznaczają?”. Postanowiliśmy zebrać pytania do kupy i udzielić na nie odpowiedzi.

 

P. Co to są poziomy umiejętności?
O. Tak jak w szachach umiejętność graczy ukazuje się w rankingu Elo, tak w trybie Turniejowym w CS:GO są poziomy umiejętności, które pomagają znaleźć partnerów do gry o podobnych umiejętnościach. Dwie drużyny o takich samych rangach powinny mieć, mniej więcej, taką samą liczbę zwycięstw w przeszłości.

 

P. Jak wyglądają wszystkie rangi?
O.rank_images.jpg

P. Nie potrafię dobrze grać. Czy mam używać systemu doboru graczy?
O. Pewnie. System dobierania graczy połączy cię z osobami o podobnych umiejętnościach, co w rezultacie daje więcej zabawy niż granie z kompletnie losowymi osobami.

 

P. Gdzie można zobaczyć rangi graczy?
O. Rangi wyświetlane są w menu głównym, w poczekalni i na koniec meczu w tabeli (jeśli ktoś nie ma jeszcze odpowiedniego poziomu umiejętności, zostawiane jest puste miejsce).

 

P. Gdzie mogę zobaczyć swoją rangę?
O. Jeśli już jakąś masz i udało ci się wygrać co najmniej 10 meczy w trybie Turniejowym, ikonka twojej rangi będzie wyświetlona w menu głównym.

mainmenu_rank.jpg

P. Kiedy rangi wyświetlają się w poczekalni?
O. Wyświetlają się wtedy, gdy tylko jakakolwiek osoba z poczekalni osiągnęła jakiś poziom umiejętności.

 

P. Kiedy rangi wyświetlają się w tabeli?
O. Jeśli posiadasz już jakąś rangę, znajomi widzą ją przez cały czas. Na koniec meczu wyświetlają się ikonki poziomów wszystkich graczy (tylko tych graczy, którzy mają jakąś rangę).

scoreboard.jpg

P. Czy mam unikać gry ze znajomymi, którzy mają słabszą rangę? Przecież mogą popsuć moje statystyki.
O. Nie. Po pierwsze, system doboru graczy będzie szukał gry, uwzględniając też poziom umiejętności twojego znajomego. Po drugie, system prognozuje, jak dobrze mogą grać osoby z oby dwóch zespołów. Przegrana meczu ze słabszym graczem w drużynie nie wpływa na twoją rangę. Jeśli zawsze grasz dobrze, będą dobierane osoby, które są w twojej grupie umiejętności.

 

P. Jak określacie moje umiejętności po wygranych 10-ciu meczach?
O. Gdy grasz pierwszy raz, nie wiemy jak dobrze grasz. Grając coraz to więcej meczów, używamy twoich zwycięstw i porażek do określenia, do jakiej grupy umiejętności mamy cię przydzielić. Im więcej meczów grasz, tym lepiej system dobiera ci przeciwników. Wygrywając 10 gier, dajesz nam informacje, dzięki którym możemy oznaczyć cię odpowiednią rangą, która w późniejszym czasie będzie pomocna w dobieraniu przeciwników.

 

P. Czemu widzę różne rangi w tabeli na koniec meczu? Czy nie powinno być tak, że wszyscy mają ten sam poziom umiejętności?
O. W większości meczów jest małe zróżnicowanie rang. Jeśli widzisz graczy z lepszym poziomem, to prawdopodobnie te osoby grają dla zabawy lub weszły ze swoimi znajomymi, którzy mają odpowiednią dla meczu rangę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

 • Similar Content

  • By moni$
   Dziś po bardzo emocjonującej rozgrywce, w której moje nerwy wysiadły, wyłączyłam cs i wróciłam trochę do mojej dawnej pasji - grafiki. Siedziałam nad tym tylko 10 minut, więc proszę o wyrozumiałość. To zwykłe png, ale chętnie usłyszę wasze zdanie na temat tej pracy :p 
    

  • By Olka91^
   Jak zaczęła się Twoja przygoda z CS'em ?
   Otóż moja przygoda z CS'em zaczęła się jakoś sierpień/wrzesień 2015 r. Siedząc w domu i nudząc się, postanowiłam, że ściągnę sobie CS'a ;) Akurat pobrałam takiego, gdzie były serwery Batonowe :) No i wbiłam na 1# :) Początkowo niedużo grywałam, ale z czasem, poznając nowe to osoby, spędzałam na serwerze co raz to więcej czasu :) Pierwszego poznałam mojego Psiapsiusia MSK @C.R.E.A.M. i @KRZYCHU83 a z czasem wiele innych, wspaniałych osób, a mogłabym ich wymieniać i wymieniać, ale są to przede wszystkim @Honey :*, @Natalia, @nook, @Pełnoprawny Obywatel, @Bienio, @Kapibar,  :) I tak grałam, grałam i gram do tej pory :) Polubiłam baaaaardzo te serwery i ludzi tworzących tą społeczność :) Myślę, że zostanę tu na dłuuuugi długi czas i szybko się mnie nie pozbędziecie :P :)
×
×
 • Create New...