Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem dotyczący z pamięcią RAM. Gdy kupiłem kompa odczytywało mi, że mam 1,5gb ram a jest 2gb. Po jakimś czasie kupiłem sobie drugą kość 2gb. Pokazywało, że mam 2gb ram-u. Czytałem na różnych forach o biosie, że baterię trzeba wyjąć na 1h. Myślę, zżera mi pamięć przez kartę graficzną, ponieważ mam zintegrowaną. Mam windows xp home. Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Xp z tego co wiem nie czyta wiecej niz 2gb ramu ta pamiec jest ale jej nie ma :p wyciaganie bateri nic nie da chyba ze cos popsules w biosie ;) Sprawdz czy podejdzie Ci win 7 (nie powinno byc problemu z pamiecia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć win 7 :D Moi kuzyni też mają xp i jeden ma 3,75 gb ram a drugi 4gb ram :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sugeruje co mógłbyś zrobić i mówię to co słyszałem o win xp, bo już zapomniałem o tym archaicznym systemie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina systemu, masz pewnie xp 32 bitowy(?) więc nie poszalejesz :P szczególnie, że to jest wersja home, maksymalna ilośc ramu jaką wykryje Ci XP x86 to 4gb, co nie znaczy, że system będzie Ci tyle pokazywał, szczególnie jeśli ram jest zabierany/współdzielony z kartą graficzną

tu masz info na temat ograniczeń ze strony M$:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx

 

proponuję zmienić sys przynajmniej na win7 ;) zwłaszcza, że od 8 kwietnia 2014 nie będzie już wsparcia dla xp, a więcej o tym możesz poczytać tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i informację :) Win 7 to po 300zł+ :( Temat można zamknąć chyba, że ktoś coś ma jeszcze dodania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...