Skocz do zawartości
batonik

W związku z nie działającymi VIP'ami

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak widzicie VIpy nie działają, problemem jest hosting pukawki, który od wczoraj nie działa.

 

 

Hosting www jest obecnie niedostępny w związku z awarią sprzętową, która wystąpiła w dniu dzisiejszym. Obecnie trwają prace, których celem jest ustalanie dokładnej przyczyny awarii oraz przywrócenie dalszej pracy hostingu www. O dalszych szczegółach będziemy na bieżąco informować w kolejnych komunikatach. Za wszelkie niedogodności przepraszamy i z góry dziękujemy za cierpliwość.

 

 

Także pozostaje nam tylko czekać, aż naprawią problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba batoniku nie jesteś w temacie :P

 

U mnie śmiga elegancko, a grałem 25 min temu :)

 

Chyba, że u mnie działa, bo mam admina z VIPem a sam go mi wgrywałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na PB mi też elegancko śmiga ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z przykrością informujemy, iż w piątek 13.06.2014 doszło do poważnej awarii sprzętowej, której uległy obydwa dyski spięte w RAID 1 na jednostce utrzymującej darmowy hosting www. W związku z prowadzoną analizą, a także pracami mającymi na celu przywrócenie pracy hostingu oraz odzyskiwanie danych, hosting w tym dniu był niedostępny. Awaria doprowadziła niestety do utraty plików utrzymywanych w ramach tego hostingu. Mimo podejmowanych prób odzyskiwania danych niestety nie było możliwe ich przywrócenie.

 
Udało nam się natomiast przywrócić kompletną bazę danych, zawierającą wszystkie zapiasne do niej dotychczas dane. To umożliwiło nam przywrócenie wszystkich kont i wykonanie ponownej instalacji skryptów pochodzących z instalatora hostingu www, takich jak fora phpBB3, phpBB2 by Przemo, modyfikacja Amxbans, statystyki Psychostats czy skrypty Webspell i Wordpress z zachowaniem wcześniej zapisanych w bazie danych informacji.
 
Zwracamy uwagę, że w związku z koniecznością ponownego utworzenia kont hostingowych przekierowania z głównej domeny na podfoldery przestały działać i należy je utworzyć ponownie.
 
Podkreślamy, że dane z bazy danych hostingu www zostały przywrócone. Dlatego nawet jeżeli ktoś z Państwa instalował skrypty samodzielnie, np. forów internetowych (phpBB3, phpBB2 by Przemo, MyBB itp.), a także inne wersje Amxbans oraz wszelkich innych skryptów - w większości przypadków wystarczy ponownie umieścić, z własnej kopii lub ze źródeł instalacyjnych, pliki skryptu w dotychczasowym katalogu na FTP, wpisać dane do połączenia z bazą w konfiguracji, aby przywrócić działanie forum, Amxbans czy innego skryptu.
 
Dotychczas traktowaliśmy fatum piątku 13 z dystansem, ale ta sytuacja przerosła nasze oczekiwania. Do takich awarii dochodzi bardzo rzadko, a stosowane dotychczas rozwiązania przez lata pozwalały ich unikać. Hosting www jest co prawda usługą dodatkową, jako gratis do serwerów i mimo, że nie jest to sytuacja zależna bezpośrednio od nas to bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Zależy nam na tym by do podobnych sytuacji nie dochodziło, dlatego w najbliższym czasie wprowadzimy dodatkowe zabezpieczenia, które poprawią bezpieczeństwo danych utrzymywanych w ramach hostingu www.
 
W zakresie przywracania poprzedniej konfiguracji skryptów, a także ustawień domen i innych problemów, które mogą pojawić się przy tej okazji, mogą Państwo liczyć na naszą pomoc. Prosimy o kontakt w tych sprawach z naszym działem wsparcia technicznego.
 
Przepraszamy za wszelkie niedogodności powstałe w wyniku tej sytuacji. Zespół Pukawka.pl
 

 

Także strona WWW(amxbans,sklepik 1.6) nie działa chwilowo obecnie, działa tylko baza danych dzięki, której działają bany oraz vipy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z Vipem lecz temat mi pomógł dziękuję serdecznie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...