Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra została stworzona i wydana przez Gaijin Entertainment w roku 2012 jako odpowiedź na serię gier od Wargaming.net. Już w czasie wydania tej gry, gatunek MMO opierał się głównie o gry zręcznościowe, a War Thunder, można powiedzieć wprowadził powiew świeżości i zapoczątkował nowy trend.

 

Co z czym się tutaj je?

 

Cóż, ta gra, może dla większości z was będzie zręcznościówką, ale dla niektórych jest to bardzo rozbudowany symulator (na chwilę obecną walk powietrznych i czołgów, floty morskie będą dodane za jakiś czas). Sam samouczek daje okazję, by przekonać gracza iż nie jest to gra prosta, zwłaszcza w trybie symulacji. Dlaczego? Powodów jest kilka : 

1) w trybie zręcznościowym amunicja i część uszkodzeń samolotów można uzupełniać/naprawiać w powietrzu bez konieczności lądowania, natomiast w symulacji, uzupełnień i napraw można dokonać tylko po lądowaniu w bazie (i to nie byle jakim, tylko dość zgrabnym)

 

2) w trybie zręcznościowym w trakcie walk czołgów zraniony lub nieprzytomny załogant wraca do walki po kilku sekundach, natomiast w symulacji jest zastępowany przez innego członka załogi, co obniża skuteczność bojową czołgu, tak samo ma się rzecz z naprawami w polu walki

 

3) wynagrodzenie za udział w bitwach jest adekwatne od trybu gry

 

4) w trybie symulacji mogą brać udział zarówno samoloty jak i czołgi, w trybie zręcznościowym natomiast, albo tylko samoloty albo czołgi (w bitwach lądowych co prawda można poprowadzić samolot, ale nie mamy zbytniego wpływu na to, jaki nam się w ręce trafi)

 

Gracze mogą wybierać samoloty 5 nacji (US, Niemcy, Japonia, ZSRR, Wielka Brytania) oraz czołgi, póki co, 3 nacji (US, Niemcy, ZSRR, Wielka Brytania zostanie dodana w tym roku). Samoloty można podzielić na : myśliwce, ciężkie myśliwce, bombowce, ciężkie bombowce, szturmowe, marynarki wojennej/torpedowe. Czołgi zaś na : lekkie, średnie, ciężkie, niszczyciele czołgów, działka przeciwlotnicze. Wszystkie pojazdy mają swój zarys historyczny i faktycznie brały czynny udział w walkach I i II WŚ oraz dalszych walkach współczesnych (jeśli dobrze pamiętam sięgają do walk w Korei). Każdy z pojazdów można usprawniać, mamy wpływ na rodzaj ładowanej amunicji i ładunku jaki przenosimy (rakiety, torpedy, bomby), zmieniać kamuflaż. Możemy także własnoręcznie udekorować nasz pojazd o różne grafiki, które będą dla wszystkich widoczne. Najważniejsze jednak jest rozwój naszych załóg. Każdy z nich ma swoje statystyki, które trzeba sukcesywnie podnosić, by móc jeszcze lepiej walczyć.

 

Sama walka do prostych nie należy, ale kiedy już się ją opanuje, daje sporą satysfakcję. Co nie oznacza, że można sobie drwić z słabszych technologicznie maszyn. O nie nie nie, nawet najsłabsze maszyny mogą dość szybko strącić te mocniejsze, po załadowaniu odpowiedniej amunicji. Ale w mojej ocenie najtrudniej się gra bombowcami. Zwykle mają czym się bronić, ale załoga ma dość słabe KMy do naszej obrony. W dodatku, im jest ich więcej, tym łatwiej można ich stracić, gdyż spowodowanie choćby utraty przytomności eliminuje załoganta z walki na dobre, no chyba, że wylądujemy w bazie. Z drugiej strony przy dobrzej eskorcie są w stanie narobić nielichego zamieszania na ziemi, zsyłając mnóstwo bombek o małej wadze lub kilka znacznie pokaźniejszych i cięższych bomb.Tak samo ma się rzecz z walkami lądowymi (które nawiasem mówiąc, są trochę lepsze niż w WoT)  Ale, co się będę tutaj na ten temat rozwodził, to odkryjecie sami, jeśli będziecie chcieli sięgnąć po ten tytuł. Można to zrobić bezpośrednio z strony głównej Gaijin lub za pośrednictwem Steam'a. 

 

Warunki zwycięstwa w bitwie jest zależna od jej trybu, ale zwykle jest to pozbawienie przeciwnej drużyny możliwości ponownego respawnu (zestrzelenie wszystkich maszyn), czasem jest to zniszczenie baz przeciwnika lub celów naziemnych.

 

Znaczną część pojazdów można zdobyć za darmo :) Żeby nie być gołosłownym pokażę wam co posiadam na chwilę obecną

 

Garaż US - lotnictwo (na płycie stoi [w mojej ocenie] król samolotów marynarki wojennej, F4U-1a Corsair) dość równomiernie rozłożone, ale nie idealne w żadnej kategorii

 

HdtHL.jpg

 

 

Garaż US - czołgi (na tapecie, czołg średni M2, słabo wiem, ale tutaj skupiam się na lotnictwie), tutaj głównie królują czołgi średnie i lekkie

 

 GfLpa.jpg

 

Garaż niemiecki - lotnictwo (pokazany jest Messerschmitt Bf 109 w wersji E-3 [jest sporo wersji tego myśliwca dostępnych w tej grze]), gdzie tutaj królują głównie bombowce i myśliwce

 

6MNIa.jpg

 

Garaż niemiecki - czołgi (w tle, Pz.Kpfw. II Ausf. F) tutaj dość dobre są wszystkie klasy czołgów, ale ciężko do nich wszystkich dotrzeć i są drogie (co w sumie jest zgodne z prawdą historyczną)

 

KQLKW.jpg

 

Garaż ZSRR - lotnictwo (w tle, Pe-3/Wczesny) tutaj przewodzą głównie myśliwce i bombowce

 

EPemw.jpg

 

Garaż ZSRR - czołgi (w tle, KW-1 w wersji ZiS-5), głównie ciężkie i średnie, są też dość mocne niszczyciele

 

0NYgG.jpg

 

Garaż brytyjski - lotnictwo (w tle Hurricane Mk I [osoby bardziej spostrzegawcze zauważą tutaj polski akcent :), związany z słynną Dywizją 303 RAFu]), które jest tutaj nastawione na myśliwce i bombowce, szczególnie dobrym bombowcem są Wellingtony z tzw. Dam Busterem na pokładzie, czyli bombą o wadze aż 4000 lbs (3 takie bomby i praktycznie jest po bazie przeciwnika)

 

ehsJd.jpg

 

Garaż japoński - lotnictwo (w tle, Ki-61-l otsu Hien), tutaj przede wszystkim są myśliwce i samoloty torpedowe, tutaj bombowce są dość słabe

 

vkDGX.jpg

 

Niektórzy mówią, że grafika to nie wszystko. Ale tutaj, widać, że położono na tym dość duży nacisk, wszystkie modele zawierają mnóstwo detali. Można chwilami wrażenie, że sami uczestniczymy jakiejś nieznanej historii ludzkości bitwie, która może miała miejsce (wiem, trąci delikatnie Wołoszańskim ;)). Dźwięki zostały wiernie odwzorowane. To dodatkowy powód, żeby nazwać WarThundera symulatorem.

 

Poniższy gameplay przedstawia aktualną na tą chwilę wersję gry z 3 losowych bitew

 

 

Grę mogę polecić z spokojem sumienia. Nie ma tutaj ograniczeń co do ilości rozgrywanych bitew, siadacie i gracie ile chcecie i kiedy chcecie. Nie jest co prawda prosta, ale daje dużo satysfakcji. Zaś w kategorii MMO, jak dla mnie, praktycznie bezkonkurencyjna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że podobają mi się samoloty to spróbowałem kiedyś pograć i nie rozczarowałem się :) Genialna oprawa graficzna, mnóstwo maszyn, ludzi a przede wszystkim dobra zabawa :) Jak dla mnie 9.5/10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograczowalem w nią chwilke ale to nie moje klimaty wole BF3 albo cs 1.6 i go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...