Skocz do zawartości
Siaput

Peja vs Parias. Co sądzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie wydarzenia z polskiej sceny hh są dosyć ciekawe. Pozwólcie ze przyblize nieco tę sytuacje.

Wszystko zaczęło sie we wrzesniu w 2009 roku w Zielonej Górze na koncercie Ryśka Peji. 15-latek który był wśród tłumu zwolenników Rysia, pokazywał przez dłuższy czas środkowy palec, znany nam jako wyrażnie "fuck you". (a wlasciwie to pokazywal srodkowy palec na kazdej z dłoni :P). Filmik mozna obejrzec na YouTube.pl w którym widac że Peja upomina kolesia zeby przestal to robic, ale on dumny z siebie dalej "na kozaka" pokazuje dalej to samo. Peja nie wytrzymal i namowil tlum do linczu (skopania :P) nastolatka.

Po kilku tygodniach na portalu cgm ukazaly sie wywiady min.in z Eldo czy Pelsonem na temat tego wydarzenia.

Nowa płyta Ryśka zatytuowana "czarny wrzesień" ukazala sie w kwietniu tego roku. Na płycie znajdują sie dissy min.in. na Tede'go, pelsona czy eldo. Wg. Peji (eldo i pelson) skrytykowali wydarzenia z Z.Góry a co wiecej urazili go wypowiedzia (jak dla mnie to nic obraźliwego tam nie bylo). I wlasnie dlatego Peja odpowiada dissami na ich temat (Peja vs Hip hop)

w tym utworze:

a tu odpowiedź PARIASA(pelson, eldo i wlodi):

ale Peja szybko odpowiada na ich argumenty:

No i teraz sedno :P co o tym sądzicie?

Bo ja mysle ze Peja znowu sie myli. Chłopak sie zagubil w tym co robi. Sytuacja z Zielonej Gory pokazuje ze nadal zachowuje sie jak 15-letni gówniarz, który nie przeżyje tego jak ktoś mu powiedział "spier**** ", jest osobą publiczną, wiec powinien sie zachowywac odpowiedzialnie.

Po drugie eldo wcale go nie obrazil na portalu cgm

A po trzecie zaczepki w albumie "czarny wrzesień" były złym rozwiązaniem, wywołał kolejną wojne

A po czwarte Peja ma takie argumenty że mój kuzyn z podstawówki podał by lepsze i na dodatek nie popełnił by błędu (usiądź, weź krzesło...) w tym zdaniu nie ma najmniejszego sensu :D :D :D największą jazde mam z tego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kilka razy pisałem hh aktualnie nie słucham i o wydarzeniach na koncercie też się nie interesowałem. Ale dla mnie koncert to show i gdybym ja występował to by mi zwisało że ktoś mi pokazuje czy nie skoro zapłacił za bilety to niech nawet się rozbierze żeby porządkowi go zabrali.

Dalej przesłuchując wszystkie utwory peja lepsze bity składa od całej trójki.

Ostatecznie jak moja siora powiedziala "w koncu się coś ciekawego dzieje bo i tak już nie mieli o czym śpiewać".

A tak ogólnie ja nie wiem kim jest pelson o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w bitach ze peja ma lepsze to sie zgodze (molesta nie jest dobra w bitach a peja i jego przyjaciel dj decks, który jest z nim od początku, składaja lepsze)

Sasori, kiedys przeczytalem twojego posta i mowiles ze aktualnie sie nie interesujesz hh, ale sie interesowales, wiec powinienes wiedziec ze artystom hh nie zalezy na "show" (no oprócz TDF'a) tylko na tym żeby ludzie usłyszeli go na żywo, zarapowali razem z nim, czuli atmosfere. Natomiast na robieniu show to sie skupiają komercyjne gwiazdy.

a po trzecie...Pelson, moze i nie potrafie wymienic jego zyciorysu, wpadek i wzlotów ale wiem kim jest. Raperem ze stolicy, który robi dobry rap od kilku lat. I to tak naprawde sie liczy. O to w tym wszystkim chodzi. Jak to Eldo powiedzial "rapujmy, nie marnujmy czasu na głupoty tylko rapujmy"

Niestety teraz hh jest skierowany wlasnie na dissy, to jest przykre. NO ale cóż ja czy ty możemy na to poradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dobra dla mnie to właśnie rapowanie razem z ludźmi i atmosfera to jest show ale dyskutować o tym to nie będziemy. A siaput co uważasz na temat tego że skoro zapłacił to może robić wszystko bo nie odpowiedziałeś na to :D bo mi się wydaję że jak kupie płytę to jest moja i mogę ją rozpie**** itp. itd. A na koncercie dopóki nie wejdę na scenę rządnym krwi spojrzeniem to mogę robić wszystko i się bawić (ok to zamienimy słowo show z dobrą zabawą :D)

PS: Skoro z rysika taki chojrak że na 15-latka (15? mam nadzieje że się nie pomyliłem) wysyła całą ekipę to czemu sam nie rzucił się na chłopaka bo wydaje mi się że mądry on wciąż jest tylko w mordzie ale sam co do czego to się za "kolegami" ukrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. Dobre pytanie. Ale ja to rozkminiam tak... Ok zapłacił, ale po co przychodzi na koncert człowieka którego nie lubi, którym gardzi. Pokazuje mi fakery i tak na kozaka przez dłuższy czas. Jeśli kogos nie lubie to nie mam zamiaru go ogladac a co dopiero na koncert przychodzic. To byla zwykla prowokacja ze strony 15latka. Myslal ze jak sie do ojca moze postawic i on mu ustapi, to do wszystkich moze fikac. Rysiek go upominal kilka razy a ten dalej to samo... Ty bys sie nie wkurwil ze jakis gówniarz który jeszcze po nocach placze do poduszki i ktory nic nie wie o zyciu bo mu rodzice wszystko pod nos podstawia i martwia sie o niego zeby nie zmarzl przypadkiem w zimny dzien, pokazuje ci faka??? Peja nie powinien tak postąpić, bo to było pojeb**** że tak powiem, namawiac do linczu. Tak więc zaplacil za bilet, ale to ze dostal po ryju to tylko i wylacznie na wlasna prosbe.

Ale jest jeszcze jedna sprawa o ktorej sie nie mowi. Kto wpuscil 15latka na koncert?? Przecież na takie koncerty wpuszczaja od 18roku zycia, tak wiec to wina po czesci ochrony. Bo go wpuscila a nie miala prawa.

A tak zebys lepiej zrozumial podam ci prosty przyklad:

Chodzisz do prywatnego liceum...za ktore placisz pieniądze. I nagle pokazujesz 2fakery dyrektorowi szkoly przy calej spolecznosci uczniowskiej. Daje sobie glowe uciąc ze nastepnego ranka juz cie nie ma na liscie uczniow, a co wiecej, gdy bedziesz chcial sie uczyc dalej( w innej szkole rzecz jasna) nie przyjmie cie zadna pozadna szkola . (dyrektor o to zadba, bo on ma odpowiednie kontakty)

Tak wiec juz ostatbie zdanie... wolno Ci robic co chcesz, bo zyjemy w panstwie demokratycznym, ale licz sie z konsekwencjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz siaput ja ostatnie to dorzucę że ja bym się śmiał z takich co mnie "nie lubią" a i tak płacą za mój koncert :]. No ale masz rację 15-latek na koncercie ale tego to już nikt w ekspresie czy tam innym nie napiszę bo tutaj chodzi tylko o lincz.

Czekam na może jeszcze jakieś wypowiedzi bo fajnie by było z kimś więcej podyskutować niż tylko z siaputem jakby to rozmowa na gg była :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Peja zmienił się w takiego "grajka do kotleta" zamiast robić swój RAP koleś wolał zabawiać się z TEDE z nagrywaniem piosenek na siebie. jego wczesniejsze płyty sa dużo lepsze od tych obecnych. teraz zajął się wku..wianiem całego świata i mówieniem jak to on nie jest dobry raper a to gówno prawda sa lepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, mc nawet mądrze rozkminia. Ten kto słuchał albumów Peji to wie o co chodzi. Moim zdaniem jego czas minął, bo jak można rapować przez 15 lat o tym samym ??!!( zauważcie to w jego kawałkach). Teraz nie ma już o czym tekstów skladac wiec zachowuje sie jak hejter. Dissuje wszystkich po koleji. Ok zgodze sie, to jest dobry raper, bardzo dobry, to on tworzył polską scene w latach '90. Ale jego czas dobiega końca. Niech już odejdzie...z raperami jak z piłkarzami, mają okres w życiu niesamowitej formy, ale w końcu muszą skończyć kariere bo wiek ich nie puszcza. Z Peją jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo się rozpisywać Peja zrujnował wizerunek polskiego Hip Hopu pelson, eldo i wlodi

a co do jego argumentów to brzmią jak kompleksy .... Pucio Pucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...