Jump to content
MisiePatysie

Obrazki logiczne

Recommended Posts

Od zawsze uwielbiałam krzyżówki, rebusy i szarady. Jednak jeśli regularnie rozwiązuje tego całe stosy, hasła i zagadki się powtarzają i nie bawią tak jak kiedyś. Zaczęłam poszukiwania czegoś nowego... Sudoku...Kakuro aż, w końcu trafiłam na obrazki  logiczne. Kupiłam zeszyt z ów obrazkami. Kompletnie nie mając pojęcia jak się za to zabrać. Swój pierwszy obrazek, poziom trudności 1/5 rysowałam kilka godzin. Tak mnie to wciągnęło, że zawsze miałam ze sobą książeczkę do rysowania. Pasowało mi to bardzo, jako osoba pozbawiona totalnie talentu plastycznego, mogłam rysować rzeczy czytelne dla wszystkich. Nie jedna noc zarwałam rysując. Podczas pierwszej ciąży musiałam porzucić pracę, a OL okazały się doskonałą receptą na nudę.

Doskonale trenują mózg, zmuszają do planowania i rozwijają logiczne myślenie. Na początku wystarczy umieć liczyć ? 

Oto kilka z "moich prac" :

IMG_20170216_081903.jpg

IMG_20170216_081914.jpg

IMG_20170216_081957.jpg

IMG_20170216_082008.jpg

IMG_20170216_082025.jpg

Ołłłł Sziet ! Niezłe ! :D

W sumie nic z tego nie rozumiem, w sensie jak to się tworzy, ale wygląda zacnie :D

Brawo TY i  + leci ! ;)

10 godzin temu, gramnawhtylkoniebanujcie napisał:

Czy jezeli jedna cyferke wpiszesz źle to nie wychodzi ?

Dokładnie, efekt domina się uruchamia. Także trzeba uważać :) Przy małych obrazkach ciężko się pomylić, natomiast przy tych, które widać wyżej warto używać linijki, aby źle nie wyrysować zbioru ;p

Nigdy o czymś takim nie słyszałam ;D  ale widzę że to fajna sprawa ;) coś czuję że będę tego szukała po sklepach C=

11 godzin temu, Dominika :) napisał:

Nigdy o czymś takim nie słyszałam ;D  ale widzę że to fajna sprawa ;) coś czuję że będę tego szukała po sklepach C=

Proponuje Saloniki ReLay, bo nie wszędzie to jest, a jeśli nawet to dosłownie kilka sztuk. Wydawnictwo Logi jakby co ? Koszt 7zeta w środku około 20 obrazków. Polecam również LogiMix tam są oprócz ww łamigłówki atchitekta, Kakuro, sudoku, zadania logiczne i inne różności ?

1 godzinę temu, MisiePatysie napisał:

Proponuje Saloniki ReLay, bo nie wszędzie to jest, a jeśli nawet to dosłownie kilka sztuk. Wydawnictwo Logi jakby co ? Koszt 7zeta w środku około 20 obrazków. Polecam również LogiMix tam są oprócz ww łamigłówki atchitekta, Kakuro, sudoku, zadania logiczne i inne różności ?

Wielkie dzięki ;)