Jump to content
Sign in to follow this  
Szwadron97

CS 1.6 na... Przeglądarce!

Recommended Posts

Witam!

 

Dziś pojawiła się informacja o powstaniu miesiąc temu strony internetowej, z której za darmo można grać, bez konieczności instalowania gry Counter-Strike 1.6 na komputerze.

Tą stroną jest: cs-online.club

 

Oczywiście na tej stronie nie będziemy mieli tak wielu możliwości jak na zainstalowanym CS-ie, nie mniej jednak jest ich dużo.

 

Choć niestety obecnie nie ma tam polskich serwerów, to możemy grać na serwerach z 6 i więcej państw (jedna opcja to serwery z Azji, gdzie większość zazwyczaj pochodzi ze Singapuru)

Mamy możliwości wyboru wielu wymienionych na liście map oraz rodzajów gry/modu danych serwerów, aby jednak pokazała nam się lista serwerów, musimy zaznaczyć któryś z tych, co nas interesuje, inaczej strona nie pokaże nam żadnego serwera.

 

Zazwyczaj ukazywane są serwery do 18 slotów i rzadko kiedy znajdziecie prawie wypełnione serwery, aby móc z kimś pograć. Zazwyczaj serwery są zapełnione lub puste.

Ładowanie serwera trwa od kilkunastu sekund do 2 minut, jest to spowodowane tym, że wszystkie pluginy są zapisywane na stronie internetowej, a nie na naszym komputerze. Z pierwszej strony jest to minus, bo za każdym razem musimy czekać z kilkanaście sekund (gdy pierwszy raz wchodzimy na serwer, to gra ładuje się z 2 minuty i na serwer raczej nie wejdziemy). Z drugiej zaś strony jest to duży plus jako alternatywa dla instalki, bo dla zainstalowanej gry o ile wejście na serwer zazwyczaj trwa ok. 3 sekund, o tyle pierwsze wejście na serwer, z którym jeszcze nie mieliśmy do czynienia trwa ponad 5 minut, gdyż pluginy są zapisywane na naszym komputerze.

Ogromnym plusem jest to, że jeśli chcielibyśmy pograć, ale nie mamy zainstalowanego cs-a lub problem jest z tą grą, albo jeśli np. jesteśmy gdzieś w pracy, zawsze można znaleźć chwilę czasu na szybkie włączenie tejże gry na stronie internetowej.

 

Więcej możliwości do ustawień gry mogą być dostępne pod warunkiem zarejestrowania się na tej stronie, istnieje też konto premium ;)

Występują też możliwości wynajęcia serwera, kupienie golda, itp.

 

Ze strony technicznej jak wygląda:
Z wiadomych powodów przeciążenia strony lagi są większe na przeglądarce, niż na zainstalowanej grze, lecz różnica fps-ów, czy pingu nie jest zbyt duża, więc nie ma się też czym przejmować.

Niekiedy wywali z serwera do tego stopnia, że sama strona internetowa może się Wam wyłączyć XD

Wszystko zależy też oczywiście od ilości aktywnych graczy na stronie, ilości graczy na serwerze, slotów oraz przeglądarki, z której korzystacie.

 

Na początku ostrzegam! Nie korzystajcie z explorera XD

Na Chromie, czy na Operze, gra się trochę laguje, lepiej wygląda już na przeglądarce Firefox.

 

UWAGI!!!:
1. Część artykułu stanowią też moje osobiste opinie na temat tej strony, każdy może wpisać tu swoje uwagi na powyższy temat.

2. Temat ten nie jest reklamą dla jakiejś strony poszczególnej sieci serwerów, lecz opisem i opinią na temat poszczególnej gry.

3. W przypadku tego tematu nie korzystam z koloru czerwonego, przeznaczonego dla administracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...