Skocz do zawartości
TIBIGI

Dziś dzień Górnika

Rekomendowane odpowiedzi

547865927_Dzisdzien.png.0e376ebefcc9df0e497b08b09919b63e.png.519e57b389f9b0e198253bc6f88065a3.png.6e733b6606f103b956be2f7af3fa3dc6.png

 

Dziś mamy dzień Górnika 🙂

 

 

Myślę że nie wszyscy mają osobę w rodzinie która wykonuje taką prace, jednak mam nadzieje że ci co posiadają podzielą się z nami opiniami, informacjami na jej temat .

 

Czy uważacie że taka praca jest ciężka ??

 

Czy byli byście w stanie podjąć się takiej pracy osobiście ??

 

 

Wszystkim Górnikom Składam serdeczne życzenia na dzień Barbórkowy 🙂  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie szanuje. Są traktowani jak święte krowy i wiecznie im mało hajsu. Każda partia boi się ich tknąć, pomimo tego, że kopalnie są nierentowne, ale hajs górnikom trza dać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój fater był "grubiorzem", a dokładnie ratownikiem górniczym (obecnie jest na emeryturze). KWK Barbara (Chorzów) i KWK Halemba (Ruda Śląska). Wypadek z 2006 roku na Halymbie to była część zmiany mojego fatra, na szczęście w tym dniu mioł wolne. Ogólnie większość mojej rodziny ze Śląska to rodziny górnicze (dziadkowie, wujkowie, kuzyni - robili lub robią jeszcze na "grubie").

 

129721367_2078377325626536_2335678635813

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jedynie @Honor mi przychodzi na myśl jak myślę o górnikach 🙂 Nie mam żadnych doświadczeń ani rodziny w tym zawodzie.

Pomimo to pragnę złożyć życzenia wszystkim osobą pracujących pod ziemią i nie tylko. Przede wszystkim bezpiecznej pracy - aby każdy zjazd był zakończony wyjazdem bez przeszkód.

Więcej pieniędzy ? Jest to jeden z wielu niebezpiecznych zawodów - lecz nikt kto w tym nie siedzi nie doceni ryzyka jakie tam podejmują 🙂 I aby Nasze kopalnie  spokojnie mogły istnieć jeszcze szmat czasu - import tych produktów i tak Nas wykończy. A export Naszych dóbr jest śmiechu wart.

 

@Tayquil Jest wiele zawodów które stojąc z boku zwykły polaczek oceni jako "Święte krowy" co ich nikt nie tyknie - lecz są potrzebne takie zawody. Tylko ludzie nimi zarządzający nie są dobrze dobrani zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1979 ❤️ 
Pozdrawiam i szanuje wszystkich górników.

Praca nie należy do lekkich, szczególnie że te osoby wdychają więcej substancji rakotwórczych niż osoba paląca.

Zawód mało płatny w stosunku do ryzyka, witamy w polsce ;v 

Większość myśli że to łatwa kasa za wysiłek typu magazyn.

Większość górników robi to z wyboru niż z pasji. To nie USA że za kamyk 1g dostaniemy 3k zielonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...