Jump to content
Sign in to follow this  
Ortapix187

Zamknięte siłownie

Recommended Posts

Jak sobie radzicie z utrzymaniem formy w tym czasie? Kalistenika, bieganie czy może wypożyczacie sprzęt do domu/mieszkania? A może macie domową siłownię i już zrezygnowaliście z multisporta 😄

 

Ja trochę więcej z ciężarem własnego ciała, ale wiadomo, do tego tez by się przydał "jakiś" sprzęt, więc szału nie ma. Biegam od zawsze więc tu się wiele nie zmieniło. Ale jak dłużej te siłki będą zamknięte, to się zanudzę chyba pompkami 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na siłownie nie chodziłem i nie będę chodził, jedynie chodzę na treningi z sztuk walki, ( troszkę szkoda bo mi zamknęli je )

 Głównie  to Kalistenika ( pompki, brzuszki, przysiady i podciągnięcia),  ćwiczę codziennie o mniej więcej tej samej porze, jak dla mnie najważniejsza jest rutyna w tych ćwiczeniach, a jeśli chodzi o sprzęt do treningów, nie jest potrzebny ( obejrzyj kilka filmików jak zrobić trudniejszy i bardziej efektywny trening kalisteniczny.

po za tym czasem z kolegami chodzimy po-boksować i potrenujemy trochszkę chwyty,

jeśli chodzi o kardio, to chyba najlepszym sposobem w tej chwili ( szybko spalamy kalorie ) jest morsowanie, polecam

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy pod co będziesz chciał trenować, bo siłownia to bardziej na masę ciała oraz siłę w podnoszeniu, natomiast kalistenika bardziej na siłę nośną wobec własnego ciała, ale także dynamika, szybkość, wydolność i ewentualnie zwinność.

 

Tak jak kolega wyżej wspomniał, nie trzeba sprzętów, wystarczą domowe warunki, ale trzeba je odpowiednio ustawić. Ja niestety bardziej na brak czasu ograniczam się do biegów i kalisteniki.

 

Ps. Do sztuk walki kalistenika lepsza, jeśli chodzi o boks, kickboxing, karate, itp. Natomiast do takich jak zapasy to już siłownia byłaby lepsza. Gdyby te sztuki walki wymieszać ze sobą (dajmy, że to będzie pod MMA), to jednak lepsza byłaby kalistenika, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...