Skocz do zawartości
FreeQ

Najlepsze horrory

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem miłośnikiem dobrych horrorów dlatego wpadłem na pomysł aby w tym temacie umieszczać tytuły najlepszych horrorów jakie oglądaliście. Mam nadzieje, że podacie tu kilka na prawdę dobrych tytułów, ponieważ teraz ciężko trafić na jakiś konkretny film..

Mam kilka ulubionych tego typu filmów:

* Paranolmal Activity

* Droga bez powrotu

* Nienarodzony

* Egzorcysta

* Carrie

* Halloween

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Głosy

- Tożsamość

- Dziecko Rosmary

- Smakosz

- 1 Ring Japoński i 2 Ring Amerykański

- Laleczka Chucky :D

- Egzorcyzmy Emily Rose

- Poltergeist

► ja to raczej jestem bardziej zwolennikiem Filmów Dokumentalnych <3

w drugiej kolejności:

dramaty / społeczne

obyczajowe

fabularne

thilerry

melodramaty

naukowe / edukacyjne

kryminalne /gangsterskie

komediodramaty / komedie

a Ci co wymyślają Horrory to mają specyficzną wyobraźnię i raczej mroczną (zryte czachy) :D

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Hill

Wrong Turn 2

Świt żywych trupów

Martyrs [naprawde chory film ,odbija się na psychice.]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem horrorów z "potworami" ;]... I nie chodzi o to żeby były za każdym rogiem, tylko były taką otoczką, żeby ktoś pomyślał a co by było gdyby takie coś się wydarzyło.

1. Dawn of the Dead [nowsza wersja] (można nawet sobie całość na ju tubie obejrzeć plus dodatki ala serwis informacyjny, od początku infekcji aż do pandemii.) - biegające zombie mnie całkowicie przekonują i nie dziwi mnie że cały świat mógł sobie z tym nie poradzić w porównaniu do powolnych zombiaków. Film nie jest perfekcyjny ale mi się podoba.

2. Kwarantanna/Rec - jedna i druga wersja to w praktyce to samo (w tym że kwarantanna to wersja "americano" a rec to "espaniol). Kolejny raz spotykamy się z biegającymi zombie (dla mnie wszystko co jest pogryzione i przez to staje się czymś co próbuje dalej jeść to zombie), akcja z widoku kamery trochę wkurza lecz wkurzać powinna, w końcu za nią stoi kamerzysta który nie jest komando ;]. Pamiętam śmiechy i chichy w kinie kiedy nasz nieustraszony kamerzysta zabił, jednego z nich kamerą, a my to wszystko widzimy z widoku kamery.

3. Crazies, The na nasze opętani (mimo że to z opętaniem nie ma nic wspólnego)- spodobał mi się za oprawę muzyczną, akcje oraz za fabułę. Kolejny film z serii "a co by było gdyby", wirus który doprowadza do szaleństwa to fajna myśl.

4. Silent Hill - nienawidzę jak super holiłód bierze się za filmy oparte na grze, jednak z tym filmem jest inaczej. Krążą pogłoski że reżyser błagał przez miesiąc twórców silent hilla aby ci pozwolili mu stworzyć film, zgodzili się dopiero wtedy kiedy Christophe Gans (reżyser) dał im "demo" filmu. Film spoko, jednak (jak każdy z moich wymienionych) ma wady, jedną z nich jest na siłę wciśnięcie piramidogłowego (Kiedy to w silent hill 2 ma podłożę fabularne, tutaj jest pokazany bo jest fajny).

5. Tutaj nie wiedziałem co dać bo nie jestem super wybitnym znawcą horrorów, w dodatku każdy ma swój gust. Krzyk, 13 duchów, Statek widmo,oszukać przeznaczenie to mi się nasuwa (tak żeby nie powtarzać tych co pisali wyżej)

Odradzam:

Pterodakyl, pirania, Dinokrokodyl kontra supergator, mamut, resident evil (przynajmniej dla fanów serii) <- to są najgorsze filmy z którymi miałem przyjemność się poznać, większość z nich wywaliłem po 10 minutach oglądania.

"Smakosz, smakosz, skąd masz takie gały"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w młodości najbardziej bałem się

1.Obcy

2.Laleczka chucky

3.Smakosz

Ostatnimi czasy,horrory mnie bardziej smieszą,niż straszą.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zejście

2.Zejście 2

3.Oszukać przeznaczenie 1,2,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny horror na którym się bałem to Widmo (Shutter)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię horrorów typu Oszukać przeznaczenie czy takich bardzo krwawych mało rzeczywistych :D

Ogólnie polecem obie części Klątwy i Amityville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostnica,

Wzgórza mają oczy,

Wzgórza mają oczy 2,

REC,

REC2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Laleczka Chucky

-Wzgorza maja Oczy

-Zly Skret1/2

-Battle Royal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pila, omen, Egzorcyzmy Emily Rose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Paranormal Activity (część pierwsza. W drugiej części tak długo akcja się rozkręcała że usnąłem).

- Blair Witch Project (to strasznie polecam jak ktoś nie widział, trzyma w napięciu)

- Project Monster (trochę mniej horrorowaty, ale świetne moim zdaniem zrobiony)

- Smakosz

- Wzgórza mają oczy

- Nieodebrane połączenie

No i na koniec coś co jest wspaniałym horrorem, naprawdę trzymającym w napięciu oprócz... No właśnie. Oprócz ostatnich 15-20 minut. Niestety tak cenzura (przepraszam za wyrażenie, ale inaczej się tu nie da) zakończenia i potencjału jaki ten film posiadał nie jestem w stanie wybaczyć. A chodzi o:

- "Apartament 1303"

PS. Dla filmów "Piła" powinna być osobna kategoria. Bo one nie są straszne, tylko obrzydliwe.

//korikooss: Przeklinanie, +1 do ostrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REC

REc2

REC3

no i klątwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...