Skocz do zawartości
Me_Gusta

Klata Plecy Barki

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy ktoś z Was coś koksi? :D

Jeżeli tak to fajnie byłoby podzielić się wynikami metodami itp.

Zacznę od siebie.

Po prawie 2 letniej przerwie gdzie bebech urusł mi do rozmiarów kosmicznych kupiłem niedawno atlas i staram się popracować nad sobą.

Nie mam żadnego jakiegoś specjalnego planu - w cholere jest na internecie, ale żaden mi nie pasuje.

Dieta:

Rano

I. Płatki kukurydziane na ciepłym mleku z cukrem i rodzynkami.

II. 2-3 Kanapki z szynką ew. serek ze szczypiorkiem własnej roboty (biały ser półtłusty,śmietana 18%, musztarka, szczypiorek ketchup pieprz sól)

III. 1-2 Kanapek jw. ewentualnie jakaś kiełbacha na ciepło z microfalo plus banan ew jabłko

Obiad przed treningiem

Jako że ćwicze po pracy to jem obiad dość późno ok 17:30 jem mało tłuste rzeczy czasem gdy nie mam czasu doprawiam się gainerem z mlekiem.

Po treningu pozwalam sobie na to co jest: spagetti, kurczak, pizza własnej roboty, bigos etc. do tego mleko.

Przed spaniem robię kaszkę dla dzieci bebiko :lol: Poważnie ma dużo białka i jest bardzo dobre. :P

No chyba na tyle.

Nie wyliczałem ile to ma kalori nie jestem pro... może kiedyś :lol:

Trening

Ćwiczę co 2 dni

Pon. Ogólnie górne partie mięścni, barki, biceps, triceps

Śr. Brzuch + biceps, triceps

Pią. Ogólnie dolne partie mięśni... Łydki uda plus bicho :P

Zakupiłem jeszcze HMB kreatyne no i BCAA 1100 Mega Caps

Nie stosuję tego jeszcze, najpierw trzeba mięśnie rozruszać trochę:P

A jak to u Was wygląda?

Może poleci ktoś jakiś dobry cykl na atlas i hantelki?

Edit:

Dopiszę jeszcze. Kiedy zacząć brać te anaboliki w jakiej dawce i o której godzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczę na zwykłym sprzęcie, tj. ławka , gryfy i wyciąg :p Ćwiczyłem z rok i nie chwaląc się jako taki efekt na wakacje był :d Diety chyba jakiejś specjalnej nie stosowałem , żarłem kreatynę i NitroBolon , ale taką owsiankę rano zawsze jadłem .Teraz na siłce już nie ćwiczę , ale za to robię ćwiczenia z własną masą ciała na podtrzymanie efektu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na profesjonalną siłownie to chce się dopiero wybrać. Nie jest droga bo z tego co się orientowałem ok 16 euro na miecha.

Powiedziałem sobie, że bez jakiegoś zaplecza sił i mięśni nie będe pchał się w grono holendrów i turasów :D

Ja w domu mam zwykły atlas, a dokładnie to taki jak na zdjęciu

[hsimg]http://mmo.pl/1072-1815-thickbox/atlas-gm-so-9017.jpg[/hsimg]

Czytałem trochę po forach co do cykli na atlasie, ale opinie są różne tak jak różni są ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj liczą się chęci ;) Jak się uda to wstawie później jakieś foto efektów :) Najważniejsza to systematyczność i jak wcześniej powiedziałem chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz ja wam napisze co macie robić strong meni:D

I śniadanie powinieneś jeść bardzo mało i na pewno nie słodko;) więc ten cukier to raczej odradzam.

Polecam. 2 jajka na miękko, 2 parówki, 2 kanapeczki z szyneczką(oczywiście chleb razowy) lub bułka z dżemem(ciemna bułka) + herbata(najlepiej bez cukru a jak już to z jedną łyżeczką.) zupa mleczna.wyrzucić cukier z diety proponuje.

II śniadanie tutaj dowolność w postaci jabłko,banan:)

III śniadanie tutaj masz też pełny wybór w postaci serków bądź jogurtów pitnych

obiad haaa i tutaj ryby, pierś z kurczaka,brokuły,kalafiory,kapusty kiszone,surówki, itd.

skoro ćwiczysz nie powinieneś zjadać bigosów, pizz czy innego syfu bo tak naprawde twój trening idzie na marne. z tłuszczu mięśni nie zrobisz:)

kolacja również dowolność np 2 ogórki kiszone, wafle ryżowe, serek, zupka z kubka;)

co do obiadu to oczywiście możesz zjeść pizze czy tam coś ale by stale utrzymywać dobrą wagę najlepiej spalić to w cholere. Podstawą dobrej diety jest również tajming z jedzieniem. Posiłki co 3 godziny w nocy nic nie żreć:)

co do odżywek to nie polecam nic brać bo to nic nie daje a kase wydajesz. Taki efekt placebo:) jedyną odżywką jaka jest dobra to mniej żreć przed spaniem i jeść 5 razy dziennie:)

a co do diety to w ciągu 4 dni zrzuciłem 3 kg bez treningów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa treningu to rozpiska b/t/ww. A do tej pory tego tutaj nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, że nie jestem jakimś wielkim specem ani koksem.

Od 3 miesięcy intensywniej ćwiczę na siłowni. Jeśli chodzi o Twoją rozpiskę to na pewno nie jest to dieta, a tym bardziej na przyrost mięśni. Nie wiem jaki efekt chcesz osiągnąć ale jak wziąłem się za siebie to za cel postawiłem sobie brak utraty wagi ale koniecznie z redukcją tkanki tłuszczowej więc oprócz diety i siłowni biegam. Obecnie po 3 miesiącach jestem na etapie wymiany garderoby bo koszulki są na mnie za małe:D Brzuch wyrobiłem i nie mam już z nim problemów. Tłuszczu "nie ma" wiadomo musi jakiś być ale go nie widać.

Jeśli chodzi o śniadanie to na pewno nie pasuje mi tutaj śmietana, ja osobiście jak jem twarożek własnej roboty to daję kefir 0% a smak jest zajebisty do tego jem musli, na drugie śniadanie najczęściej pieczywo pełnoziarniste z pieczenią z indyka. W Twojej rozpisce nie widzę węglowodanów, tzn jakieś tam są. Pamiętaj że ważne jest aby jeść dużo węgli od rana i w południe i przed treningiem, w coraz późniejszych godzinach ograniczaj je. Staraj się nie jeść ziemniaków, osobiście jem ryż, makarony i kasze, zresztą zawsze jadłem mało pyrów bo dużo bardziej smakuje mi ryż i makaron. Mięso jakie powinieneś spożywać to pierś z kurczaka, indyka i dużo ryb. Ważne jest to, żeby jeść mniej a częściej a nie przykładowo pół kilo piersi na raz, bo to nie ma sensu, nasz organizm w jednym posiłku przyswaja 30-60g białka a w 500g piersi masz około 100 g białka więc lepiej rozbić sobie to na 3 posiłki oczywiście to jest przykład. Ja osobiście studiując jem 3 "obiady" jeden na uczelni ale, że nie lubię zimnego makaronu i ryżu to pierś z kurczaka jem z chlebem pełnoziarnistym. Potem obiad w domu przed treningiem pierś z kurczaka/indyka/ryba z ryżem a po treningu z makaronem. Oczywiście do tego sałatki warzywne zrobione przeze mnie. Pamiętaj, że tłuszcze też są ważne ale te zdrowie czyli ja jem migdały, ryby, oliwa z oliwek w sałatkach. Po treningu zjedz też cukry ale najlepiej te zawarte w owocach urozmaicam je sobie robiąc koktajle. Na kolację najczęściej jem tuńczyka i pieczywo typu wasa. Ogólnie dużo osób mówi, że taka dieta jest nudna i niesmaczna ja na szczęście uważam inaczej, chyba przez to, że potrafię sobie wszystko urozmaicić. Dietę układam mi znajomy dietetyk na każdy dzień się różni ze względu na różny plan dnia.

W ciągu dnia piję dużo jogurtów pitnych, mimo, że mają jakieś tam cukry ale tłuszczy mało i są smaczne.

@Kornikooss żeby była rozpiska to musi być podana waga i najlepiej żeby zrobił to dietetyk ale przyjmuje się, że od 1gram tłuszczy na kilogram masy,

węglowodany 4,5-5 gram na kazdy kilogram masy, białka 2gramy na kazdy kg.

edit

Rozśmieszyły mnie jak ktoś polecił parówki na śniadanie :D

Ale osobiście co jakiś czas w jeden dzień weekendu jem to co chce.

Jeśli chodzi o odżywki to bcaa dobrze, że kupiłeś. Sam używam tego na regenerację mięśni. Nieprawdą jest to, że odżywki nic nie dają ale osobiście bardziej mnie cieszy naturalny efekt niż z proszku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniekąd zgodze sie z Katarzyna ale nie jest to tak do końca ja cwicze od blisko 5 lat i faktycznie nie powinienes brac odżywek ja moja pierwszą dożywke wziolem po 3 latach bo wtedy dopiero osiagnolem maksimum mozliwosci i dalej bez odzywek juz sie nie dało. moge ci co nie co podpowiedziec tylko musisz pamietac ze kazdy musi dojsc sam do swojej diety i cwiczen metoda prob i błedow gdyż kazdy clowiek ma indwidualne potrzeby no i musisz jeszcze napisac co chcesz osiagnac wtedy bede mogl sie bardziej rozpisac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RH+, wiem o tym - ale jak zobaczyłem "diete" Gusty, to stwierdziłem że jeżeli chce coś osiągnąć, to pierwsze co powinien zrobić to policzenie zapotrzebowania kalorii z podziałem na b/t/ww i dopiero ułożenie diety :> Bo tam pizza czy parówki to nie jest dobry pomysł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczołem chodzić na siłownie smieją się zemnie,że mało podnosze.na klatke biore 110 kg a oni powyżej 110 a oni są starsi odemnie o 20 lat więc się nie dziwię i cały czas na silowni spędzają:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 lat Piorun masz i 110 na klate? Brawo hahahahhahaha :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 lat ! 110 na klatę :D

SZACUN ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 ma 5ciu braci i mnie trenowali od 5 lat więc ja się nie dziwie mój kolega podnosi 85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 ma 5ciu braci i mnie trenowali od 5 lat więc ja się nie dziwie mój kolega podnosi 85

jak ja miałem 9 lat ( a dawno dawno temu to było ) to chodziłem do 2 klasy podstawowej i nie w głowie było mi dźwiganie ciężkich sztang... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, już myślałem że jestem jakiś cienki bo mam hantle po 150kg do aerobiku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio expert w tym dziale widziałem efekty serio jest czym zajeb... :) :D Barki jak moje kolana :ganja: :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piorun to żeś dowalił .. Ja ćwicze z 2 lata i o 110 kg moge pomarzyć :D Może jakieś Korzenie z Burneiką , hmm ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ćwiczę na zwykłym sprzęcie, tj. ławka , gryfy i wyciąg :p Ćwiczyłem z rok i nie chwaląc się jako taki efekt na wakacje był :d Diety chyba jakiejś specjalnej nie stosowałem , żarłem kreatynę i NitroBolon , ale taką owsiankę rano zawsze jadłem .Teraz na siłce już nie ćwiczę , ale za to robię ćwiczenia z własną masą ciała na podtrzymanie efektu .

najlepsze jest ćwiczenie tak zwanym "żywym obciążeniem" czyli gryf hantle itp. no i własna masa ciała. zgadzam się jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odświeżę ;) ktoś coś jeszcze, czy tylko sezonowo ? :D

Staż: 6 lat

wiek: 21

waga: 102 13-14%bf

Dieta, suple, OGIEŃ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ćwiczcie ćwiczcie :) Mój staż z siłownią 9 lat.

Wzrost 190

waga 106

Na klatę max 157,5 / 160 kg.

Zacznijcie od diety najpierw ;) masz dobrą dietę masz więcej niż połowę sukcesu Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie lecisz, potem sie na pw do cb odezwe bo mam pare pytan. Ja cwicze troche juz i ogolnie jestem ednomorfikiem wiec mam problem z fatem, najwiecej wazylem 117kg ale bylem maksymalnie zalany, teraz waze 101, w lutym wchodze na redukcje, 1800kcal i chce do 85 kg zejsc. Max na klate 110kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...