Skocz do zawartości
proste

Porozmawiajmy o hip hopie. Zacznijmy od Molesty Ewenement.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DOBRY

Swiety_oO, czytałeś to co napisałem? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytałem tylko chciałem ci wytłumaczyć co sądze o hip hopie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

Jak czytałeś to pewnie widziałeś kilka pytań w moim poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem.. jeśli słuchasz rapu to powinieneś mnie zrozumieć co do mojego długiego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

Tak ciężko odpowiedzieć na kilka pytań? Przecież tyle wiesz o tej muzyce. Opowiadasz jakieś historie rodem z wikipedii i unikasz odpowiedzi. Chyba się nie dowiem kim jest Grzesiu Sokół.

Btw Mistrzem offtopu jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem.. ale jutro.. teraz mi się nie chcę.. ty jedynie o takim napisaniu historii z rodem Wikipedii jedynie możesz sobie pomarzyć... i nie lubie jak się mnie oskarża..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie rozumiem, jak można mówić, o obecnym rapie pomijając OSTRego :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Eldo ratuje Polską scenę HH? Uzasadnij.

Tworzy głęboki, refleksyjny, liryczny rap,któremu często blisko jest do poezji. Pozostaje trochę na uboczu polskiej sceny, choć ma spore grono swoich zwolenników.

Współpracował (poza kolaboracjami w środowisku hip-hopowym) między innymi z Leszkiem Możdżerem czy Sylwestrem Latkowskim.

z takimi ludźmi co on nagrywał kawałki jest nie wielu..

Ile płyt Gurala kupiłeś i przesłuchałeś, że odpalasz takie stwierdzenie?

PRZYKŁAD:

Don Guralesko - „El Polako

Cytat z strony internetowej...

"...Niestety, jest tylko kolejną rodzimą produkcją na przyzwoitym poziomie. Gural, świetny raper, dostał chyba twórczej zadyszki..."

"... Oczywiście jest to podejście jak najbardziej zrozumiałe, jednak postronnemu słuchaczowi, płyta może wydać się nudna i wtórna..."

Wyjaśnij mi na przykładzie Molesty lansowane wśród pseudo znawców pojęcia "komercja" i "kserowanie".

Najbardziej ścieżka koksu ich dzisiaj cieszy. Teatr sztucznych min, komercja, kult kasy i gołych dup oraz nieustanne ciśnienie na bycie gwiazdą. Tymczasem, tak łatwo jest się dzisiaj okaleczyć. Dziś raperzy nie mają na siebie pomysłu. Krytyka sceny („Uwaga”) przechodzi w krytykę materialistycznego i konsumpcyjnego stylu życia, pełnego bezmyślnej agresji i pościgu za pieniędzmi („Mówię Nie”, „Tu Jest Tak”, „Martwię Się”)

O co chodzi ze zwięzłością tekstu w twórczości Eldoki?

Eldo poszerza horyzonty i przerasta epokę, w której tworzy. Poezja śpiewana w konwencji rap - to jest mój klimat. Najbardziej cenię Eldo za to, że jest w pełni niezależny, indywidualista, bardzo sympatyczny i holernie inteligentny. Nie bał sie postawić środowisku hip-hopowemu, hołdującemu przemocy i wulgarności. Nie było łatwo, ale za to dzisiaj...jest na szczycie

pozdro..

Aha..

Teraz ty walnij się w łeb.. ja już to zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

Swiety_oO, nie wmówisz mi, że gość taki jak Ty, który mówi "Gural robi regge", myli nazwy płyt (o Eternie Ci chodziło, a napisałeś jakieś krzaki) i wymyśla jakiegoś Grzesia Sokoła, zna się na tej muzyce. Najpierw zacznę od Twojej odpowiedzi na pytanie

Ile płyt Gurala kupiłeś i przesłuchałeś, że odpalasz takie stwierdzenie?

Weź sobie ten notesik, w którym zapisywałeś kto ma piosenki i wpisz sobie plusika, bo zasygnalizowałeś cytat ze strony internetowej. Doceniam to. Do cytatów jeszcze wrócę. Aaa na boisku gała, 3 plusy - karny. Ale nie o to chodzi, bo to co napisałeś nie jest odpowiedzią na pytanie. Co mnie interesują wypowiedzi ze stron jak pytałem Ciebie?

Teraz cytaty, w szoku jestem. Przecież Ty niewiele wnosisz swoimi komentarzami to jakim cudem napisałeś dłuższego posta niż kilka zdań? BO JESTEŚ CHŁOPCEM KSERO! Napisałeś to sam? Pewnie będziesz się tłumaczył, że to Twoje teksty

google crew (feat dobry) - nie wierzę.mp3

google crew (feat 3w, dobry, emil regis) - szkoda flow?.mp3

google crew (feat dobry) - moge sie mylic?.mp3

Niestety nie mogę w to uwierzyć, bo Twoje wcześniejsze wypowiedzi wykluczają się z tym co napisałeś w poscie wyżej. Posłuchaj

"Kserobojom narty, dla pięknych kobiet kwiat".

PS. Panie Adam trzymaj mnie pan :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dobra

A wieć dobry .. co do płyt gurala to słuchałem jego kilka piosenek (np. chropowato, podobno cisza) a co do tego reege to chodziło mi o grubsona.. ale i tak mniejsza nie slucham jednego i drugiego... (człowiek ma prawo się pomylić.. jak np ty czy ja)

tak po za tym jesteś warty tylko cytatów z neta.. bo jak ktos się zabujał czy tam wylansował na guralu itp. to żal.. a te teksty o notesiku są spoko.. ciekawe z jakiej strony to ściągnąłeś te teksty ale są fajne....

aha

a to o ksero chłopcem to mów do kolesia co ci sprzedał buty..

PS. Trzymaj się Mariusz...

To może wrócimy do tego w innym temacie... co.. bo nas moderki zjedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

Jesteś ksero chłopcem i nic tego nie zmieni. Nie mów, że jestem wart tekstów z neta, bo chciałeś zaimponować mądrościami. Niestety nie wszyscy są tacy durni jak Ty. Gwarancje dawałeś, że dużo wiesz. Hahaha właśnie widzę ile wiesz. Beke z Ciebie mam kseroboju, bo w tym siedzę nie od dziś, a Ty z siebie znawce robisz.

Jeśli znajdziesz identyczne teksty o notesiku gdzieś to Ci oddam wszystkie moje buty, Ty sobie je sprzedasz i będziecie żyć długo i szczęśliwie z całą rodzinką. Będziesz mógł chociaż pieniążkami zaimponować. Radzę założyć konto na jakimś forum i po prostu te teksty tam skopiować. Potem mi rzucisz linki z gugla. Roboty mało, a życie się zmieni. Hahaha

Moderatorze nie kasuj tych postów, niech ludzie widzą jaki admin Święty jest wspaniały.

PS Nie wiem o jakim Mariuszu mówisz, ale radził bym mu mocno się trzymać, bo głupotą mocno wieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj Mario!

40 stopni w cieniu

Koniec tego epilogu, zacznijmy rozprawiac o zapiskach w notesiku, lub w zeszycie.

Gural - IMO specyficzne bity, specyfik flow. Aczkolwiek w składzie KASTA dawał dużą dawkę dobrej muzy, rapu z jajem. Rap Eldoki jest doskonałym przykładem przerostu formy nad treścią. Człek nawija o przejażdżkach autobusem 522 (kawałek z płyty Eternia, którą tak bardzo uwielbiasz). Ja nie znajduje sensu w takim rapie. Moim zdaniem to nie są jego przeżycia, tylko wjazd pod publiczke, na który dałeś się nabrać.

Co do stosunku do Grzesia Sokoła, to "nie pytaj mnie o niego", bo nie znam gościa.

Albumu "Enternia" nie sluchalem, moze mnie oświecisz?

Tylko błagam daj coś od siebie, bo jak już Prezes dobrze nawinął - xero ewidentne. Z reszta i tak dobrze ze nie musimy placic 20 gr od strony, bo by się uzbierało.

Duzo hajsu na rapie zbiłem już z Prezesem, propsy i tym razem nagramy coś wierze!

I pamiętaj - styl flow oryginalność!

Że niby czego mam zazdrościć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie będe pisał już dalej.. bo pisałem i poprawiałem się nie raz.. i widzę że nie jesteście zorientowani w tym.. moim zdaniem każdy lubi co chce.. ja będę jeździł autobusem 522 , dobry niech zbiera buty... i buja się i lansuje (nagraj kawałek o jaraniu..) a ty alpenblood przeczytaj najpierw wszystko a później pisz i też się trzymaj.. poprawiałem się.. po prostu pomyliły mi się imiona... miało być Wojtek.. ale każdy lubi co chce.. i trzymajmy się tego.. ja po prostu napisałem co o tym sadzę.. a teraz do tematu..

hehe dobre ziomy.. szalone kapsztońce.. a tak po za tym jest to pod tematem"kulturalne" więc kulturalnie piszmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

Ja już luzuje:D Temat klasyk :)

Potem edytuje posta żeby było coś o Molescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam bitu dziura od tylu lat kultura jak Gural flow jak chmura krąży.

Czytałem wszystko w tym wątku. Z tym, że nie wszystko mogłem wyczytać tylko na tym forum ;d

Pozdro600

"Prowokacje, dissy, zapomiane kompromisy, w grę nie wchodzą remisy, zobacz każdy jest łysy"

Apropo Molesty - Armageddon

http://www.youtube.com/watch?v=UIKcRjs_-l0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swięty żal mi Ciebie po poprawiasz się x-razy a dalej piszesz bez sensu.Ogarnij się "dzieciaku" i wikipednie albo jakies stronki o nie znanym pochodzeniu zostaw bo sieczke z mózgu Ci robią i przepraszam że to powiem ale "piepszysz jak potłuczony".....ogarnij się......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możemy zrobić temat o najeżdzaniu na siebie albo o freestylu.. np wtedy pokażemy na co nas stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho zaczyna się najeżdżanie na siebie (yeah offtop)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. "nawet głupiec ignorant ma swą opowieść" (wwo-deziderata) :).. już jest luuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pozostaje otwarty, zamknę go gdy zostaną przekroczone granice regulaminu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry , AlpenBlood robimy tu REWOLTE ??... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molesta miała dobre kawałki, od nich zaczęła się moja ekscytacja hip hopem. Może nie wszystkie kawałki są o życiu, ale przynajmniej maja sens i to jest najważniejsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wtrącam do dyskusji , tylko pragnę podać wiadomość, iż Fryderyka w kategorii Hip-hop za najlepszą płytę otrzymał Fisz "Hevi Metal" :> Polecam do przesłuchania nowe kawałki, jak i zarówno stare. ( czerwona sukienka, 30 cm, polepiony oraz koniecznie "modlitwa"). Gość jest po prostu inny od tych, od tych których opisywaliście wcześniej. Szczególny sposób opowiadania sytuacji i zdarzeń z życia wziętych.

pozdro :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja będę cały czas promował lokalny hh :) Polecam do przesłuchania:

Cira/Nikon - Pali się

Chciałbym podać tutaj tytuły, które z tej płyty najbardziej przypadły mi do gustu, ale się nie da bo cała płytka jest genialna :D Mogę podpowiedzieć, że Krzysiowi np. podoba się bardzo utwór pt. "Pali się".

Jakieś 3-4 miesiące temu odkryłem zespół, o którym jako hh głowa powinienem wiedzieć od dawna. Mianowicie chodzi mi o 3xKlan. Jeśli ktoś uważa, że psycho rap to tylko K44, to jest w wielkim będzie i wg. mojego uznania 3xKlan, gdyby wydał więcej niż jedną płytą, byłby uważany przez wielu za legendy polskiego hh [ja legend polskiego hh nie uznaję]. Zapoznajcie się z:

Pozytywka

Dom pełen Drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznanie 3xKlan, przede wszystkim jest zasługa Rahima ;] ogólnie Rah ma nosa do różnych projektów: PFK, Pokahontaz, czy współpraca z LUCem, to z pewnością udane pomysły ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...