Skocz do zawartości
proste

Porozmawiajmy o hip hopie. Zacznijmy od Molesty Ewenement.

Rekomendowane odpowiedzi

3xKlan to stary projekt, ale nadal warto sluchac. A co do tego co napisala Vip, ja tez zaczynalem od molesty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O.S.T.R i Karamba i jak ode mnie tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

Odpowiedź chłopaków z Molesty i Eldoki na "Czarny wrzesień" Rysia. Dla obeznanych w temacie, którzy kawałka jeszcze nie widzieli: polecam.

Wiadomo pokazali klasę i miejsce Pei w szeregu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem polska scena rapu/hip-hopu powoli zmienia się w swego rodzaju bagno. coraz mniej jest zespołów które grają stary dobry rap, a nie tylko: JP na100% je..ać policje i tym podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już dawno pisałem ale skoro odświeżacie to może powtórzę moje nudne słowa :], kiedyś HH był nastawiony na poważne sprawy (chociaż były też takie o innych tematach też dobre :D) wtedy był to dobry hip hop śpiewali o ciężkiej pracy o tym żeby się nie poddawać, szanować dzieci (były takie yhy :D), żeby nie być "frajerem", przestrogach różnych, czyli ogólnie o życiu tej szarej stronie i tak jakby cię tam spierali wtedy to wszędzie leciały te kawałki teraz czasy się zmieniły za dużo w dupie poprzewracało wszystko teraz ci śpiewają jakie to dupy są gorące jaka maryśka jest wypasiona, co oni mają a ty możesz pomarzyć, często cię obrażają ależ oczywiście pusty polak tego nie zauważy ważne że bit dobry chłopaki z osiedla to lubią to ty też to musisz więc i radio się odwróciło powiedzmy że nie słucham ciągle ale jak słucham to raz na długgggi czas usłysze jakąś piosenke w dodatku do dupy.

Co do utworu powyżej to cieniutki słabo na serio z resztą słuchałem drugiej strony i powiem że to samo. Ach gdyby nie temat "czy znasz ten utwór" nawet bym nie słyszał tych utworów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czyli Sasori podziękuj mi :P bo to ja umieścilem te dwa utwory w tym dziale ( "znasz ten utwór" -> "Parias" i "Peja")

Hmm..temat o moleście, ale mógłbym troche offtopowac ale to pozniej.

Wg mnie Molesta ma niesamowity przekaz, jednak wg mnie bity troche nie dostosowane do tekstu. Teskt i przekaz jest na 6, a bity tak na -4. Choć powiem że po przesłuchaniu któryś raz z kolei tego samego kwałka bit znacznie mi sie podobal niz na wstępie (jak zawsze w moiom przypadku) :P

hmm a teraz mały offtop:

ktos na poczatku napisal ze wszyscy gnoja TDF'a za to ze sie sprzadal a ze molesta bierze duzo wiecej kasy za koncert niz pan Tede. Chłopcze wynika to z tego iż na koncerty Molesty przychodzi wiecej fanow, bo Molesta ma styl, ma zwolennikow, gra dobry rapi nie sprzedala sie np. dla TVN'u jak Tede.

A to że mają dobry hajs z koncertu co co innego niz pokazywanie mordy na codzien w TVN. Bo jesli jestes dobry to masz zwolennikow, jak Molesta.

Druga sprawa, Eldo wg mnie jest najlepszym raperem w Polsce. To co chłop potrafi przekazac w utworach to masakra, takie rozkminy ze do widzenia. Stwierdzam iz jest najlepszy aczkolwiek potrafi sie rozniez wypowiedziec, Ty widziales kiedykolwiek wypowiedz pana Ryszarda? Wulgrazymy i nawijanie ze gowniarz mu faka pokazal, w taki sposob ze gdybym byl starszym czlowiekiem to wogole bym tego nie zrozumial, a Leszek to prze koks, potrafi spokojnie, zrozumialym jezykiem, zwiezle odpowiadac na pytania. I co najwazniejsze bez zbednych wulgrryznow.

Szacun Eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie słyszeliście o niech. Ale według mnie oni teraz są " najlepsi" w swym fachu w Polsce !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSW to chyba lekki offtop o HG w temacie o Moleście :P

nie no, każdy kto cokolwiek wie o hh to musiał słyszeć o HG. Ale oni nie są najlepsi, zauważ że robią troche komercyjny hip hop. Zresztą rapują tak że do widzenia, zero przekazu. Weź sobie posłuchaj starej daty, hh w latach 1998-2007. Np grammatik, czy stare wwo albo kasta. Człowieku, tam to sie mozna bylo calego zycia nauczyc na kiklu kawalkach. Szkoda ze te czasy juz minęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siaput w tym że rozmawiamy o hip-hopie a że od molesty zaczynamy to tylko pomysł autora...

Ogólnie jakby tak spojrzeć na dzisiejszy hip-hop to bym powiedział że są 2 typy (oczywiście mogę się mylić nie wiem kiedy przestałem słuchać ale właśnie z powodu tych 2 typów) 1. Laski,narkotyki,wódka,[cenzura] psy, co my mamy czego ty nie masz (zazdrościsz nam?) 2. dissy, brakuje tych typów: chłopak nie martw się , damy rade, na błędach się uczysz.

Ciekawym (jedynym który ja słyszałem) połączeniem było sweet noise razem z peją to może taki słabe porównanie z byłym linkin park za czasów mike'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Molesta miała dobre kawałki, od nich zaczęła się moja ekscytacja hip hopem. Może nie wszystkie kawałki są o życiu, ale przynajmniej maja sens i to jest najważniejsze :P

nie ekscytuj sie hip hopem

rzygac mi sie chce jak widze wypociny chlopczykow ktorzy przesluchali 2 kawalki peji, cos tam firmy i hg

porozmawiajmy o hip hopie a raczej o elemencie tej kultury - rapie. zacznijmy od czegos bardziej oldskulowego niz molesta, choc skandal zawsze spoko - np. wu tang clan, public enemy [2 zespoly jakie mi teraz do glowy przyszly], z polskiego mozna sprawdzic 1 plytki volta. aha i hip hop nie zaczal sie od czarnych, 1 numer stricte rapowy nawinal bialy, nie sypne ksywka bo tego to juz na yt chyba nawet nie ma

- macie tu wtc

po 1 hip hop nie umiera, ma sie coraz lepiej radze sprawdzic podziemie - smarki, zkibwoy [brudne serca], małpa

i jeszcze duzo wiecej nie da rady wymienic

bez chrzanienia o jp itepe bo firma to z marsa sie urwala

- dobry truskul w wykonaniu małpy

starzy wyjadacze z ameryki wciaz robia swoje i nie jest to bynajmniej rap o hajsie dupach i kreskach koksu

- stary kocur evidence z dilated peoples [radze dyskografie obadac, dobry material]

jest tez nadzieja w mlodszym pokoleniu

- 'boy meets world' bardzo mocna plyta fashawna

i dla smaczku dodam cos z kanady

http://www.youtube.com/watch?v=hfn5PO1UO-c - mistrz plytka 'self explanatory'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już dawno pisałem ale skoro odświeżacie to może powtórzę moje nudne słowa :], kiedyś HH był nastawiony na poważne sprawy (chociaż były też takie o innych tematach też dobre :D) wtedy był to dobry hip hop śpiewali o ciężkiej pracy o tym żeby się nie poddawać, szanować dzieci (były takie yhy :D), żeby nie być "frajerem", przestrogach różnych, czyli ogólnie o życiu tej szarej stronie i tak jakby cię tam spierali wtedy to wszędzie leciały te kawałki teraz czasy się zmieniły za dużo w dupie poprzewracało wszystko teraz ci śpiewają jakie to dupy są gorące jaka maryśka jest wypasiona, co oni mają a ty możesz pomarzyć, często cię obrażają ależ oczywiście pusty polak tego nie zauważy ważne że bit dobry chłopaki z osiedla to lubią to ty też to musisz więc i radio się odwróciło powiedzmy że nie słucham ciągle ale jak słucham to raz na długgggi czas usłysze jakąś piosenke w dodatku do dupy.

Co do utworu powyżej to cieniutki słabo na serio z resztą słuchałem drugiej strony i powiem że to samo. Ach gdyby nie temat "czy znasz ten utwór" nawet bym nie słyszał tych utwor

idz stad, posluchaj rocka wiadomo od 1410 radio jest komercyjne, na poczatku plyty wyp3 sie sprzedaly w nakladzie prawie pol miliona, ktos zgarnal za to hajs i dal sobie spokoj

no i wyjazd w strone swietego - jak sie na czyms do cholery nie znasz to sie za to nie zabieraj beka ze wczutych studenciakow ktorzy mysla ze odbija od 'nudnych' tematow i zrobia prace o 'hip hopie' i pisza na roznych forach straszliwe glupoty

no i zejdzcie z hg i wilka bo kiedys sypali linijkami ze hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...