Skocz do zawartości
proste

Porozmawiajmy o hip hopie. Zacznijmy od Molesty Ewenement.

Rekomendowane odpowiedzi

Powstała w 1994 w Warszawie z inicjatywy raperów Piotra Więcławskiego (pseud. Vienio) i Pawła Włodkowskiego (pseud. Włodi). W 1998 ukazał się debiutancki album grupy pt. Skandal poprzedzony utworem ("Osiedlowe akcje") wydanym na kompilacji Smak B.E.A.T. Records (1997). Rok później (1999) ukazał się drugi album pt. Ewenement, a do grupy dołączył Pele. Kolejny album zrealizowany już jako kwartet wraz z Robertem Kwiatkowskim (pseud. Wilku) zatytułowany Taka płyta... wydano w 2000. Tego samego roku z inicjatywy zespołu powstała wytwórnia płytowa pod nazwą Baza Lebel. W 2003 został wydany dwupłytowy album Molesty. Była to reedycja dwóch wcześniejszych albumów – Ewenementu i Skandalu.

Zaprezentuje 2 zaje...iste kawalki z plyty Ewenement

SYSTEM

Miejskie Bagno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie ich... moim zdaniem scena hip hopowa traci sens.. są nieliczni, którzy ratują tą scenę .. ale na pewno nie oni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiety, a kogo masz na myśli, mówiąc o ratujących? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ratujących to przede wszystkim ELDO .. kontynuować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eldo haha :P raczej PEJA ,GURAL, MOLESTA ,PEZET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eldo swoją drogą, ale moim zdaniem O.S.T.R, LUC też do takowych należą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peja..? Jak na moje to chyba niezbyt..kiedyś słuchałem hip-hopu i właśnie zaczynałem od Peja - Na legalu i WWO - W Wyjątkowych Okolicznościach..jak po długim czasie usłyszałem kawałki Peji, np. "Życie kurewskie", to mi się odechciało wracać do hh..

Cóż..taka moja opinia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy lubi coś innego.A Peja dla mnie ma spoko kawalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

molesta nie ma piosenek o życiu jak eldo.. słyszałeś "enterie" człowieku .. a gural to podchodzi bardziej pod rege .. żadnych spokojnych kawałków.. albo same o jaraniu ;/.. i to nie ratuje polski hip hop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Molesta jest akurat jednym z filarów polskiego hip hopu. To samo mogę powiedzieć o Eldoce, ponieważ lubię jego twórczość.

Dzisiejszy plhh ratuje podziemie, mam na myśli tutaj swoje lokalne podwórko Cira/Nikon, siemiatycki raper Te Tris, którego nowa płyta niedługo wychodzi, FamaFamilia itd.

Co do Gurala, to obecnie robi kawałki na imprezy i nic więcej, bardziej kieruje się w stronę skomercjalizowanego zachodu, czyli robi hajs na tym co lubi.

O Peji, Pezecie się nie wypowiem, bo ostatnio nie śledziłem ich kariery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Tris wydaje i wydać nie może chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wydał mixtape pt. "Stick2MyNameRight". Dostępny do pobrania na stronie www.reformat4.com swoją droga polecam tą stronkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znasz dokładną datę premiery "Dwuznacznie"?;> i czemu nikt nie wypowiada się o O.S.T.R? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, wszystkie informacje biorę z tej strony lub grona "białostocki hiphop" na gronie.net oczywiście:)

Robi się lekki offtop :D To temat o Moleście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co jak co molesta schodzi na dno.. ką komercyjnymi ksero raperami! jedyny raper który ma jeszcze teksty w miare pouczasjące i swięzłe to ELDO i Grzesiu sokół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

Nie wiem czy Molesta schodzi na dno, ale kiedyś Vienio (albo Włodi, nie pamiętam już) powiedział, że nie poda ręki temu kto na rapie robi hajs. Prawda jest taka, że Molesta bierze za koncert więcej niż np Tede, który się rzekomo sprzedał, bo mówi o pieniądzach otwarcie. Dla mnie jednym z najbardziej szczerych gości w tym wszystkim jest właśnie TDF. Typ mówi jak jest, a nie pier**li o biedzie jak pan Ryszard P. który hulał swego czasu Lancerem VIII (chyba to była ósemka - ręki odciąć nie dam), ale był najbiedniejszym typem w Poznaniu. Żeby było coś w temacie: Moleste szanuję za całokształt. Jest parę akcji, które ten szacunek trochę gaszą, ale nie będę o tym już wspominał.

Teraz offtop w offtopie.

o ratujących to przede wszystkim ELDO .. kontynuować ?

Jak Eldo ratuje Polską scenę HH? Uzasadnij.

molesta nie ma piosenek o życiu jak eldo

Weź notes i zapisz, że piosenki to ma Doda i Krzysztof Krawczyk.

słyszałeś "enterie" człowieku

A puknąłeś się w łeb człowieku?

gural to podchodzi bardziej pod rege

Gural podchodzi pod regge, a ja podchodzę pod Mt. Everest od strony północnej.

(Gural) żadnych spokojnych kawałków.. albo same o jaraniu

Ile płyt Gurala kupiłeś i przesłuchałeś, że odpalasz takie stwierdzenie?

ką komercyjnymi ksero raperami

Wyjaśnij mi na przykładzie Molesty lansowane wśród pseudo znawców pojęcia "komercja" i "kserowanie".

jedyny raper który ma jeszcze teksty w miare pouczasjące i swięzłe to ELDO i Grzesiu sokół

Przypuszczam, że miałeś na myśli słowa "pouczające" i "zwięzłe". Pouczające może ma, ale zwięzłe? Zwięzły tekst to cztery 8mki na 3minutowym bicie? O co chodzi ze zwięzłością tekstu w twórczości Eldoki?

Aaaa i kto to jest Grzesiu Sokół? Jakiś Twój kolega z bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat jakbyście nie zauważyli temat był o moleście a nie zaśmiecacie go jakimiś że wam się ktoś inny podoba.

//McLovin: Otwieram z powrotem. Dyskusja jest OK. To jest offtop. LEader zamykaj tematy gdzie będą zaczynały się kłótnie [w sensie wjeżdżanie na siebie].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRY

LEader, nie bądź śmieszny. Jak się zaczyna dyskusja to tematy zamykasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie nie dotyczy to molesty.. dlatego moderator zamyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj tematu, jak skończyły Ci się argumenty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę kontynuować jeśli administrator forum pozwoli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobijasz mnie Święty... Przecież temat jest otwarty... edytowałem post LEadera, pozwalam kontynuować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy moze lubie peje ale ja go szanuje i podziwiam za to , że doszedł od zera do czegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc...

(Moderatorów proszę o wyrozumiałość dotyczącą ortografii)

Musimy przede wszystkim zastanowić się skąd jest hip-hop/rap ? A więc pochodzi ono z Ameryki... tworzona przez czarnych a później jak widmo komunizmu przekazywana prze ludzi media a w późniejszych czasach przez internet przekazywana... Pomyślcie gdyby nie rap i hip hop nie wiedzielibyśmy co się dzieje na ulicach i przedmieściach np. detroit (eminem) albo berlina (sido) .. ponieważ w żadnych serialach lub filmach zagranicznych nie przedstawia prawdy, ponieważ dany kraj miasto kontynent w filmie wstydził by się przedstawić swoja miasto lub kraj jako hańbę pomyśl....

Gdzie nie gdzie występowały takie filmy (np. młodzi gniewni) lecz i one nie potrafiły pokazać całej prawdy .. jest to tylko część w której człowiek który ogląda taki oto film jest zafascynowany całą potęgą państwa kultury...

Trzeba sobie jeszcze powiedzieć że hip hop czy jak kto woli rap... pisany był przez ludzi z ulicy.. piszący o prawdzie i o tym co człowiek potrafi robić z życiem.... dlatego podszedłem w sposób negatywny do niektórych artystów hip hopowych.... zastanówice się nad ty iż jak napisałem w poprzednich postach hip hop jest "kwintesencją" całej prawdy o człowieku.. jeśli ja słucham artystów hip hopowych (np. eldo wwo chada pih) to słucham ich z miłą chęcią.. dają nam przesłanie że jednak są "lepsi o gorsi od ciebie" (wwo-deziderata) .. a denerwuje mnie jak 3/4 płyty jest o jaraniu albo o tym ile lasek się wydymało.. albo co najgorsze "byle rym dla rymu" (wwo-bo to polska) ... więc artyści których wymienilem są pierwowzorami ludzi którzy tworzyli tą kulturę masowego przekazu...

Dziękuje

(mam temat na maturze o hip hopie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...