Skocz do zawartości
marki

Ostrzeżenia i o moderacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poruszyć jeden ważny temat wg mnie. Czytam kilka for internetowych i jeszcze nigdy(!) nie spotkałem się z tak tragicznym systemem ostrzeżeń i sposobami moderacji forum (nie mówię o wszystkich). Nie wiem po ile ma dany mod lat, ale mam wrażenie że niektórzy traktują to zbyt poważnie... dostali forum w łapy poczuli zew władzy i myślą że są panami wszechświata, bo mogą dać komuś bana albo ostrzeżenie i ich to podnieca,

To znaczy że jak wątek jest w złym dziale - zamiast przenieść to zamykacie, ktoś napisze mały offtop to od razu ostrzeżenie, ktoś napisze coś ostrzej to ban itd itp.

Są ludzie którzy chcą tworzyć tylko i wyłącznie skrajnie merytoryczne fora - potem zazwyczaj na takich działa garstka fanatyków i tyle. Ktoś powie porządek ma być. No ma być ale zdrowy rozsądek też. Więc jak nie chcecie odstraszać nowych użytkowników to powinno to być IMHO lepiej zorganizowane.

pzdr :)

PS. To jak działa to forum (otwieranie poszczególnych podstron) też wiele pozostawia do życzenia nie wiem na jakim to serwerze jest, ale żadna strona tak wolno mi nie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgadzam. Ostrzeżenia tylko za ostre i celowe łamanie regulaminu powinny być...

Nowym użytkownikom też trzeba pomagać. Moderator może sam zmienić za niego np wzór skargi, albo przenosić je do odpowiedniego działu. Bo robi się tylko śmietnik kiedy ktoś zakłada 3 raz temat bo nie jest na tyle bystry, żeby w 100 % wstawić wszystko zgodnie. W ten sposób że sam do tego dochodzi, uczy się na przyszłość to FAKT, ale go zniechęca wtedy to forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. To jak działa to forum (otwieranie poszczególnych podstron) też wiele pozostawia do życzenia nie wiem na jakim to serwerze jest, ale żadna strona tak wolno mi nie chodzi.

Trochę rozwinę to co napisał marki. Strona główna włącza mi się z reguły dosyć płynnie ale zakładki zdecydowanie wolniej a czasami wogóle się nie włączają i muszę próbować później. Niewiem czy to problem tylko niewielu osób czy też wina serwera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, szczególnie z tym co napisałeś o ostrzeżeniach, poza tym forum działa fatalnie, a otwarcie podstrony i napisanie czegoś na SB graniczy z cudem( chociaż nie zawsze tak jest). Nie wiem czy to moja(nasza) wina, czy wina serwera :>

PS co to za dźwięk, co chwile się włącza ? nie chodzi mi o pstryk (dźwięk wiadomości na SB :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi forum działa normalnie, a te inne dźwięki to chyba są jeżeli sb nie może się odświeżyć, ale mogę się mylić ;]

Co do ostrzeżeń to może i są rozdawane za darmo ale na innych forach gdzie "aktywnie uczestniczę" to jest tak że 2 - ZP, 3 - BAN, więc tragedii nie ma :) Co do pisania skarg to owszem czasem są bezsensownie zamykane, ale, zdarzają się i słuszne jeżeli ktoś kompletnie nie stosuje się do wzoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do forum... mi działa wszystko idealnie. Każda strona jakiej nie otworzę ładuje się dosłownie w sekundę, a wiec tutaj nie widzę żadnego problemu. Żadnych ścin żadnego czekania.

Jedyne co to fakt- sb troszkę przymula, ale nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy że jak wątek jest w złym dziale - zamiast przenieść to zamykacie, ktoś napisze mały offtop to od razu ostrzeżenie, ktoś napisze coś ostrzej to ban itd itp.

A gdzie przykłady takich przypadków?

Czytam kilka for internetowych i jeszcze nigdy(!) nie spotkałem się z tak tragicznym systemem ostrzeżeń i sposobami moderacji forum

Ja też czytam wiele for i co z tego? Na jednym pozwalają się wyzywać na drugim za byle błąd ortograficzny mogą dać ci bana, nie ma co porównywać.

Ostrzeżenia tylko za ostre i celowe łamanie regulaminu powinny być...

???

Nowym użytkownikom też trzeba pomagać. Moderator może sam zmienić za niego np wzór skargi

Hahaha i co jeszcze? Wielka ramka ze wzorem nie wystarczy, bo nowy gracz to jak niemowlę nic nie pojmuje. Nawet nie wiesz ile razy pomagaliśmy a nas osądzasz. Dziękuje.

Zgadzam się, szczególnie z tym co napisałeś o ostrzeżeniach

No tak osoby co dostają najwięcej ostrzeżeń najbardziej się tu będą wypowiadać.

Co do ostrzeżeń to może i są rozdawane za darmo

Przykład?

Podsumowując gadacie dużo lecz jakoś mało dowodów i działania tu widzę (np. proszenie o zmianę regulaminu/pozbyciu się moderatora). Na tym forum mam modka już nie wiadomo ile czasu i zawsze działam tak samo (w moim przekonaniu dobrze) i wcześniej nikomu to nie przeszkadzało. Wiadomo forum tworzą ludzie i oni ustanawiają poziom, widać u nas kreska idzie coraz niżej, więc widać mocniejsze działanie modków żeby jednak ta linia nie spadała za nisko. Za źle napisaną skargę odpowiada jedynie użytkownik a nie moderator który Z GÓRY ma nakazane zamykać takie skargi!!!!! Na serwerze jak przychodzi nowy i dostaje bana, tłumaczycie "ma regulamin niech czyta" to czemu na forum ma być inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys bylem po drugiej stronie barykady. Zmienialem skargii , pisalem do ludzi , by sie poprawiali. Zazwyczaj bylem wyzywany . Ostrzezen raczej nie dawalem z kapelusza i inni tez ( jedynie czekolada rozbuchal sie o ostrzezenia jesli chodzi o ortografie). Tak to raczej jest tu NORMALNA atmosfera . Nie ma sie co napinac . Ja np dzisija napisalem do ryjka , by napisal wedlug wzoru a skarga zostanie rozpatrzona. Jak mi sie chce to raportuje niektore rzeczy , by modek w pierwszej kolejnosci mogl na te rzecz popatrzec. Jak chcecie poprawic kulture na tym forum to :

*raportujcie co sie da

*pomagajcie nowym uzytkownika na sb co maja robic a nie wysmiewajcie ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, może trochę przejęzyczyłem i przyznaję się do tego. Miałem na myśli to, że są osoby z ilością ostrzeżeń powyżej 5, a generalnie byłem przyzwyczajony do warna za ciężkie przewinienie. Ale ostrzeżeń słownych jest kupaaaa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostawcie tak jak jest, skoro wg was jest dobrze.

PS

Leader, ty nigdy nie potrafisz się odnieść do całości tylko wyciągasz zdania z kontekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry !

Wiem , ze odkopuje stary temat ALE :

-wg administracji na samym poczatku uzytkownikowi za wykroczenie daje sie ostrzezenie .

Jak wiemy na swiecie sa rowni i rowniejsi i nowy uzytkownik w swoim 3 czy 2 poscie dostal ostrzwezenie

post31874.html#p31874

Napisla on , ze typ byl odpalony . Nie jego wina , ze nikt z administracji nie zdarzyl zamknac temat.

Dla meni to ostrzezenie jest dane pochopnie.

Szcegolnie , ze ktos ostatnio przeklinal na sb i zosta tylko "upomniany" slownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była już wyjaśniona, a w przypadku tego użytkownika było widać, że w większości tematów bije piane. Ostatnio ktoś przeklinał na sb, i ostrzeżenie za to otrzymał, więc nie wiem w czym problem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kornis uwierz mi nie wiesz o wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam ostrzeżeń na granicy z banem pernamentnym a dostawałem je za przysłowiowe "PIERDOŁY";/ dobrze, że Leny odkopał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego dostal warna ( ostrzezenie ) a nie tylko upomnienie slowne ? O to mi sie rozchodzi. Katerinke prosze wyeliminowac za 2 tygodnie. Ja znajde na niego hacki :) . A tak na serio to skasowac mu ze 4 , bo chlopak sie stresuje . Chyba ma okres ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie skasować ostrzeżenia? Niech pokutuje i odrabia. Inni ludzie reklamowali forum, pisali poradniki czy w inny sposób próbowali się pozbyć ostrzeżeń. Takich działań u Katarinki nie widzę i ostrzeżenia zostaną.

Odnośnie Headzika. Leniwiec co to za powód zgłoszenia "trzeba było wcześniej zamknąć"? Jak to ma człowiek rozumieć? Ciężko napisać w powodzie zgłoszenia chociażby cytat z regulaminu? Wtedy od razu wiedziałbym o co Ci chodzi i cała ta dyskusja, którą rozpocząłeś, nie byłaby potrzebna, a sprawa zostałaby rozwiązana.

Ponadto niech chłopaczyna się cieszy, że jego działania nie zostały uznane jako spam, a za to wyleciałby z forum bez ostrzeżenia.

I jeszcze jedno Leniwcze. Co Ty jesteś jakimś strażnikiem sprawiedliwości? Musisz się wtrącać we wszystko dookoła i udowadniać, że administracja i moderatorzy działają sobie jak chcą (co do tej pory Ci nie wyszło)? Jeśli ktoś poczuje się skrzywdzony to chyba ma swój rozum i może sam zgłosić swój problem. Nie potrzebny jest tutaj żaden adwokat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie skasować ostrzeżenia? Niech pokutuje i odrabia. Inni ludzie reklamowali forum, pisali poradniki czy w inny sposób próbowali się pozbyć ostrzeżeń. Takich działań u Katarinki nie widzę i ostrzeżenia zostaną.

Ja już powiedziałem, że nie będę odrabiał ostrzeżeń które dostałem za pierdoły typu, że napisałem komuś żeby nie offtopowiał a sam dostałem ostrzeżenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gowno cie obchodzi kim ja jestem i co robie. Jestes hipokryta i tyle . Tertaz napisze cos , zeby wszyscy wiedzieli o czym mowie. Drogi nasz zloty kiedys wszedl i poprzeklinal sobie na sb. Nie jeden dostawal ostrzezenie za to , za zgloszenie mu tego smignal mi pkt regulaminu na forum , ze nalezy sie tylko upomnienie slowne po pierwszy wykroczeniu.Bardzo ladnie wyglada , ze ktos kto wymyslil regulamin go lamie. A uznac kogos za spamera ( teraz cos wam przypomne , kandydata na admina poleca sie ocenienie dema , czy ktos czitowal , ten ktos ocenil i zostal skarcony). Sami nei wiecie czego chcecie . A jak ja raportuje tematy , bo ponoc tak trzeba . To wyzywa mnie sie od staznikow porzadku . A napisalem , bo po tym jak mi powiedzial head , ze nei moze sie wypowiadac , bo dostanie bana na forum . To myslalem, , ze zsikam sie ze smiechu. A to , ze mi sie to nie podoba , to tylko moje zdanie.

I nie uwazaj sie za pana i wladce , bo ci sloma z butow wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że już rozumiem co napisałeś.

Tak, złamałem kiedyś regulamin bluzgając na SB. Pamiętasz okoliczności? To było w trakcie zlotu w Warszawie, świetnej zabawy, dużej ilości alkoholu. Wysłałem wtedy jedną wiadomość, zawierającą przekleństwa z informacją jak dobrze się bawimy oraz jak bardzo pijany jestem. Ogólnie zrobiłem to będąc pod wpływem. I jeszcze raz napiszę, tak złamałem regulamin, który sam wymyślałem, ale niby czemu miałbym z tego względu zostać potraktowany inaczej niż pozostali użytkownicy forum, czyli ostrzeżeniem, o które Ci się tutaj tak bardzo rozchodzi?

Teraz odnośnie mojego sformułowania "strażnik sprawiedliwości". Nie chodziło mi o Twoje zgłoszenia, bo akurat bardzo się cieszę jak to robisz. Chodzi mi o pisanie tych wszystkich postów i wylewanie żali. Masz problem pisz PW, ktoś inny ma problem to jego problem i nie musisz się w to wtrącać.

Na jakiej podstawie śmiesz sądzić, że mi słoma z butów wystaje? Widziałeś moje buty? Są super czyściutkie i na pewno nie ma w nich słomy. Jeśli uważasz mnie za wieśniaka, to Twój problem. Kończę z Tobą tą słowną zaczepkę, bo do niczego nie prowadzi. Nara.

Karatinka Twoje ostrzeżenia:

[hsimg]http://www.home-edition.eu/ost.JPG[/hsimg]

1 ostrzeżenie - offtop, zacytuję "to po co Krzysiu nabijasz posta?;D hahhahhahaaha",

1 ostrzeżenie - post nic nie wnoszący do tematu,

1 ostrzeżenie - wypowiadanie się w temacie bez wzoru,

1 ostrzeżenie - za duży podpis i brak reakcji na moją prośbę o zmianę (wciąż masz za duży podpis i zmieniasz cały czas na jakieś duże gify, powinienem za każdym razem wlepiać ostrzeżenia, darowałem sobie, bo jestem ten zły i niesprawiedliwy wg Leniwca),

4 ostrzeżenia - bluzgi i obraza użytkowników, pierdoły?

Teraz się zastanów Katarinka czy jesteś w porządku wobec nas, pisząc, że nie będziesz odrabiał ostrzeżeń, bo to pierdoły. Ja uważam, że osobiście sam zachowuję się w porządku nie karząc Ciebie za te głupie podpisy i wiele razy przymykając oko na jakieś drobne przewinienia, chociażby ze względu na ilość Twoich ostrzeżeń.

Czy jeszcze ktoś ma jakieś problemy wobec mojej osoby? Proszę śmiało się żalić, nie będę w tym temacie za nic karał, ale nie gwarantuję, że nie zrobią tego za mnie moderatorzy cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wiemy na swiecie sa rowni i rowniejsi i nowy uzytkownik w swoim 3 czy 2 poscie dostal ostrzwezenie

Ostrzeżenie słuszne.

Napisla on , ze typ byl odpalony .

Przepraszam ale co jego wypowiedź wnosi do tematu?? Perfidny offtop;

Re: Gudwan

Postprzez HeaDzikHunteR » wczoraj, o 10:41

Wiedzialem, ze cos ma sqbany !

I próbował w owym dniu cały czas nabijać bezsensowne posty nie wiedząc chyba że tematy offtopu nie naliczają postów./

Tyle mam do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dodam od swojej skromnej osoby.Leniwiec nie rób jaj chłopie daj se siana tyle Ci powiem,a Katarzyniak sory ale mam takie wrażenie że gdzie draka na forum ty musisz być i zawsze podburzuć poza tym nie chcesz nie odrabiaj pożegnają Cie i tyle.Za byle co Ci tego nie wlepili na pewno a co do ostrzeżeń i dobrze niech jest rygor byliście we wojsku????....Pff przynajmniej nie ma dziecinady i bezsensownych żalów jedyne forum z jajami tyle ode mnie pozdrawiam ekipe ze zlotu :* ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...