Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Joł, planuję kupić sprzęt do giercowania, interesuje mnie tylko i wyłącznie laptop, gdyż mieszkam w dwóch miastach jednocześnie, zależy od pracy/podróży. Chciałbym zakupić sprzęt, gdzie nawet bardziej wymagające gierki spokojnie uruchomię na średnich ustawieniach przy sporej ilości fpsów. Kwota pieniężna jaką chce przeznaczyć to około 5-6 tysięcy (bliżej pięciu). Czekam na wasze propozycje/pomysły BATONIARZE. 

Rozważe wszystkie opcje, od używek po nowe sprzęty, nawet mogę z kimś pohandlować : )))))))))

Zapraszam do dyskusji 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze amiga 1200?? , ps popatrz sobie za laptopami hp z serii omen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki oto produkt z promocji na stronie www.sferis.pl, przecena z około 5000 zł na ~4300 zł. 

https://www.komputronik.pl/product/429950/dell-inspiron-15-7577-3126-.html?fromVariant=1

Mój ma 8 GB RAM, poza tym identyczny. Polecam, karta graficzna, jak widać, z wyższej już trochę półki, chłodzenie robi swoje i jest mega wydajna w grach, dzięki dyskowi SSD uruchamia się w kilka sekund, itd., itp. Dobrego produktu zachwalać zbytnio nie trzeba 😄 a jakość Della mówi sama za siebie 😉 Szukaj promocji w sklepach online, również na Allegro, ja szukałem laptopa do 4500 maks, kupiłem taki wart 5000 😉 

a, no i wśród laptopów gamingowych jedynie jakiś bodajże Acer miał napęd dvd, poza tym musisz sobie ogarnąć zewnętrzny, ale to zrozumiałe. Mało miejsca w środku i zanadto by się wszystko grzało. 

62F0B5B6-54BC-4D48-BA93-4F797D694060.thumb.jpeg.c441a56ea90e128c9f788e461f56e91a.jpeg8E7E35CC-E60C-4773-998A-27D00B003BA9.thumb.jpeg.345dae71904b1032c1f485889b640a55.jpegD34180FF-2CE7-4020-9101-685A66A9FEB2.thumb.jpeg.d6b32cdec21ed678dbd22aa44fa8460d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak od siebie @Upalony nie problem jest kupić sobie sprzęt do giercowania :D ale polecam nowy znaczy nowy na zasadzie ze nie dostaniesz tego z półki który jest używany w sklepie tylko z magazynu teoria no i mogę ci doradzić zwracaj uwagę na rdzenie czym więcej rdzeni tym lepiej ale liczy się też ich taktowanie czyli 2.5mhz bez turbo to ważna rzecz bez turbo ma mieć w miarę dużo tego taktowania no i model polecam i7 i czasami jest napisane 6890 coś takiego to są rodziny czyli 6 generacja i7 więc jest nowa czyli 7 generacja i7 więc kup tą wyższa rodzinę nową nawet jak będzie 2.5mhz ośmio lub czterordzeniową tylko zwracaj uwagę na ilość przykład 2 rdzenie procesora mają 4 wątki 4 rdzenie 8 wątków no i zawsze wybieraj po prostu sprzęt gamingowy czyli przygotowany pod gry ja polecam modele Acer Dell hmm Asus słabo Lenovo nie wiem, co do z Geforce ale chyba by cie nie zwiódł no i karta graficzne też tutaj ma dużo do gadania czyli też sa to rodziny np polecam gtx 1050 1060 1070 1080 to jest rodzina dziesiąta najlepiej 4/6 GB pojemności oraz pamięci ram na jakiej zasadzie zwracać uwagę no tu też mamy do czynienia z taktowaniem pamięci i nie tylko bo też ich opóźnieniem cl czyli claslatency hmm pamięc ram 8/16 GB to pojemność taktowanie 2400mhz i dajmy tu przykład z DDR3 x4 po 8GB w 1800mhz cl9 najszybsze jakie znam z DDR4 są już wolniejsze nie mają już cl 9 i cl 10 zaczyna sie juz od cl 11 w 2300mhz chyba i nawet 3200mhz i ilość gniazd pamięci dużo daje zamiast 2 kości dajemy 4 kości takie same działa to w dualu lecz laptopy mogą nie posiadać już 4 gniazd tylko 2 ale nie ma co sie załamywać to tylko moja teoria trzeba to wszystko ogarnąć w praktyce bo nie problem wejść w ustawienia menadżerskie gdzie macie opis zainstalowanych sterowników oraz ich podłączonych sprzętów i tam widać ile kości jest np ddr4 8gb 2400mhz i pod spodem to samo to 2 kości jak będą cztery to chyba każdy umie liczyć z Prockiem trudniej pisałem wyżej jeśli będzie to 8 rdzeniowy to musi być aż 16 wątków chyba podajże no to jest przykład na co zwracać uwagę przy zakupie i myślę że sobie poradzisz @Upalony a no i wiele razy pisałem i myślę że w takim laptopie będzie ta karta sieciowa ważna dla grających czyli najnowszy standard AC w paśmie 2,4ghz oraz 5ghz wiadomo że 5ghz najszybsze wi fi oraz najnowszą kartę sieciową swoje robi prędkość spora tutaj daje przykład starej karty sieciowej IEEE 802.11b - 11Mbps 2.4GHz, IEEE 802.11g - 54Mbps 2.4GHz, IEEE 802.11n - 150Mbps 2.4GHz  no i jak sami widzicie jest B czyli 11mbps w 2.4 i potem G i N co każdy dziś posiada N a najnowszy jest AC czyli wyższy od N oraz macie dostęp nie do 2.4 tylko już 5.0ghz zeby to wszystko ładnie śmigało musicie posiadać router który daje możliwość rodzaju każdego czyli B/G/N i AC sam musi to w sobie posiadać i dwu fazowy musi być to wszystko z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi, byłbym właśnie za tym @Kapibar co masz Ty, fajnie się prezentuje jeżeli chodzi o właściwości techniczne, ale celowałbym w coś około 8gb jeżli chodzi o kartę graficzną, a Ty sam wkładałeś 8? Czy przy zamówieniu sobie dobrałeś? @JaNcZo_wiN Patrzyłem za omenami i powiem Ci że są doprute z wyglądu, te wloty to jak ferrari 😄 za 3600 widziałem hp omena z matrycą 15 i 4gb tylko że bez ssd, a znowu za 5 tyś, nie patrzyłem ale zerknę na pewno dostanę 8gb + ssd i fajny procek 4-rdzeniowy, ale nie ukrywam że marzy mi się matryca 17 :D, @saiwlyy sprawdzę jeszcze dzisiaj 🙂 @GeT Warianty techniczne nie są mi obce, generalnie "zielone" pojęcie mam,wiecie też się płaci za firmę zresztą jak wszędzie, a ja nie chcę płacić za firmę tylko za parametry i to jak najwyższe za tą stawkę, pytanie do Was moi drodzy bo słyszałem że nie jest sztuką kupić lapka gamingowego, sztuką jest kupić takiego co się nie przegrzewa, bo  mam koleszkę który kupił lapka i cisnął sobie ostro w gierki ale mu się przegrzewał tragicznie i musiał kupić taką specjalną podkładkę (i nie mówie tutaj o takich odgrzewaczach z tesco za 50 zł) 😜 Tak na prawdę możesz mieć kocura lapka, ale szkoda żeby "spłonął". 

By JaNcZo_wiN,

http://allegro.pl/laptop-wart-4299zl-hp-omen-17-3-fhd-i5-gtx-1050m-i7328978708.html

By JaNcZo_wiN,

Co do podkladek to ściema , przeważnie wloty i wyloty powietrza są na bokach :D , a podkładka daje tyle , że laptop nie ma kontaktu z blatem biurka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja użytkuje Lenovo Y520 i mogę go szczerze polecić, posiada wszystko co potrzeba: klawiatura, ekran, gniazda usb i złącze audio 🙂 a prócz tego ma podświetlaną klawe co ułatwia grę w godzinach "wieczornych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Upalony Nic nie dokładałem, 8 GB RAM było w ofercie, poza tym wszystko, jak w linku, procek 2.8 GHz - 3.8 (turbo), i7, geforce jakiś 1050Ti, 4GB, 128 GB SSD, 1 TB HDD, jest 3 usb z czego chyba co najmniej 2 x 3.0, 1x lightning, hdmi (to wąskie wejście, podobno lepiej tak??) czytnik kart pamięci sd, karta sieciowa spełnia bodajże najnowsze standardy (na wifi ze światłowodu wyciąga do 240 MB/s, po kablu 600 MB/s). Nie znam się jak informatyk, mój tata jest informatykiem i generalnie on mi doradził, wybrał. Jeden minus, o którym muszę powiedzieć, nooo, może dwa dla czepialskich: 1. Wejście audio pojedyncze wspólne dla słuchawek i mikro, więc bez przejściówki moje słuchawki z mikro są średnio użyteczne; 2. Wiatraki - dwa są i robią swoje, wentylacja ok, ale ... włączam heroesy nawet i już szum, na wykładzie na przykład nie pogram 😄 Jakby ktoś się chciał czepiać, to i laptop się w jednym miejscu przy grafie grzeje, ale to hmm.. każdy laptop będzie się grzał z uwagi na bardzo ograniczone miejsce na wszystkie bebechy, to nie pecet chłodzony wodą 😛 dotkniesz ręką, to poczujesz, że jest miejsce gorące, ale nie takie, żeby miał się spalić 😄 (przyznaję bez bicia, na Wieśku jeszcze nie testowałem, ale gwarancję mam 2 lata 😄 ). Nie wiem, co jeszcze może Cię interesować? Waga? Jak wsadzę do torby lub wezmę pod pachę, to czuć trochę ciężar, fakt, niecałe 3 kg.

Dla mnie dużym atutem było to, że ten laptop wygląda dosyć neutralnie, nie świeci mu żadna dioda od ciężarówki rednecka from murrica 😛 ma jedynie podświetloną klawiaturę, nalepkę z małym napisem gaming i czerwony napis Dell z tyłu, podczas gdy inne brane przeze mnie pod uwagę laptopy mówiły wprost: Hej, mój właściciel zamiast ryć, to gra po nocach hurr durr 😛 (a wykorzystuję go w "pracy" na aplikacji). Jeżeli nie masz wymagania powyższego, jak ja, to zastanawiałbym się również nad omenem, ale Dell mi się wydaje trwalszy (złe doświadczenia z HP), a na końcu i tak zwracaj uwagę na promo, #CebulaDeals, po co przepłacać 😉

Edit: @HarryFireBlade a, to o tym nie wiedziałem 😄 no z deczka irytujące, podobnie, jak brak napędu dvd, ale coś za coś :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/384994-notebook-laptop-156-msi-gv62-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050.html ja mam takiego @Upalony . Sprzęt naprawdę dobry. Jedyne co muszę do niego dołożyć to dysk SSD by system startował jeszcze szybciej. Co na Nim odpaliłem? Najnowszy CoD, NFSy, Dirt 4, Project Cars, Assetto Corsa, wszystko na wysokich lub ultra ustawieniach grafiki. Brak systemu to nie problem. Win10 pobrane z neta i w sieci za granicą kupiłem klucz za 55 zł. No i pod uwagę weź to, że na procesorze 7 gen niższy system niż win10 nie wystartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kapibar teraz wspólne złącze dla słuchawek i mikrofonu w lapkach gamingowych to już chyba standard ewentualnie są jeszcze słuchawki na usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej się teraz pojawia z procesorami Coffee Lake-H więc poczekaj do końca maja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Upalony Ja to głupi jestem 😄 😄 😄 pisałem wyżej: laptop się grzeje, mimo wszystkich jego niezaprzeczalnych atutów, w miejscu karty graficznej, na środku przy ekranie. Dzisiaj mądry Marcin w końcu doznał olśnienia i palnął się w głupi łeb. Laptop ma dwa wiatraki OD SPODU, a stoi na płaskim biurku... brawo ja XD Zamierzam w najbliższej przyszłości kupić podkładkę: https://www.komputronik.pl/product/115553/zalman-chlodzenie-do-notebookow-zm-nc3000u-hub-usb-.html 

Jeżeli chcesz, to ja ją kupię pewnie w ciągu tygodnia do dwóch, napiszę, czy godna polecenia. Opinie ma niby dobre, biorę wersję tańszą (179.90 zł) i myślę powinna wystarczeć. Jak rozwiążę problem z grzaniem w ten sposób, to chyba nic nie będę miał mu do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...