Skocz do zawartości
Zankor

Praca! :D Robota! :D i pytanko!? :D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam tutaj temat  może dość dziwny lub nie odpowiedni ale no cóż taki mi w głowie pomysł przyszedł chciałbym zapytać całą społeczność czy to tych młodszych graczy co jeszcze chodzą do szkoły czy też tych starszych. Więc przechodząc do konkretów chciałbym aby w tym temacie można było się wypowiedzieć czym się w życiu zajmujecie chodzi dokładnie o pracę na czym wasza praca polega  czym się w niej zajmujecie może nawet nazwa firmy z ciekawość być może pracujemy w tej samej branży lub podobnej wypowiadajcie się konkretnie   nawet możecie pisać o zarobkach nikt wam tych PLN nie zabierze więc   z czystej ludzkiej ciekawość  niektórzy nie wybrali jeszcze swojego zawodu pracy  a tutaj  może ktoś skorzysta! Podejrzewam że niektórzy z was mają swoje firmy którymi również mogą się pochwalić  rozpiszcie to warto się dowiedzieć nowinek ciekawostek oraz prawdy w tych czasach trudnych z koronką na czele!  Przechodząc to tytułowego tematu mam pytanie czy nasza społeczność posiada  kierowcę zawodowego czyli C+E  bardzo proszę o wypowiedzenie się o tym zawodzie interesuję się jakoś ostatnio tym coraz bardziej może i wystartuje kto wie?! 😄  Interesuje mnie jak to naprawdę jest w trasie zarobki  może firma z tego co słyszałem firma Raben oferuję dobre zarobki dlatego to jest dla mnie osobiście ważne! 😄 Za  zbędne komentarze dziękuję  że to lipa czy coś  każdy robi to co lubi lub to co musi pamiętajcie o tym! 😄 No dobrze zbliżają się moje wypociny bliżej końca  a ktoś musi zacząć ten temat jak ma wyglądać więc 3 2 1 Start! 😄 

 

Przedstawiciel handlowy-  jak pisałem konkrety więc tak i będzie jestem przedstawicielem handlowym w branży zajmująca się sprzedażą książek  na szkołach (Lo SP P  oraz sklepach)  praca dość ciężka mimo że na początku nie wygląda masa kilometrów do przejechania po 1/2 Polski   do tej pracy trzeba umieć po prostu  sposób do przekonania klienta o zakup waszego towaru w skrócie mówiąc językiem bardzo potocznym "mieć gadane" wtedy ceny konkurencja a nawet towar nie ma już znaczenia! Coś więcej co mogę powiedzieć  to to że czasami się trafi trudny klient który szarpię tylko nerwy ale się nie poddajemy  z plusów auto służbowe tel  i co trzeba  masa kilometrów to już mówiłem ale na szczęście lubię podróżować a więc stąd się narodziło moje pytanie o kierowcach zawodowych C+E międzynarodówka oraz po kraju! 😄  Kwestia  wynagrodzenia jest bardzo  rozległa gdyż nie  wie nikt jak dany miesiąc wypadnie ale  w  firmie  mniej więcej to wygląda 2000-9000 zł  średnią każdy umie liczyć więc nikt nie będzie podawał co do złotówki ale z doświadczenia wiem że średnia przed wirusem byla około 4800-6000zł  już przybliżona kwota do prawdy a przez  wirusa się trochę zmieniła!  😄 Na zakończenie się powtórzę proszę naprawdę o coś konkretnego i bez głupich komentarzy oraz chwalenia czysta prawda pamiętajmy że to jest społeczność CS a nie przebijania się kto jest lepszy mamy trudne czasy a ktoś może na tym skorzystać więc LICZE NA WAS BATONIKI POZDRAWIAM!  TAK WIEM WIEM NIE CHCIAŁO SIĘ CZYTAĆ TYCH WYPOCIN ALE MYŚLĘ ŻE (głupio nie gadam) haha tak że ten..... 😄 Pozdrawiam cieplutko!!! 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyuczony od zawodówki Elektryk. Po 11 latach w zawodzie zakochałem się w tym i pracy bym nie zmienił ( no dobra przez brak zleceń w wieku 20lat, 6 miesięcy spędziłem w Psb mrowka - nie polecam w Międzychodzie xd)  W mojej branży wiadomo najwazniejsze jest bezpieczeństwo i myślenie.  Wiec przez wszystkie lata skupiałem się nie tylko na swojej pracy. Dobry elektryk musi przewidzieć cos do przodu. Wiec nie boję się niczego (mechaniki samochodowej,  budowlanki ogólnej, każdych zawodów z branzy remontowej. Teoche medycyny człek liznął  - po prostu chyba wszystko już w zyciu robiłem) Jak chodzi o zarobki - to prqcuje w dość dużej firmie ktora zajmuje się każdą częścią elektryki. Wiec po kilkudziesięciu szkoleniach i zdobytych uprawnieniach stawka na dzis wynosi  28zl brutto. Jestem brygadzistą w tak zwanej ekipie ( czasem to 3 czasem 15 elektrykow) Pracuje na godziny. Wiec sa miesiące gdzie jest 6-9 tys w miesiącu.  Prywatnie tez dorabiam. Wiec idzie wyżyć.  Lecz z pracą to jest zasada. Chcesz w niej pracować - i doświadczać więcej? Będziesz dobrze zarabiał. Nie ważne są studia czy bóg wie jakie doktoraty. 😛

 

Co do kierowcy C+E. Pozostalem tylko na B+E. Lecz byc moze bede dalej w tym temacie działać.  Osobiście nie jestem zakochany w kierowaniu w trasach. Pracowałem nawet w belgi i tak dluga jazda Mnie męczy.  Wiec osobiście bym nie chciał tak pracować. Jako kierowca zawodowy to kazda firma jest inna. Mowisz o firmie spedycyjno-kurierskiej. Wiec tez bym nie chciał. Kurier ma narzucony taki grafik ze łolaboga. Jak już to jakas prywatna firma spedycyjna. U Mnie w miescie jest ich kilka ale największym zainteresowaniem cieszy się - MAGPOL. Maja takie pięknisie bestie. Fajnie świecącą. A znajomy wyciaga w trasach między narodowych nawet 16tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murarz, tynkarz akrobata, sterowanie kranem, zbrojarz  ; choć z zawodu jestem Technik elektryk to w tym zawodzie lepiej się czuje (wiadomo jak kabel jakiś się przetnie czy urwie to umiem naprawić, silnik elektryczny poskładam), lecz jednak praca jako murarz jest wg mnie przyjemniejsza ( a też nie bardzo lubię montonni w pracy i lubie robić co jakiś czas coś innego, ale wiadomo jak nie ma co innego do roboty niż murarka to robię przy tym). Zacząłem jakoś pracę w tym fachu jeszcze jak chodziłem do szkoły i jak skończyłem 18 lat. Dodam, że nigdy nie pracowałem w Polsce, a cały czas za granicą czy to Dania czy Niemcy. 

Pracuje z najbliższymi znajomymi to wiadomo lepiej się pracuje, język niemiecki znam to też się dogaduje z ludźmi z zachodu. Jeśli chodzi o stawkę to nie narzekam, na miesiąc przy tym kursie euro to ponad 10k będzie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac 14 lat poszedłem do pracy jako dekarz (wakacje, ferie, dni wolę od szkoły) skończyłem prywatna szkole elektryczna (zawodowa) mając 17-18lat poszedłem na elewacje po pół roku dostałem propozycję pracy w największej firmie chemicznej w Polsce (PCC rokita) jako inspektor techniczny, pracowałem w biurze, ale zdecydowałem, że to nie dla Mnie i przeniosłem się na wydział mechaniczny, skonczylem liceum, piszę mature i idę na studia (chłodnictwo) pensja wzrosła o jakieś 200%, więc zarabiam nieźle. Nie Jestem "dresem" jak to określił @Tayquilmam bardzo odpowiedzialną pracę przy wymianie uszczelnień mechanicznych na reaktorach chemicznych. W wolnym czasie naprawiam samochody, robię elektrykę, stawiam dachy w wieku 21lat, więc myślę, że nie Jestem typowym gatunkiem"z". Potrafię murować, naprawiać samochody, robić elektrykę, kłaść strukture, żywice, izolacje z wełny i wiele innych, życie nauczyło Mnie wiele, więc polecam młodym uczyć się zawodu, ale też posiadać minimum wykształcenie średnie aby godnie żyć i zarabiać. 

PS miesięczne wynagrodzenie to 7-8tys więc nie jest źle. 

Edytowane przez OWSIANY pszenny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie laski twoje xD

 

By OWSIANY pszenny,

Ja jedyne co kocham, to pierogi ruski xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, ja już po studiach to mogę się wypowiedzieć 😄 różne rzeczy robiłam: pracowałam w knajpie, potem w odzieżowym, potem w empiku, a teraz pracuję w redakcji czasopisma 🙂 chciałabym się zająć ilustrowaniem książek dla dzieci, więc jak w końcu wyprowadzę się do Warszawy, to będę mogła zmienić pracę, jej! Nie mogę się doczekać, a póki co podrasowuję skilla w digital paintingu 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...