Jump to content
Sign in to follow this  
Szwadron97

Odbudowa serwera/sieci

Recommended Posts

WITAM!!!CWPK!!!

Jak za pewne zauważyliście, HE od dłuższego czasu upada. Jeszcze jak ponad rok temu grałem, to sieć trzymała się nawet nieźle. Niestety, od nas ostatnio nawet @Maleństwo odeszła i za nie długo naprawdę sieć upadnie. A szkoda by było, żeby serwery tej sieci, w których siedzę od ponad 4 lub 5 lat, upadły, gdyż moim zdaniem były to jedne z najlepszych serwerów.

Piszę to tutaj, ponieważ na forum usunięto zakładkę ogólnych spraw serwera, dlatego tutaj napiszę propozycję dla sieci, jak i dla serwera BF2/FFA

Zacznę od sieci:
1. Wnioski trzeba wyciągnąć, a strasznym błędem było stworzenie 3 lata temu w bardzo krótkim czasie 2 serwery CS:GO Mod, zamiast jednego. To spowodowało, że w szybkim czasie serwery BF2 i PB opróżniły się i ciężko było wciągnąć na 2 pierwsze serwery ogromną liczbę graczy. To właśnie dokładnie od tej pory sieć zaczynała miewać coraz to większe trudności.
Moje propozycje:
1. Usunąć serwer 4#CS:GO Mod Only DD2 oraz ustawić system skierowania logujących się graczy na ten serwer do serwera 3# CS:GO Mod.
2. Całkowicie zresetować wszystkie statystyki serwera BF2/FFA oraz ustawić tam zmiany, dzięki którym serwer lepiej by funkcjonował. Propozycja będzie niżej.
3. Całkiem wywalić wszystkie pliki związane z serwerem 2# PB i nie wracać do tego modu w ogóle, ponieważ ten Mod nie jest wcale grywalny we większości serwerach. Radziłbym wam wstawić na miejsce PaintBalla serwer COD Mod, który jest jednym z najbardziej grywalnych modów w większości sieci serwerów.

Regulaminy:
2. Niektóre regulaminy są nagminnie łamane i każdy banuje tylko takiego gracza, który obraża drugą osobę. Nic więcej. Totalny nie ład i brak kontroli powoduje, że nie wiadomo, czy na serwerach są jeszcze admini, którzy byli adminami np. 2 lata temu, a nie grają w ogóle. Można wiele przykładów podać. Co najgorsze, pomimo nawet regulaminu, który zakazuje propagowania treści pornograficznych, wielu graczy, a nawet niektórzy admini posiadają sygnatury w formie gifu z takimi właśnie treściami.
Moje propozycje:
1. Usunąć każdemu sygnatury o nieodpowiednich treściach oraz dawać ostrzeżenia, które muszą być odpracowane. Dla każdego admina ostrzeżenia powinny być odpracowane w ciągu tygodnia, za niewykonanie powinna grozić utrata stanowiska.
2. Wprowadzić regulamin, który zachęcałby każdego do bycia czynnym adminem, ale też taki, który by trzymał wśród każdego dyscyplinę: Admin powinien być co najmniej godzinę na serwerze w ciągu jednego dnia, nie mniej, a gdyby chciał na jakiś czas opuścić grę, bo np. ma brak czasu, to wtedy powinien napisać zwolnienie na jakiś czas lub usprawiedliwienie. Jeśli bez usprawiedliwienia i zwolnienia admina nie byłoby więcej, niż 4 tygodnie, powinien stracić admina i mógłby złożyć podanie dopiero po 2 tygodniach grania.
3. Ustawić dostęp opiekunów serwera do ustawienia serwera, dzięki czemu opiekun mógłby wprowadzić zmiany i serwer resetować, jak będzie trzeba. Jednak dla pewności opiekun powinien to zgłosić i skonsultować z administratorami sieci, aby na koniec dostał zgodę. Gdyby serwer by upadał, a administratorzy by nie odpowiadali w ciągu miesiąca, opiekun mógłby bez zgody resetować serwer i zmienić ustawienia.

Uporządkowanie działów i tematów:
3. Działy z tego, co widzę są nieuporządkowane w odpowiedni sposób oraz jest kilka rzeczy, których brakuje na tym forum, w tym sprawy ogólne serwera. To samo tyczy się teamspeaka:
Moje propozycje:
1. Wpakować kilka działów na temat Global Offensive, do innych działów, gdyż są one zbędne, a nawet kilka z nich usunąć. Nie macie ani jednego serwera na CS-GO, a nim się bardziej zajmujecie...
2. Do działu FORUM wprowadziłbym specjalne turnieje, gdzie każdy, kto jest na forum od ponad miesiąca mógłby zagłosować na kogoś, w liście proponowanych opinii. Np. Najlepszy administrator, największy rozbrabiaka, moderator miesiąca, itp. Takie turnieje powinny być co miesiąc i być podzielone na turnieje oraz wyniki, a każdy, kto dostał najwięcej głosów i znalazł się na liście, w nagrodę dostaje VIP-a na np. 14 dni na wybranym serwerze. Można byłoby wstawić też np. quiz-y, które każdy może sobie stworzyć i każdy, kto odpowie na 100% w 3 quizach z rzędu, też np. dostałby VIP-a. Jest wiele możliwości.
3. Na TS-ie wymienić zbędne publiczne miejsca na publiczne działy każdego serwera. Jeśli są np. 3 serwery na sieci, to na ts-ie też powinny być 3 publiczne działy, z taką samą nazwą. Bo na co wam aż 25 publicznych pokoi na ts-ie???...


Na chwilę obecną to tyle, jeśli chodzi o forum. Teraz przejdźmy do spraw konkretnego serwera, czyli BF2/FFA

Odkąd powstały 2 serwery CS:GO Mod, na serwerze BF2/FFA nic się nie zmieniło oprócz piosenek na koniec rundy. Dlatego zaproponowałbym:
1. Całkowity reset wszystkich statystyk na serwerze. Resety ogólnie powinny się odbywać regularnie od 2 miesięcy lub jeśli zajdzie taka konieczność z powodu problemów technicznych, lub małej liczby graczy.
2. Zmniejszyć liczbę map do 30-u, gdyż większość map jest niegrywalnych na serwerze oraz ustawić te mapy, które są najlepsze dla graczy.
3. Ustawić losowanie VIP-a na mapie, nawet, jak jest jeden gracz na serwerze, a nie 10-u. Taki stan rzeczy wręcz zniechęca ludzi do grania. Na dodatek VIP powinien mieć zapewniony podwójny skok.
4. Aby też zachęcić ludzi do grania, ustawić VIP-a na serwerze w godzinach od 22-ej do 8-ej rano, każdego dnia.
5. Aby statystyki, rangi i odznaki nie były resetowane i usuwane, jak gracz nie gra np. od 2 tygodni, gdyż to zniechęca do grania. Powinny być resetowane tylko wtedy, gdy na serwerze odbędzie się ogólny reset, a więc z pierwszego punktu oraz graczom, którzy albo dostali bana na dłużej niż 3 dni lub z tego samego powodu dostały bana co najmniej 5 razy, jako forma dyscyplinarna.
6. Wstawić ustawienia typu /zglos, który polegałby na zgłaszaniu gracza, jeśli na serwerze nie byłoby admina. Zgłoszenie automatycznie by poleciało na sieć, a odpowiedni ludzie rozpatrzyliby skargę. Jednocześnie zbędne skargi powinny być karane 3-dniowym banem.

Mam nadzieję, że podobają się Wam moje pomysły. Zapraszam do dyskusji i do propozycji. Jestem jak najbardziej chętny do współpracy, bowiem nie chcę, aby sieć, w której na serwerach gram od ponad 4 lub 5 lat upadła.

CWPK!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, że jedni wolą grać samego dusta2, a inni zwykłe mapy 😉 Dlatego usunięcie #4 jest słabym rozwiązaniem.

Chodzi o to, że ludzie którzy już grali latami w CS 1.6 mają swoje życie osobiste, a młodzi grają w CS:GO bo mają lepszy komfort graficzny, wiele trybów oraz jest aktualnie za darmo.

Kolejna rzecz co do PB to sami gracze chcieli powrotu tego moda. 

Co pół roku jest u nas zakończenie starego i start nowego sezonu, a TOP-15 co miesiąc lecz ostatnio to Ja zaniedbałem sprawę i oczywiście zajmę się tym.

Co do regulaminu przydały by się wprowadzenie paru poprawek.

Na temat TS3 się nie wypowiem bo korzystam z Discorda.

" 2. Wprowadzić regulamin, który zachęcałby każdego do bycia czynnym adminem, ale też taki, który by trzymał wśród każdego dyscyplinę: Admin powinien być co najmniej godzinę na serwerze w ciągu jednego dnia, nie mniej, a gdyby chciał na jakiś czas opuścić grę, bo np. ma brak czasu, to wtedy powinien napisać zwolnienie na jakiś czas lub usprawiedliwienie. Jeśli bez usprawiedliwienia i zwolnienia admina nie byłoby więcej, niż 4 tygodnie, powinien stracić admina i mógłby złożyć podanie dopiero po 2 tygodniach grania. " 

^ Takie coś istnieje w dziale tylko dla administracji.

3. Ustawić dostęp opiekunów serwera do ustawienia serwera, dzięki czemu opiekun mógłby wprowadzić zmiany i serwer resetować, jak będzie trzeba. Jednak dla pewności opiekun powinien to zgłosić i skonsultować z administratorami sieci, aby na koniec dostał zgodę. Gdyby serwer by upadał, a administratorzy by nie odpowiadali w ciągu miesiąca, opiekun mógłby bez zgody resetować serwer i zmienić ustawienia. "

 ^ Opiekun ma takie możliwości. Posiada wgląd w pliki i ustawienia serwera.

5. Aby statystyki, rangi i odznaki nie były resetowane i usuwane, jak gracz nie gra np. od 2 tygodni, gdyż to zniechęca do grania. Powinny być resetowane tylko wtedy, gdy na serwerze odbędzie się ogólny reset, a więc z pierwszego punktu oraz graczom, którzy albo dostali bana na dłużej niż 3 dni lub z tego samego powodu dostały bana co najmniej 5 razy, jako forma dyscyplinarna. "

^ Nie ma resetu na postać przez nieobecność. Resetuje się tylko podczas resetowania sezonu lub w przypadku statystyk co miesiąc.

6. Wstawić ustawienia typu /zglos, który polegałby na zgłaszaniu gracza, jeśli na serwerze nie byłoby admina. Zgłoszenie automatycznie by poleciało na sieć, a odpowiedni ludzie rozpatrzyliby skargę. Jednocześnie zbędne skargi powinny być karane 3-dniowym banem. "

^ Tak, a ludzie by się bawili tym / zgłosć.. Taka komenda nie wypali aczkolwiek zawsze jest admin. Na Forum lub w grze.

Pozdrawiam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosząc się do odpowiedzi kolejno:
1. Na innych sieciach fakt, że Only DD2 jest bardzo często grana, ale dla tej sieci w nieodpowiedni sposób ustawiono dwa serwery CS:GO Mod obok siebie i warto byłoby przeczekać, aż najpierw jeden serwer będzie miał często zapełnione sloty, a później odtworzyć drugi serwer. Nie chodzi o mapę de_dust2, tylko o liczbę serwerów.

2. Co do PB to dość dziwnie wygląda, bo niby ludzie chcą, ale zawsze jak się wchodziło na serwer, to mało kto grał :/

3. Jeśli Opiekun ma taki wgląd, to już jest dobrze, choć można by było dzięki niemu wprowadzić jakieś korzystniejsze dla serwera zmiany, zgodnie z głową sieci :) Na nowe sezony pół roku to za długi czas i moim zdaniem optymalny czas wyniósłby 4 miesiące.

4. Tu akurat nie masz racji, często tak sam miałem przez 2 lata, że jak nie grałem 2-3 tygodnie, to wracam i widzę: Szeregowy 0/15. Ostatnio miałem rangę porucznika i ok. 200 deadów mi brakowało, by zdobyć Kapitana. Gdy wróciłem na serwer po 2-3 tygodniach, okazało się, że moje statystyki zostały zresetowane automatycznie i mam od nowa szeregowego.

5. Co do ostatniej sprawy /zglos. Nie zawsze są admini na serwerze, a niekiedy rzadko, na BF2/FFA admina to w ogóle nie ma i tu jest problem. Wejdzie ktoś z wh i zacznie każdego pokonywać bezkarnie, to wtedy innym się odechciewa grać i serwer ma wtedy minusowe notowania. Rozumiem oczywiście to, że nie każdy admin może sobie pozwalać na częste granie, bo każdemu coś wypadnie ważnego do zrobienia, ale jakiś system mógłby zostać stworzony na potrzeby serwera i sieci, a w wielu serwerach system /zglos działa, tylko trzeba tą komendę odpowiednio przystosować.

No cóż, zobaczymy też, co reszta odpowie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd to wziąłeś . . . . 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

1. Usunąć serwer 4#CS:GO Mod Only DD2 oraz ustawić system skierowania logujących się graczy na ten serwer do serwera 3# CS:GO Mod.

w żadnym wypadku, nie pasuje ci że jest grany tylko dd2 to idź na 3# gdzie masz wybór map 
 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

2. Całkowicie zresetować wszystkie statystyki serwera BF2/FFA oraz ustawić tam zmiany, dzięki którym serwer lepiej by funkcjonował. Propozycja będzie niżej.

statystyki top resetowane są co 2 miesiące, jeżeli chodzi ci o ogólną ilość zabójstw + ranga resetowana jest co 21 dni
 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

3. Całkiem wywalić wszystkie pliki związane z serwerem 2# PB i nie wracać do tego modu w ogóle, ponieważ ten Mod nie jest wcale grywalny we większości serwerach. Radziłbym wam wstawić na miejsce PaintBalla serwer COD Mod, który jest jednym z najbardziej grywalnych modów w większości sieci serwerów.

skąd ci się wziął pomysł z plikami PB ?? tego serwer nie ma od jakiegoś czasu, tak samo jego plików 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

2. Niektóre regulaminy są nagminnie łamane i każdy banuje tylko takiego gracza, który obraża drugą osobę. Nic więcej. Totalny nie ład i brak kontroli powoduje, że nie wiadomo, czy na serwerach są jeszcze admini, którzy byli adminami np. 2 lata temu, a nie grają w ogóle. Można wiele przykładów podać. Co najgorsze, pomimo nawet regulaminu, który zakazuje propagowania treści pornograficznych, wielu graczy, a nawet niektórzy admini posiadają sygnatury w formie gifu z takimi właśnie treściami.

nie wiem co ty uważasz za treści pornograficzne . . . . ale jeżeli ktoś takie posiada  np w sygnaturze czy profilu będzie ukarany,
jednak forum to nie kościół wiec nie będziemy się oburzać na zdjęcie skąpo ubranej pani która wiąże sobie buta lub masującej sobie mięśnie klatki piersiowej 
 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

1. Usunąć każdemu sygnatury o nieodpowiednich treściach oraz dawać ostrzeżenia, które muszą być odpracowane. Dla każdego admina ostrzeżenia powinny być odpracowane w ciągu tygodnia, za niewykonanie powinna grozić utrata stanowiska.

Admin straci stanowisko jeżeli otrzyma 3 ostrzeżenia, i nikt nie ma obowiązku odrabiania ostrzeżeń 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

2. Wprowadzić regulamin, który zachęcałby każdego do bycia czynnym adminem, ale też taki, który by trzymał wśród każdego dyscyplinę:

piszesz żeby wprowadzić regulamin który zachęcał by do bycia czynnym adminem  . . . czyli jaki ?? bo to co napisałeś raczej nikogo nie zachęci . . . . 
 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

Admin powinien być co najmniej godzinę na serwerze w ciągu jednego dnia, nie mniej, a gdyby chciał na jakiś czas opuścić grę, bo np. ma brak czasu, to wtedy powinien napisać zwolnienie na jakiś czas lub usprawiedliwienie. i znowu nie Admin wchodzi na serwer wtedy kiedy może . . . czy jest to 1 godzina dziennie czy jest to 12h dziennie czy jest to godzina tygodniowo zależy od admina, sam wchodzę kiedy mi odpowiada, czasem jestem codziennie a czasem nie ma minie przez miesiąc lub dłużej . . . a dlaczego ? bo gram w różne gry nie tylko w cs'a, jak ktoś by mi postawił taki warunek od razu bym sobie odpuścił adminowanie  zresztą nie tylko ja 😄 wiec pomysł nie trafiony . . . w szkole anie w pracy też nie jesteśmy żeby pisać zwolnienia czy usprawiedliwienia, każdy admin płaci za swoje stanowisko, wiec jeżeli wie że go nie będzie np przez 3 miesiące to może zawiesić admina a jeżeli nie chce zawieszać  nie musi proste 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

Jeśli bez usprawiedliwienia i zwolnienia admina nie byłoby więcej, niż 4 tygodnie, powinien stracić admina i mógłby złożyć podanie dopiero po 2 tygodniach grania.

jak na razie szukasz sposobów karania adminów za ich brak czasu, jak  dla mnie bezsensowne

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

3. Ustawić dostęp opiekunów serwera do ustawienia serwera, dzięki czemu opiekun mógłby wprowadzić zmiany i serwer resetować, jak będzie trzeba. Jednak dla pewności opiekun powinien to zgłosić i skonsultować z administratorami sieci, aby na koniec dostał zgodę. Gdyby serwer by upadał, a administratorzy by nie odpowiadali w ciągu miesiąca, opiekun mógłby bez zgody resetować serwer i zmienić ustawienia

tak jak napisał @Mirass każdy opiekun ma swój serwer do którego ma pełny dostęp 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

1. Wpakować kilka działów na temat Global Offensive, do innych działów, gdyż są one zbędne, a nawet kilka z nich usunąć. Nie macie ani jednego serwera na CS-GO, a nim się bardziej zajmujecie...

z tego co mi wiadomo nie ty ustalasz co jest zbędne, jest odrębny dział dla CS GO dla osób które się tym interesują  . . . kiedyś był nawet serwer CS GO niestety były z nim problemy wiec został wyłączony  

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

2. Do działu FORUM wprowadziłbym specjalne turnieje, gdzie każdy, kto jest na forum od ponad miesiąca mógłby zagłosować na kogoś, w liście proponowanych opinii. Np. Najlepszy administrator, największy rozbrabiaka, moderator miesiąca, itp. Takie turnieje powinny być co miesiąc i być podzielone na turnieje oraz wyniki, a każdy, kto dostał najwięcej głosów i znalazł się na liście, w nagrodę dostaje VIP-a na np. 14 dni na wybranym serwerze. Można byłoby wstawić też np. quiz-y, które każdy może sobie stworzyć i każdy, kto odpowie na 100% w 3 quizach z rzędu, też np. dostałby VIP-a. Jest wiele możliwości.

Czasem na forum odbywają się konkursy, jednak żeby było to cyklicznie musiała by być osoba za nie odpowiedzialna która poświęcała by im czas . . . 
 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

3. Na TS-ie wymienić zbędne publiczne miejsca na publiczne działy każdego serwera. Jeśli są np. 3 serwery na sieci, to na ts-ie też powinny być 3 publiczne działy, z taką samą nazwą. Bo na co wam aż 25 publicznych pokoi na ts-ie???...

ja ogólnie bym zamknął TS'a skoro jest discord . . . 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

1. Całkowity reset wszystkich statystyk na serwerze. Resety ogólnie powinny się odbywać regularnie od 2 miesięcy lub jeśli zajdzie taka konieczność z powodu problemów technicznych, lub małej liczby graczy.

resety odbywają się automatycznie co 2 miesiące 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

2. Zmniejszyć liczbę map do 30-u, gdyż większość map jest niegrywalnych na serwerze oraz ustawić te mapy, które są najlepsze dla graczy.

na serwerze od pewnego czasu jest 9 map które można nominować 

de_dust2
de_aztec
de_blue
de_inferno
de_kabul
de_mirage
de_nuke
de_train
de_westwood
 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

3. Ustawić losowanie VIP-a na mapie, nawet, jak jest jeden gracz na serwerze, a nie 10-u. Taki stan rzeczy wręcz zniechęca ludzi do grania. Na dodatek VIP powinien mieć zapewniony podwójny skok.

z VIP'em nic nie będziemy robić a już na pewno nie będziemy zmniejszać do jednej osoby , i nie wiem co cie tu zniechęca . . . w końcu to loteria . . . sam na serwerze grać nie będziesz a jak by ustawić VIP na 2 osoby to masz 50% szans na trafieni, i w takim przypadku jeden z dwóch graczy zyskuje przewagę na starcie co może bardziej zniechęcać niż 1 z 10 dlaczego ? bo w przypadku 1 z 10 siły mogą być lepiej rozłożone . . .  i nie nie będzie podwójnego skoku to jest serwer FFA a nie 4FUN czy MOD 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

4. Aby też zachęcić ludzi do grania, ustawić VIP-a na serwerze w godzinach od 22-ej do 8-ej rano, każdego dnia.

nad tym pomyślimy. 
 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

5. Aby statystyki, rangi i odznaki nie były resetowane i usuwane, jak gracz nie gra np. od 2 tygodni, gdyż to zniechęca do grania. Powinny być resetowane tylko wtedy, gdy na serwerze odbędzie się ogólny reset, a więc z pierwszego punktu oraz graczom, którzy albo dostali bana na dłużej niż 3 dni lub z tego samego powodu dostały bana co najmniej 5 razy, jako forma dyscyplinarna.

Statystyki + rangi kasowane są przez plugin w przypadku nieobecności  po 21 ( teraz zmieniłem na 180 ) dniach, jeżeli gracz dostaje bana za banem to kary które musi odsiedzieć są coraz dłuższe aż do Permbana w skrajnych przypadka, dlatego też nie będziemy kasować komuś statystyk/rangi na 1# czy skinów/skrzynek/kluczy na 3# i 4# 

 

 

2 godziny temu, Szwadron97 napisał:

6. Wstawić ustawienia typu /zglos, który polegałby na zgłaszaniu gracza, jeśli na serwerze nie byłoby admina. Zgłoszenie automatycznie by poleciało na sieć, a odpowiedni ludzie rozpatrzyliby skargę. Jednocześnie zbędne skargi powinny być karane 3-dniowym banem.

nie, zbędne obciążenie serwera . . . po za tym ciągle pojawiały by się zgłoszenia na graczy Skilowych teraz lub jak napisał @Mirass znalazł by się jakiś żartowniś, po za tym jest to to samo co zgłoszenie czitka na sb, tyle że musisz poświecić dłuższą  chwile na zgłoszenie   

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przetrwałam, przeczytałam i się wgl z większością rzeczy nie zgadzam nawet mając kolor niebieski. 

 

Usunięcie #4 to totalny idiotyzm dlatego, że jest tam wiele osób, które tam grają regularnie i są przyzwyczajeni do dusta2. Jeśli komuś nie pasuje wieczne only dd2 to od tego jest #3. 

VIP darmowy miał być ustawiony od 20-stej ale w końcu nie wiem czy @batonik to ogarnął. 

Co do tego co admin powinien a czego nie nawet nie wnikaj bo widać, że nie masz pojęcia o "naszych" zasadach i regulaminach. Gra ma być też przyjemnością dla admina a nie tylko obowiązkiem. 

Każdy tutaj zna swoje miejsce i swoje obowiązki i każdy się trzyma się tego. Od zawsze tak było i w miarę możliwości i czasu każdego kolorowego wszystko jest wypełnianie. 

 

Co do ilości map wszystko jest również monitorowane o czym nie masz pojęcia jak widać. 

Chęci może i masz ale NIGDY he nie pójdzie w tą stronę w która Ty byś chciał. Choćbym miała wrócić i klepać wszystko sama to nie pozwolę na takie zasady jakie zaproponowałeś.

 

 

Wystarczyło poczytać o zmianach/resetach/obowiązkach i 3/4 mniej miałbyś do napisania. 

Wszystko na forum jest. 

 

 

Z jednym się zgodzę. Przydał by się całkowity restart serwerów i wgranie wszystkiego od nowa. Bez zbędnych plików itd. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwie osoby powyżej chyba pewnych rzeczy mogli nie zrozumieć. Choć przyznam, że w kilku sprawach macie rację. Ale do rzeczy:

1. Zacznę od komendy zgłoś. Komenda ta nie zadziała, jak jest mało adminów, bo wiadomo, że każdy będzie miał inne obowiązki. Jednak przy odpowiedniej kontroli i przy odpowiednim karaniu osób zbędnie zgłaszających system ten by zadziałał. Mógłbym wam polecić zapoznanie się z pewnym systemem, jak ta komenda działa, ale nie chcę tu reklamy robić dla innej sieci serwerów.

2. Drugi raz powtarzam, nie chodzi mi o mapę de_dust2, tylko rozkład obu serwerów, które mają mody CS:GO. Ich tworzenie w przeciągu 3 tygodni spowodowało, że gracze porozeszli się po różnych serwerach, co spowodowało pustkę w 2 pierwszych i od tamtej pory okazuje się, że na BF2, jak i na PB za mało osób grało. Co gorsze, mało kiedy się zdarzało, by serwer z 32-osobowymi slotami był zapełniony i ledwo co liczba graczy unosi się nad połową wszystkich slotów. W ogóle, dodatek CS:GO Modu do serwera Only DD2 było straszną głupotą, ewentualnie zaproponowałbym usunięcie tego modu z serwera i zrobić tylko Only DD2 oraz CS:GO Mod :)

3. A co sądzicie o wstawieniu COD-moda?

4. Na temat sygnatur chętnie na priv bym porozmawiał, bo obawiam się, że burzę bym rozpętał 😄

5. Jeśli macie jakiś pomysł, by adminów zachęcić do częstszego grania, to chętnie przeczytam propozycji. A co do godzin, powtarzam, że wiem, że nie zawsze admini mogą sobie wejść na serwer i dopilnować spraw... Lecz pewne działania mogłyby zapobiec spadku liczby graczy, szczególnie, kiedy problemy się pojawiają, wraz z graczami, którzy łamią regulamin. Problem w tym, że wielu osób nawet nie wie, że jest coś takiego jak forum i skarga. Natomiast byle jakie podejście do adminowania skutkuje raczej brakiem zainteresowania serwerem przez innych graczy, spadkiem liczby graczy oraz niekiedy problemami w administracji.

6. Co do dostępu opiekunów do ustawień serwera zwracam Wam honor :)

7. Czy ja pisałem, że trzeba obowiązkowo usunąć kilka działów na jakiś temat? Ja tylko propozycję daję i nie trzeba się z tym zgadzać.

8. Jak będzie więcej osób, na pewno ktoś się znajdzie. Ja nawet na wakacjach mógłbym się tym zająć, jak się zdarzy okazja :)

9. Jeśli zazwyczaj używacie discorda, to w sumie zgodzę się z, aby też TS-a zamknąć

10. Jeśli to prawda o co 2-miesięcznym resecie, to zwracam honor, jednak z drugiej strony chodziło mi też o rangi i odznaki, z nimi jest niekiedy problem jeśli chodzi o reset.

11. Sprawdziłem i rzeczywiście miałeś rację, że jest 9 map. Chociaż można byłoby się zgadać kiedyś na wstawieniu próbnych map i sprawdzeniu, które mapy byłyby najlepsze :) Szkoda tylko, że usunęliście mapę fy_pool_day, bo to jedna z najbardziej grywalnych map na serwerze...

12. Może i z losowaniem ma kolega rację, nie mniej jednak FFA to jest prawie to samo, co 4Fun, jak i inny zwykły mod, więc podwójny skok by nie zaszkodził.

13. Kasowanie po nieobecnościach nie powinny mieć w ogóle miejsca. Taki stan rzeczy zniechęca ludzi do grania, a i nieprawdą jest, że resetowane są statystyki po 180 dniach, ponieważ wiele osób, w tym ja miałem przypadek, że po 2-3 tygodniach nieobecności okazało się, że mam od nowa szeregowego... Szkoda, że screenów nie zrobiłem, bo bym udowodnił.

14. Tutaj napiszę coś oddzielnego, wobec przedostatniej części kolegi wypowiedzi. Jeśli ktoś by dostał bana w warunkach, w których wcześniej wymieniłem i miałby zresetowane po przez to statystyki, to taka osoba albo zaprzestanie łamania regulaminu i się odnowi, albo nie będzie wchodził na serwer i nie będzie trzeba się z takim delikwentem męczyć.

No dobra, a macie jakieś inne propozycje, by odbudować tą sieć? 😉 

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minut temu, Szwadron97 napisał:

1. Zacznę od komendy zgłoś. Komenda ta nie zadziała, jak jest mało adminów, bo wiadomo, że każdy będzie miał inne obowiązki. Jednak przy odpowiedniej kontroli i przy odpowiednim karaniu osób zbędnie zgłaszających system ten by zadziałał. Mógłbym wam polecić zapoznanie się z pewnym systemem, jak ta komenda działa, ale nie chcę tu reklamy robić dla innej sieci serwerów.

jak napisałem ZBĘDNE OBCIĄŻENIE SERWERA, jak poczytał byś forum znalazł byś informacje że serwery już się długo ładują.  . . .  i jakie karanie osób zbędnie zgłaszających ?? osoba która zgłasz nie uważa tego za zbędne wiec nawet jeśli zgłasza skilowego gracze nie można jej za to ukarać, a żartowniś ?? no cóż też może ściemnić że widział jak inny gracz "szalej" i uznał to za czity 
 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

2. Drugi raz powtarzam, nie chodzi mi o mapę de_dust2, tylko rozkład obu serwerów, które mają mody CS:GO. Ich tworzenie w przeciągu 3 tygodni spowodowało, że gracze porozeszli się po różnych serwerach, co spowodowało pustkę w 2 pierwszych i od tamtej pory okazuje się, że na BF2, jak i na PB za mało osób grało. Co gorsze, mało kiedy się zdarzało, by serwer z 32-osobowymi slotami był zapełniony i ledwo co liczba graczy unosi się nad połową wszystkich slotów. W ogóle, dodatek CS:GO Modu do serwera Only DD2 było straszną głupotą, ewentualnie zaproponowałbym usunięcie tego modu z serwera i zrobić tylko Only DD2 oraz CS:GO Mod 🙂

MOD zostaje bez gadania, ludzie grają na obu serwerach ze względu na MOD'a jeżeli z DD2 GO MOD zrobimy po prostu DD2 to możesz mi wierzyć że sytuacja na 1# FFA i 3# GO MOD sie nie poprawi, po prostu stracimy te osoby 

po za tym sytuacja z FFA trwa już parę lat, i niestety brak graczy na serwerze jest spowodowana brakiem adminów na serwerze,  a nie ma adminów na serwerze bo nie ma graczy na serwerze i koło sie zamyka, 

 

 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

3. A co sądzicie o wstawieniu COD-moda?

Jako o kolejnym serwerze można pomyśleć

 

 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

4. Na temat sygnatur chętnie na priv bym porozmawiał, bo obawiam się, że burzę bym rozpętał 😄

prawdopodobnie byś rozpętał . . . 

 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

5. Jeśli macie jakiś pomysł, by adminów zachęcić do częstszego grania, to chętnie przeczytam propozycji. A co do godzin, powtarzam, że wiem, że nie zawsze admini mogą sobie wejść na serwer i dopilnować spraw... Lecz pewne działania mogłyby zapobiec spadku liczby graczy, szczególnie, kiedy problemy się pojawiają, wraz z graczami, którzy łamią regulamin. Problem w tym, że wielu osób nawet nie wie, że jest coś takiego jak forum i skarga. Natomiast byle jakie podejście do adminowania skutkuje raczej brakiem zainteresowania serwerem przez innych graczy, spadkiem liczby graczy oraz niekiedy problemami w administracji.

Byle jakie podejście . . . czyli rozumiem admin wchodzi na serwer i ma w poważaniu biegających odpałów przeklinających i obrażających graczy . . . wejdzie pogra wyjdzie nic nie zrobi . . .  to faktycznie jest problem . . .  ale nie zauważyłem takiego zachowania wśród naszych adminów, bo jeżeli chodzi co o brak adminów na serwerze to patrz co napisałem w poprzednim poście, tego nie zmienisz chyba że chcesz byś dyktatorem ale w takim wypadku długo nie przetrwasz  . . . 
 

 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

12. Może i z losowaniem ma kolega rację, nie mniej jednak FFA to jest prawie to samo, co 4Fun, jak i inny zwykły mod, więc podwójny skok by nie zaszkodził.

tylko podkreśle że na FFA nie będzie podwójnego skoku

 

 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

13. Kasowanie po nieobecnościach nie powinny mieć w ogóle miejsca. Taki stan rzeczy zniechęca ludzi do grania, a i nieprawdą jest, że resetowane są statystyki po 180 dniach, ponieważ wiele osób, w tym ja miałem przypadek, że po 2-3 tygodniach nieobecności okazało się, że mam od nowa szeregowego... Szkoda, że screenów nie zrobiłem, bo bym udowodnił.

przeczytaj dokładnie co napisałem 

 

2 godziny temu, Sevral napisał:

( teraz zmieniłem na 180 )


czyli zmieniłem po tym co napisałeś, kasowanie jest potrzebne żeby osoby które już nie grają nie zapychały bazy

 

 

56 minut temu, Szwadron97 napisał:

14. Tutaj napiszę coś oddzielnego, wobec przedostatniej części kolegi wypowiedzi. Jeśli ktoś by dostał bana w warunkach, w których wcześniej wymieniłem i miałby zresetowane po przez to statystyki, to taka osoba albo zaprzestanie łamania regulaminu i się odnowi, albo nie będzie wchodził na serwer i nie będzie trzeba się z takim delikwentem męczyć.

może przestanie grać ale jeżeli ma w pupie statystyki to może być tylko gorzej 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mam cos do powiedzenia  to w skrócie usuniecie dust2  napeweno nie! Sygnatury już bez czepiania sie  może 5 graczy max na cały serwer ustawioną maja Pania ale  ubraną tak że luz 😄   Tutaj z @Maleństwo zgadzam sie vip od 20 przydałby sie bardzo nawet może własnie to przyciagnie wiecej osób  a co do 3#  mało tam gram i tutaj moim zdaniem przyda sie właśnie zmiana dlatego że  głównym powodem dlaczego nie gram są powiem wprost ale grzecznie nieodpowiednie mapy nawet nie wiem czy ta akurat jest  ale ją napisze np"de_lidl"  nie potrzebne takie mapy jak gracze ją widzą wiekszosc wychodzi moim zdaniem trzeba usunac te że tak powiem mniej grywalne mapy zostawic te  co sa bardziej popularne tzn: 

westwood

dust 

eldo

inferno 

snow

max

mniej wiecej  coś takiego tutaj wymieniłem tylko kilka  i wiadomo sprawdzaja sie kilka z CS:GO  to jak najbardziej na tak  możecie napisac że to gracze wybieraja jaka grana jest ale jak nie ma nic do wyboru ciekawego to wybieraja co kolwiek a potem wychodza tak że tak moim okiem to wyglada a  podczas gry nie każdy pamieta o nominacji  jak sam cos zaproponuje  przed czasem nawet to wiekszosc jest własńie granych ale tych popularnych i znanych od lat!!!  Chyba ode mnie na razie tyle jak coś mi przyjdzie na myśl dopisze!!! DZIEKUJE ZA PRZECZYTANIE MOJEGO pier****a! 😄

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tutaj się zgodzę, jeśli chodzi o serwer #3 CS:GO Mod z kolegą @Zankor z mapami, niektóre są wręcz beznadziejne. Zgodzę się też z Wami, aby VIP byłby dostępny od 20-ej godziny, wcześniej, niż ja zaproponowałem. Wspomnę też o mapach FFA, które choć są pousuwane, to niekiedy bez żadnego gracza same się pojawiają, jak serwer się zbuguje. 😉

Ale naprawdę bez większych zmian nic nie zdziałacie, a sieć może upaść... Przede wszystkim usunięcie serwera Only DD2 LUB oddzielenie modu CS:GO od Only DD2 jest bardzo potrzebne, bez tego próba wciągnięcia i zachęcenia ludzi do grania w dużych grupach na obu serwerach na raz jest w praktyce niemożliwe, a to jak walka z wiatrakami. A dlatego moim zdaniem powinniście się wziąć za Only DD2, gdyż zazwyczaj mniej osób gra na tym serwerze, niż na zwykłym CS:GO Modzie 3#. Tu chodzi o statystyki, nie o mapę.
Ewentualnie dałbym alternatywę, aby połączyć oba serwery w taki sposób, aby co druga lub trzecia mapa serwera była de_dust2. 

Lekceważenie sprawy podwójnego skoku dla VIPa na takich serwerach jak FFA jest nie zbyt poważne. Rozumiem, że podwójny skok byłby nieodpowiedni dla takich serwerów jak np. Jailbreak, czy 4fun, ale na FFA gracz nieposiadający takiej możliwości jest tak naprawdę taki sam jak zwykły gracz, a wśród innych serwerów FFA po prostu nikim. Po coś przecież jest VIP...

Co do karania utratą rang i statystyk nie byłbym taki pewien, wielu osobom banowanym zależy na randze. Jednak nawet gdyby się znalazł ktoś, komu nie zależy na niczym, jak tylko na dręczeniu innych na serwerze i łamaniu regulaminu, to najlepiej by zadziałał prewencyjny ban na 3 lata, który działa bardzo skutecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Szwadron97 napisał:

Zgodzę się też z Wami, aby VIP byłby dostępny od 20-ej godziny,

nie wiem czy @batonik lub @Honor wyrażali zgodę na VIP od 20:00 jednak według mnie jest to działanie na szkodę osób z wykupionym VIP'em, obecnie darmowy VIP jest od 22:00 do 10:00 czyli 12 h jeżeli zmienimy od 20:00 do 10:00 będzie to 14h  . . . wiec NIE
 

3 godziny temu, Szwadron97 napisał:

Przede wszystkim usunięcie serwera Only DD2 LUB oddzielenie modu CS:GO od Only DD2 jest bardzo potrzebne

powiem to 3 i ostatni raz, nie będzie ani usunięty ani rozdzielony, widać że nie masz pojęcia o czym mówisz  . . . 

3 godziny temu, Szwadron97 napisał:

Lekceważenie sprawy podwójnego skoku dla VIPa na takich serwerach jak FFA jest nie zbyt poważne. Rozumiem, że podwójny skok byłby nieodpowiedni dla takich serwerów jak np. Jailbreak, czy 4fun, ale na FFA gracz nieposiadający takiej możliwości jest tak naprawdę taki sam jak zwykły gracz, a wśród innych serwerów FFA po prostu nikim. Po coś przecież jest VIP...

 tu też sie powtórzę nie będzie podwójnego skoku na FFA a VIP daje 3 zestawy broni plus dodatkowe fundusze za zabicie przeciwnika 

i na serwerach Jailbreak oraz 4FUN podwójny skok pasuje jak najbardziej . . .  

 

 

3 godziny temu, Szwadron97 napisał:

Co do karania utratą rang i statystyk nie byłbym taki pewien, wielu osobom banowanym zależy na randze. Jednak nawet gdyby się znalazł ktoś, komu nie zależy na niczym, jak tylko na dręczeniu innych na serwerze i łamaniu regulaminu, to najlepiej by zadziałał prewencyjny ban na 3 lata, który działa bardzo skutecznie.

powiem ci tak . . . nie, nie będziemy karać gracz nawet tych wulgarnych utratą konta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sevral ja to uzgadniałam z @batonik

Dopóki nie będzie więcej stałych graczy Vip miał mieć przesunięte godziny bo po 20 większość osób odchodzi aprzy vipie i łatwiejszej grze dłużej będą siedzieć. To rozwiązanie miało być tymczasowe 

By ☆Sevral,

batonik da wytyczne to się zmieni, na razie nic na ten temat od niego nie słyszałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Jeśli VIP miałby trwać 12 godzin, to jaki problem, aby przesunąć czas końca darmowego VIP-a od 10 do 8 godziny rano?

2. Nie wiem od kiedy grasz na serwerach tejże sieci, ale wiem doskonale co piszę, bo od kilku lat obserwuję to, jak serwer się rozwija i upada. Sprawy tyczą się serwera CS:GO Mod Only DD2, jak i podwójnego skoku. Ale nie tylko. Brak rozsądku, krótkowzroczność i ignorowanie problemów będą negatywnie wpływały na tą sieć. Jeśli naprawdę chcecie zostawić tak, jak jest obecnie, to będzie tylko gorzej, ewentualnie czego nikomu nie życzę, sieć może upaść...

Jeśli naprawdę wam zależy na istnieniu Only DD2 CS:GO Mod, to czy nie lepiej będzie połączenie obu serwerów, aby było tak jak wcześniej napisałem, aby co druga lub trzecia mapa była mapą de_dust2??? Bardzo wielu graczy skusiłoby się wręcz do grania na takim serwerze, a statystyki byłyby wysokie. Co o tym sądzicie?

3. Nie pisałem o utracie konta, tylko o rangach i statystykach, a jeśli to by nie zadziałało, to 3-letni ban prewencyjny byłby najskuteczniejszym środkiem dla delikwentów.

A czy Wy lub inni ludzie macie jakieś swoje pomysły, by odbudować sieć HE??? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Szwadron97 napisał:

1. Jeśli VIP miałby trwać 12 godzin, to jaki problem, aby przesunąć czas końca darmowego VIP-a od 10 do 8 godziny rano?

ja bym sie zastanowił ciut inaczej . . . kupujesz VIP np na 1 miesiąć wracasz ze szkoły/pracy koło 16 do godziny 18-19 ogarniasz się i siadasz do swojego ulubionego cs'ka opłaca ci się kupować VIP na 1-2 h dziennie ?? ja bym nie kupił bo po co . . . 
 

5 godzin temu, Szwadron97 napisał:

2. Nie wiem od kiedy grasz na serwerach tejże sieci, ale wiem doskonale co piszę, bo od kilku lat obserwuję to, jak serwer się rozwija i upada. Sprawy tyczą się serwera CS:GO Mod Only DD2, jak i podwójnego skoku. Ale nie tylko. Brak rozsądku, krótkowzroczność i ignorowanie problemów będą negatywnie wpływały na tą sieć. Jeśli naprawdę chcecie zostawić tak, jak jest obecnie, to będzie tylko gorzej, ewentualnie czego nikomu nie życzę, sieć może upaść...

od 10.04.2013, i widzę jak co roku są lepsze i gorsze sezony, jest to cykliczne . . . , po za tym nie oszukujmy się cs 1.6 robi się przestarzały i ma coraz mniej graczy, coraz więcej gier oferuje rozgrywkę w trybie online z ciekawą fabułą tak że każdy może znaleźć coś dla siebie a nie tylko stare pistolety, sam gram w parę takich tytułów . . .   

może upaść . . . prędzej czy później upadnie, czy tego chcemy czy nie . . . jak każda serwerownia cs'owa


 

5 godzin temu, Szwadron97 napisał:

Jeśli naprawdę wam zależy na istnieniu Only DD2 CS:GO Mod, to czy nie lepiej będzie połączenie obu serwerów, aby było tak jak wcześniej napisałem, aby co druga lub trzecia mapa była mapą de_dust2??? Bardzo wielu graczy skusiłoby się wręcz do grania na takim serwerze, a statystyki byłyby wysokie. Co o tym sądzicie?


ja osobiście nie znoszę DD2 i jest wielu graczy którzy mają dość tej mapy . . . ale są tez takie osoby które chcą grać tylko DD2 bez zmian na inne mapy, i właśnie tego chłopie nie rozumiesz, połączenie lub usunięcie któregoś z serwerów nie spowoduje większej aktywności na drugim, po za tym przyczepiłeś się do modów na DD2 a pomyślałeś że ludzie właśnie tego chcą ?? 
 

5 godzin temu, Szwadron97 napisał:

3. Nie pisałem o utracie konta, tylko o rangach i statystykach, a jeśli to by nie zadziałało, to 3-letni ban prewencyjny byłby najskuteczniejszym środkiem dla delikwentów.

no właśnie to napisałeś, konto to statystyki i ranga ( na 1# ) wiec jeżeli to usuniemy to tak jak byśmy usunęli komuś konto, bo tak czy siak zaczyna od zera . . . 
jak myślisz co ile lat czyszczony jest rejestr banów ? 

5 godzin temu, Szwadron97 napisał:

A czy Wy lub inni ludzie macie jakieś swoje pomysły, by odbudować sieć HE??? 🙂

jeżeli mamy pomysły to dowiesz się o nich gdy zostaną wprowadzone w życie 

 

 @batonik temat zostawiam w twoich rękach, ja już powiedziałem co miałem powiedzieć 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sieć jak i forum tworzą tylko i wyłącznie ludzie, a gdybym miał przedstawić swoją wizję, musiałbym wielu obrazić, bardzo wielu. To by miało odwrotny efekt od zamierzonego, bo w końcu to tylko i wyłącznie ludzie, Nie zrozumieli by w czym tkwi problem, bo nie widzom go teraz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj @Szwadron97 gwarantuje Ci przeżyj jeszcze pare ładnych lat na tym świecie a zrozumiesz sens powiedzenia "mowa jest srebrem a milczenie złotem" rozkminisz też, że niemądrym jest próbować pouczać ludzi którzy siedzą w danej dziedzinie dużo więcej niż Ty i sprawdzali już wiele różnych opcji a co za tym idzie wiedzą co jest zasadne a co nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co wy na takie rozwiązanie jak:

  • zwiększenie slotów na 1# do 32 - wiadomo teraz tylko serwery 32 slotowe są na topie
  • pozostawienie FFA i rozkręcenie go (tryb FFA, klasyczny, mniej modeli do ściągania, mniejszy odrzut graczy, którzy nie lubią czekać)
  • Rezygnacja z 3# lub 4# (połączenie serwerów) w celu 1 dobrego serwera z modem CS:GO (możliwe, że wgramy nową wersję moda

Co Wy na taki pomysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minut temu, batonik napisał:

Co wy na takie rozwiązanie jak:

  • zwiększenie slotów na 1# do 32 - wiadomo teraz tylko serwery 32 slotowe są na topie
  • pozostawienie FFA i rozkręcenie go (tryb FFA, klasyczny, mniej modeli do ściągania, mniejszy odrzut graczy, którzy nie lubią czekać)
  • Rezygnacja z 3# lub 4# (połączenie serwerów) w celu 1 dobrego serwera z modem CS:GO (możliwe, że wgramy nową wersję moda

Co Wy na taki pomysł?

W sumie... Byłbym ZA :)

Tam jak usuniesz BF2 to nic by się nie stało, natomiast myślałem jeszcze nad tym, aby np. usunąć 4#, połączyć go z 3# i tak jak wspomniałeś, by zrobić z tego jeden dobry serwer i na CS:GO wstawić serwer np. Only DD2 jako 2#. Co o tym myślicie?

Twój pomysł @batonik też byłby całkiem spoko i poparłbym jak najbardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli wchodzi w grę połączenie #4 i #3 musiały by być to same mapy które są grywane w GO. ( Dust2, Mirrage, Train, Cache, Overpass, Office itp ). Wybrać sześć  map w stylu bomba i z dwie na hosty. Zrobić limit do 6 rs'ów, wgrac po 4-5 skinow do każdej broni żeby też nie zaśmiecać serwera. Natomiast co do #1 się zgodzę. Prosty serwer w stylu FFA bez oczekiwania 30 min na pobranie plików. Rzadko gram w CS:GO ale może ten serwer to też nie głupi pomysł. 

#1 FFA

#2 CS:GO MoD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...